şükela:  tümü | bugün
 • sabancı üniversitesindeki "bilgi ve bilim" peşinde olan ender insanlardan. uçurumun kenarına kadar gidebilmesini ve dipsiz boşluğun gözlerinin içine bakabilmesini umuyorum. ve abyss geri dönüp ona baktığında, içinde "yapacağı bir sonraki adımın ne olacağını anlama" (her insanda farklıdır bu "bir sonraki adım". hadi ipucunu verelim bari.) ve bunu gerçekleştirme gücünü kendisinde bulacağını biliyorum. beni utandırmayacak.
 • kendisi bir çalışkanlık abidesi olduğundan herhangi bir dersten kalması zor olan (erkek arkadaşında da akıllara zarar bir akademik bal bulunduğundan o da hiç bi dersten kalmaz) uzun boylu, sevimli, neşeli ve kedi sever bayan. (daha yazardım da burası yeri değil)
 • dostluğumuzun liseye kadar dayandığı, zekasının yanında bol kitap okuma alışkanlığıyla yanındakiler arasından farkını görebileceğiniz (boy farkını da sayalım !) insan ve yeni sözlük yazarı. sözlüğe kalite getirebileceğinden miğferdibi çaylak alımları ya da müzikus fest olmasa da refere edebileceğim biridir kendisi. muhabbeti ve bilgisi ile sizi hem aydınlatabilir, hem şaşırtabilir, hem de haksız çıkarabilir !

  her ne kadar güzel olduğunu söylesem de nezaketen "çok teşekkür ederim..." der hep, bir türlü anlaşamamakta bu konuda kendisiyle !
 • an itibariyle taptığım insan (an=sps sınavından bir önceki gece, saat 03.52 / lurithis=son 5 saatini bize ders anlatmakla geçiren aşmış yardımsever kişilik)

  ayrıca dişi şirin kadar nadir olan dişi frp'cilerin nadir örneklerinden olan, zevk olsun diye 15 sayfa essay yazan, matematik anfilerine okuma yapmak için giren, biscuit (bkz: kfc) sevdalısı, anime meraklısı, sohbeti keyifli, neşeli ve kıymetli dost.

  meslek motto'su "minimum matematik ile maksimum mühendislik" olan unique philosophe
 • bir çökertme zirvesi olursa katılacak nesildaş yazar.
 • yazacağım sana lurithis, yazmakla da kalmayıp gireceğim üstüne üstlük.* *
  aklı başında görünse de her türlü çılgınlığa alet edilebilecek gibi duruyor bu hatun. muhabbetinin her geçen gün biraz daha hastası olurken dinlediği müziği taktir ediyor, kendisini "abuk subuk programlara dahil edilecekler" listesine ekliyorum hemen. kim bilir belki danimarka, belki amsterdam, belki belçika.. bir festivalde bulabiliriz kendimizi yaz ortasında.. unutmadan, yapılan cosmopolitan testlerinde de "vamp kadın" çıkıyormuş kendisi, bu gizli kimliğini ortaya çıkaracağı anı korkuyla merak arası duygularda gidip gelerek bekliyoruz efendim..*
 • içindeki potansiyele rağmen sps yerine üretim okumasına içimin acıdığı suser. çayı en az benim kadar seven, günün birinde termosumuzla çayır çimene çıkıp çay keyfi yapmayı umduğum hatun. insanların aramıza girip dilek tuttuğu, birisi seslendiğinde senkronik olarak dönüp baktığımız insan*. adaşım..
 • çok ama çok faydası dokunan bir kişi olarak zaman zaman bir yerden bir başka yere, pc'den başka bir aleme gider, yapar eder bizi en ücra akademik mevzulara ulaşmamızı sağlar, öyle bir şahıs kendisi.

  şimdi biliyorum diğer entrylerde üç aşağı beş yukarı aynı şeyler söylenmiş olsa da, benim aslında şöyle de bir söyleyeceğim var; aynı dertten muzdarip olduğumuz bir hususta çakıl taşı dolu yolundan düzlüğe çıkacağanı da düşünmekteyim.

  bilmiyorum lan nasıl olur.

  saol saol saol.

  edit: geceyarısı olmuş hala "tacitus 'un virgil 'in etkisinde kalmasını ister misin 15 sayfa" diyor ya ehueha

  edit: kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.
 • bana hayatımın en büyük iyiliklerinden birini yapmış çılgın.
  vakit harcadı tamam ama yani de finibus diyorum sana başka birşey diyemiyorum, on ends diyorum, on morals diyorum, sen ne diyorsun bilmiyorum, oy oy..

  not: 30 milyona tekabul ediyor gibi görünen bu iyiliğin aslında manevi boyutu çok büyük. uzun zamandır böyle birşey duymadım görmedim. ;)
 • kadıköy anadolu lisesi mezunu, sabancı üniversitesi öğrencisi, kaldığı yurdu evi bellemiş ,yazın bile evine tercih eden çalışkan öğrenci.
  projeden ödevden sınavdan başını kaldıramıyor yahu, hep away hep away.. e diğerleri gibi değil tabi, upuzun boyuyla kopya falan da çekemezki sınavda,direk yakalarlar bu güzel kızı.
  interrail anılarını herkese anlatmaktan bitap düşmüş, kitap yazacakmış,

  bir de yurtta odasındayken msn mesajına (oda no:xxxx) yazmış..

  m * - alo lurithis hanımla mı görüşüyorum?
  l * - evet benim, tanıyamadım?
  m - e hem yazıyosun msn e oda numaram şudur diye sonra da şaşırıyorsun allaaalla..
  l - aa aaaa aaaaaaaaa ,manoverboard? e üni. nin telefonu?
  m- yaaaa, e web sitenizde buldum bakayım dedim aranabiliyor muymuş dahili no girerek..
  l- dumur