şükela:  tümü | bugün
  • 100 mg sertralin içeren lustral formu. lustral kesmeyenlere...
  • seroquel 25 mg ile kombo yaptığım ilaç. tüm gün mal gibi dolaşmakla geçiyor üstelik işteki amirlerim numara yaptığımı düşünüyorlar. onlara göre bu ilaçlar bana bu kadar olumsuz etki etmezmiş, hiçbir hastalığım yokmuş. sağlık nedeniyle işten ayrılmam durumunda işin ucu kendilerine batacak ya bahaneleri hazır.

bu arada bunun daha kolay bulunan muadili misol diye bir şey.
  • (bkz: selectra)
    uzun süredir devamli olarak kullandığım ilaç. 2 gün kullanmamak gibi bir hata yaptım ve uyuşturucu bağımlıları gibi eczanelerde bu ilacı aradım. birde ne göreyim ilaç piyasadan kalkmış hiçbir yerde yok bende lustral muadili selectra 100 mg almaya başladım. ayrıyetten benim gibi kafaya esip bu ilaçları aniden birakmayin. ebemi tersten gördüm iki günde sözlük.
  • lustralin özel ve daha kuvvetli formu. kendisi seçici serotonin geri alım inhibitörüdür. kısaca: ssri.

aylarla ifade edilebilecek cinsten kendisinden uzak kaldıktan sonra 3-4 gündür tekrar başladım. amaç: özellikle son günlerde bokunu çıkardığım alkol alımını sınırlandırmak.

yalnız tekrardan başlayacak olan varsa naçizane tavsiyem benim gibi "ben bunu daha önce kullandım nasılsa yeaa direkt atayım 100'lüğü bana bir şey olmaz demeyin." çok yoğun bir etkisini görmememe rağmen 1-2 saatlik mide bulantısı ve mallaşma canımı sıktı. o yüzden son 2 gündür 50 mg'ye düşmüştüm; bugün yine 100'e çıkmayı planlıyorum hayırlısıyla. 3 aylık alkol perhizim bitince bırakmayı düşünüyorum. şimdiye kadar bırakmak hiç sıkıntı olmadı(belki de çok düzenli kullanmadığımdan). umarım bu defa da olmaz.

ha bu arada sonuç: canım alkol istemiyor şimdilik. umarım kullandığım süre içerisinde istemeyecek de.

edit: içiyorum. az içiyorum bokunu çıkarmıyorum da şu çevremdeki aşk acılıları yüzünden de olsa içiyor olmak can sıkıcı. yoksa canımın istediği falan yok. koparıcam hepsi ile diyaloğu o olacak en son.
  • uzun dönem kullanımda etkisini ancak bıraktığınızda anlayacağınız ilaç. 3 yıldır kullanıyordum, artık bırakayım zaten artık çok da etkisi yok bünye alıştı dedim kafama göre bıraktım ve 3 gün içerisinde hayata küstüm. herşeyden ve herkesden nefret ettim, günde 7 kere kere düzenli olarak ağladım ve çevremdekilerle kavga ettim. 4. gün hatamı anlayıp açığı kapatmak için 2 doz birden alarak 2. hatamı yaptım. yürüyen zombiye döndüm. heder oldum. siz siz olun bu tarz antidepresanları cahil gibi kafanıza göre bırakıp başlamayın.
  • bizim gibi lustral kesmeyen bunyelere verilen ilac.

anksiyete bozukluğum için vermişti doktorum. onu veren ellerinden öpeyim. bildiğin ectasydir. ikisinin de olayı seratonin tüketen enzimleri durdurmasıdır. bütün etkileri - yan etkileri ve hatta amblemleri de (gülen surat) aynıdır. doktorum aylarca yemiş beni vermiş exi, diyorum neden kafam güzel. ota boka gülüyorum. en kötü şeye en fazla 1 gun orta derecede üzülebiliyorum. küfretseler "hehe olur öyle yav gel sarılalım" deyip geçiyorum. gamsız, umursamaz tam hayalimdeki insan oldum çıktım. iştah kesmesi de cabası.

lustral special. çünkü siz buna değersiniz.