şükela:  tümü | bugün
 • arap yarimadasinda bir topluluk

  yıllar sonra gelen düzeltme: lut kavminin yaşamış olduğu, israil-ürdün sınırında, lut gölü civarındaki bölge arap yarımadası'nda sayılmıyormuş. düzeltme: kuradilammas
 • topluca ibne olmuşlar ve kıssaya göre bunları bu yoldan vazgeçirmek için peygamber gönderilmiş.. yetmemiş bir de şehirleri yeryüzünden silinmiş..
 • (bkz: sodom)
 • daniken'a göre tanrılar tarafından radyoaktif bomba ile cezalandırılmış bir kavim. sanırım tevrat'taydı allah luta diyor ki "sana inanları ve aileni al ve sabaha karşı şehirden çık, ama kimse sakın arkasına bakmasın" lut'un karısı ona inananlardan değildi hatta istihbarattan olup karanlık bir kişiliğe sahipti. teşkilat onu lut'un evinden jurnal göndermekle görevlendirmişti. lut'a gelen melekleri ahaliye o ispiyonlamıştı. lut istahbarat servisi (lis) şefi ile de aralarında bir gönül ilişkisi olabileceği tarih boyunca ortalıkta dolaşan dedikodulardandı. neyse bu hatun kişi şehirden çıkarken arkasına bakıyor ve helak oluyor.
 • tek tanrılı dinlerin yüzyıllar boyu eşcinsel ilşkilere bakışını resmeden kavim .... bu yüzden eşcinsellik yüzyıllar boyu lanetlendiği gibi buna yeltenenler ağır bedeller ödemişlerdir. oysa ki tarih boyu eşcinsellik doğada bir gerçeklik olduğundan varolmuş, kendi kurallarını yaratarak sürdürmüştür. hırıstıyan toplumları çok katı oldukları halde doğu toplumları bu hususta bu kadar katı olmamış fakat riyakar bir politika izlemişlerdir. örneğin osmanlı padişahları içinde tanzimata kadar açık eşcinsel olmayan padişah yok gibidir. tanzimat fermanı ve sonrasında toplum hayatında olan uygulamalar batı dayatması sonucunda gerçekleşmiş, bunlardan bi tanesi de ilginçtir; saray oğlanlarının yasaklanmasıdır. ehh ! bazıları buna bozulabilir, bazıları da "ne var bunda padişahlar erkek adamdı düdüklenen değil düdüklüyendi" diyebilir. ama nafile eşcinsellik aktif ve pasif ayrımı ile tanımlanamaz. bilimsel olarak hemcinsiyle birliktelik yaşayan eşcinsel grubuna girer. bu durumda bir dakika duralım! anadoluda pasif (ibne) erkekle birlikte olduğunu böbürlenerek söyleyen aktif erkek takimı homoseksüel olmuyor mu? elbette oluyor, ama erkekliklerine toz kondurmayan yurdum erkeği zeytinyağı gibi üste çıkar merak etmeyin.
 • (bkz: ey kavmim)
 • kavimlerin helakı diye sağda solda yayınlar yapan kimi odak'lar tarafından çarpıtılmış resimler, animasyonlarla ciddiyetinin üzerine çamur çalınan bir kavimdir. zira bu kavim, kuran'da ibretlik vaka'da dile getiriliyor; zaten hem ibrani / semavi dinlerde tanrıya karşı gelmenin cezaları anlatılır, ibretlik olarak sunulur, buna benzer bir şekilde; pagan inanç sistemlerinde de benzer bir sistematik işler; had aşımı durumunda, cezalandırmalar ve hikayeler uydurulur. (bkz: hybris) neyse şimdilik bu kadarıyla yetinin; lut kavmi'nin helakından bahsederken; size pompeii ve herculaneum 'dan fotoğraflar, animasyonlar gösterirlerse karşı çıkın, tarihi veya dinsel hikayeleri çarpıtıyorsunuz deyin. zira o görüntüler vesuvius 'un patlamasıyla alakalı.

  benzer hataya düşen sitelerden ikisi:
  http://www.kavimlerinhelaki.com/
  http://67.15.194.37/…c45e923/03_pompeiinin_sonu.mpg
 • bugunku israil ve urdun'un arasinda yer alan lut golu bolgesinde yasamislar ve mezarlari burasi olmustur. lut golu'nun de bu facia sonucu olustugu soylenir.
 • eşcinsellikle ilgili söylemlerde dini telkinlerde ilk söylenen hadisesidir...

  a jihad for love eşcisellerin bu hadiseye nasıl baktığını farklı yorumladıklarını anlatan izlenmesi gereken bir çalışma...