şükela:  tümü | bugün
  • sevgili eksicilerden ve eksi okuyan bu basligi gorup gelen insanlardan ufak bir ricadir bu.

- lutfen bugune kadar oy verdiginiz insanlari unutmayin, onlari nasil desteklediginizi, yaptiklarina nasil goz yumdugunuzu unutmayin
    - 15 temmuz 2016 tarihini unutmayin
    - 15 temmuz 2017 tarihini unutmayin
    - o gece sokaga cikan insanlari unutmayin, neden ciktiklarini unutmayin
    - tutuklanan gazetecileri unutmayin
    - tutuklanan siyasileri unutmayin
    - her ay elinize gecen parayi, sahip oldugunuz isinizi, calisma kosullarini unutmayin
    - sarayi unutmayin
    - telef edilen ormanlari unutmayin
    - ergenekon`u unutmayin
    - kandirilanlari unutmayin
    - teror saldirilarini unutmayin
    - sosyal medyadaki fotograflarinizi unutmayin, yazdiklarinizi, alintiladiginiz insanlari
    - avrupa ile amerika ile, rusya ile ortadogu ile afrika ile icinde oldugumuz durumu unutmayin

lütfen unutmayin.

tarihin ortaya cikmak gibi kotu bir huyu vardir demis ya birisi,kimin neyi neden yaptigi elbette ortaya cikacak. gun gelicek unutacaksiniz bugun yaptiklarinizi, yine yeniden ayni hatalari yapmaya devam edeceksiniz. ustunuze alinmayacaksiniz, bugun olanlarin sorumlusu oldugunuzu unutacaksiniz, cocuklariniz sordugunda baskalari yapmis gibi konusacaksiniz.

lutfen, bugun yaptiklarinizi unutmayin,gun gelince utanacaksiniz cunku. utanmalisiniz da.
    ben unutucam ama sizi, benim gibi cokca da insan vardir, unutacagiz sizleri. sanki bugunun sorumlusu sizler degilmissiniz gibi size laf anlatmaya calisacagiz. yillardir soylediklerimizi tekrar soyleyecegiz, hakli oldugumuzu bile bile inanmamaniza kizacagiz, tekrar tekrar ayni senaryo oynatildigi ve tekrar tekrar bunu severek izlediginiz icin kizacagiz size.

dolayisiyla biz sizin yaptiklarinizi unutacagiz ama bu sefer bir degisiklik olsun istiyorum, siz unutmayin bugunleri, lutfen unutmayin.
  • (bkz: tamam)