şükela:  tümü | bugün
  • dpt tarihinin en genç müsteşar yardımcısı ve son derece parlak bir bürokratken istifa edip milletvekilliğini seçti. gerek 59 uncu gerekse 60 ıncı kabine listeleri oluşturulurken sıklıkla adı geçti, ancak bir türlü bakanlık koltuğuna oturamadı. dpt'de iken kendisinin astı olan cevdet yılmaz'ın 60 ıncı dönemde bakan olmasına sevinmiştir ama "niye ben değil" diye de üzülmüştür kanımca. yani ben olsam üzülürdüm. kaldı ki, bir haksızlık olduğu da açık. milletvekili olmadan önce avrupa birliği ile müzakere yürüten beş bürokrat arasında yeralan lütfi elvan dururken, avrupa birliği'nden sorumlu devlet bakanı ve başmüzakerecilik gibi önemli bir göreve, başbakana tercümanlık yapmak ve sosyalizmin iphone'u olmaz gibi "özlü" bir tespitte bulunmak dışında bir özelliğini bilmediğimiz egemen bağış'ı atamak sadece elvan'a değil ab'yi ciddiye alan herkese yapılmış bir haksızlıktır.
  • karaman milletvekilidir.
  • hukumetin en deger verdigi isimlerden birinin (binali yildirim) yerine geldi. sanirim kendisine olan guven buyuk. allah yardimcisi olsun.
  • zamanında erkan tan'la başkent'ten programında polisin mesai saatleriyle ilgili bir soruya verdiği cevapla memurların tepkisini çekmiş bakan.
  • ab bakanlığı için adı geçen bir diğer isimken ulaştırma bakanlığına atanmıştır. e yıllardır beklediği bakanlık koltuğu sonunda kendisine takdim edilmiş. umarım bu görevini layığıyla yerine getirir. zira ülkemizde bu alanda tecrübe ve bilgi eksikliğinden dolayı büyük sıkıntılar yaşanıyor.
  • vakti zamanında devlet planlama teşkilâtı müsteşar yardımcısı iken avrupa birliği projesi kapsamındaki bir konuda, yabancı bir devlet elçiliğinde yaşadığım -kendisiyle hiç bir bağı olmayan sıradan bir vatandaş olan bendenizin- bir problemini ortalama 3 saatte çözmüş eski bir bürokrattır.

daha sonradan ak parti'nin karaman milletvekili oldu ve sonrasında kpk türk kanadı başkanlığına getirildi. avrupa birliği bakanı olmasını beklerken ulaştırma bakanı olduğunu duyunca şaşırdım haliyle.
  • ak partili olmasamda birebirde tanışmışlığım, sohbet etmişliğim olan gördüğüm kadarıyla akp'nin çok üzerinde kalitede ve ufuk sahibi bir insan. buralar hep dolar.
  • fikret ünlü'den başka ikinci kez atanmış karaman milletvekili bakandır. ışın çelebi'yi saymazsak...
  • internetle ilgili "sansür yok, sayfaya erişim engellenecek" diyen bakanımız.

(bkz: bakanların kafası bi harika dostum)
  • son açıklamalarında en çok gözüme batan, finlandiya'nın kralı olduğunu zannetmesi.

gerçekten avrupa'daki uygulamaları çok yakından incelemiş bakan, ben tatmin oldum.