şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eminönü belediye başkanı.
    şair, iyi bir hatip.
    saadet partili.
  • saadet partisi, genel idare kurulu üyesi. koyu erbakancı.
  • bu şahsın iğde dalı isimli bir şiir kasedi vardır.
  • kiziroğlu şarkısını kendisine uyarlayıp, kibiroğlu lütfü başkan diye ortalarda gezinen ve hatta klip çeken, kendine güvenli fatih belediye başkan adayı, eski eminönü belediye başkanı ve fatih'te mustafa demir'in en büyük rakibidir.
  • zabıtanın kovaladığı gariban bir seyyar satıcının yokuşta zorlandığını görünce, arabasını yokuştan çıkarabilmesine yardımcı olacak kadar babacan,

2004'te son anda kaybettiği seçim sonrası, kurumunun bütün birimlerini gezerek helallik isteyebilecek kadar kendinden emin,

şiir yürekli, şair ruhlu,

her daim hayırla yad edeceğimiz,

"nasıl bilirdiniz?" sorusuna rahatlıkla, bağıra bağıra iyi bilirdik diyebileceğimiz

zerafet, beyefendilik, ağabey, ahlaklı ve diğer birçok vasfı fiyakalı bir şekilde taşıyan bir insan.

mekanın cennet olsun
  • eminönü belediye başkanı olduğu dönemde, lütfi kibiroğlu'nu makamımda tanınmış hocalardan biri ziyaret eder ve eminönü’nde bir kur'an kursu inşaatı için yardım ister.

bunun üzerine şöyle bir konuşma geçer:

- lütfi başkan: hocam, allah razı olsun bu işler için koşturuyorsunuz, size nasıl yardımcı olayım?

- hocaefendi: başkanım kursun yapımı için kum, çimento, demir, tuğla vb. malzemeye ihtiyaç var.

- lütfi başkan: hıımm epey eksik varmış. öyleyse ben de kendi kesemden ( bugünkü parayla ) 1.000 tl. yardım edebilirim.

- hocaefendi: (şaşırarak) aman başkanım. bu kadarla ne yapılabilir ki?

- lütfü başkan: anladım da hocam ben maaşlı bir adamım, elimden gelen bu kadar.

- hocaefendi: ama başkanım, siz belediye başkanısınız!

- lütfi başkan: ne demek istediğinizi anladım hocam. şimdi siz diyorsunuz ki, “belediyeyle çalışan müteahhitlerden birkaçını arar, onlara bu ihtiyaçları yükler ve bu işi bi güzel halledersin.” öyle mi?

hayır hocam! böyle bir şey yapamam. eğer bunu yaparsam yarın o müteahhitler bunun karşılığını almak için kaçak kata göz yummamı, rant projelerini kabul etmemi isteyecek ve daha bir sürü şeyle karşıma çıkacaklar. ben onların bu isteklerini kabul edersem emanete hıyanet etmiş olurum. sana vereceğim para alnımın teriyle kazandığım paradır. gel hocam bu işi helal parayla yapalım..

allah rahmet eylesin. mekânı cennet olsun.