• amasra'da sabah-öğlen-akşam ziyaret edilmesi makbul mekan. sabah gidip bergamotlu çayını keyifle yudumlarken doğal reçellerinden yersiniz kahvaltınızda, öğlen gidip şahane dondurmalarından yersiniz ister kupta ister külahta, akşam gidip kahvenizi içer, şekelerlemelerinden ve dayanamayıp bir daha dondurmasından yersiniz. amasra'nın en güzel mekanlarından birisi olup işleten iki güzide insan da oldukça kibardır.
  • canımdır,kuş olup uçtu bu gün rizeye kondu.lüto tamam ;hepimiz uçtuk da en uzağa sen kondun.annemin babamın sağ kolu,evin neşesi,gülen gözlü hayat enerjisi dolu canımın içidir lütfiye.en yakın zamanda ,hayat enerjini kaybetmeden,yaşlanmadan,üzülmeden yorulmadan yıpranmadan,eve geri konan kuş olmasını diliyorum.insan hayatında elli tane ayşe tanıyabilir ama lütfiye ya bir ya ikidir.güzel insanlar tanısın seni,içimi yaktın lüto.
  • cok fazla birine lutfen dendikten sonra
    lutfiyeyle evlen lafi yenir..

igrenc bir espiriye konu olan bayan ismi..
  • amasra'ya her gidişimde mutlaka marmelat ve reçellerinden bir dolu toplayıp getirdiğim yer.. kuşburnu marmelatı anneanneyi hatırlatır, hiç kötüsüne rastlamadım şimdiye kadar..
  • dünyanın en güzel kadını ananemin adı; lütoş dendiği de görülmüştür. "ananenim lan ben senin, lütoş da neymiş eşşoleşek?!?!?!" dese haklı değil tabi, zira hiç kendisine lütoş deme laubaliliğini göstermedim. dayımlar falan diyor bazen de "ananem lan o benim, ağzınızı toplayın gevşek herifler!" dersem haklılık payım var bence. bu entry çok saçma bir yere doğru gidiyor, en iyisi bitireyim.
  • selamiçeşme'de bulunan, uzun yıllardır, gittiğim, vakit geçirdiğim, yediğim içtiğim en keyifli cafe. her şeyin ev yapımı, aşırı lezzetli ve sağlıklı olması, içerde coca cola veya kanserligillerden şeyler satılmaması, bunun yerine ev yapımı şerbet içebileceğiniz, mükemmel müzikleri, dekoru, hep kafa dinlemeye müsait ve curcunadan uzak olması ile kalbimi çaldı. saatlerce oturup müesseseyi bezdirebilecek kadar çok sevdim. alkollü içki satışı yok ama sağlık diyorum ben burda zaten. neyse olsun.
  • 18.04.2019 tarihli müge anlı programı ile gördük ki bu ismin yöresel ağızdaki karşılığı "mütiye". (bkz: mütiye) (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
  • iyilik, güzellik ve ihsanla ilgili anlamına gelen kız ismi. *
  • demet akbağ' ın hayat verdiği efsanevi ' bir demet tiyatro' karakteridir. bu dünyada ondan başka fadıl' ı sevecek, mükremin' e kardeşlik edecek karakter olamaz gibidir. bulunduğu hayatın çok daha ilerisinde bir analiz yeteneği, ailesine koşulsuz sevgi var bu karakterde. hepimizden bir parça, hepimizin olmuşlarımızın veya olduramadıklarımızın adı lütfiye.
  • küçükken ismini soranlara ütüle diye cevap verirmiş. tanıştığınız kişinin isminin lütfiye olmasına kanmayın sakın, o tanıştığınız en cool insanı olabilir.
hesabın var mı? giriş yap