şükela:  tümü | bugün
  • doktorası online, bomboş bir cv'si olan pdr'ci biri. bilgelik enstitüsünü kurmuş, bir takım eğitimler veriyor. bu tarz yeterliliği olmayan kişilerin eğitimlerinden faydalanacağını düşünenler çok yanılıyorlar. adamın cv'sini doldurmak için anlattığı şeyler bir takım eğitimler aldığı, başka da bir şey yapmamış, yani eğitim vereceği insanlardan bile önde değil neredeyse. tamam bir şey öğrenmeyiz ama sertifika alırız diyenler daha çok yanılıyor. bu tarz kişilerden alacağınız eğitimlerin sertifikalarının da anlamı yok. sonuç itibari ile o belge yetkin olmayan birinden eğitim aldığınızı gösteriyor, başka bir şey ifade etmiyor.
  • psikolog meslek yasasının, meslek odasının ve herhangi bir denetlemenin olmamasından kaynaklı açıkları iyi değerlendirmiştir. işini hakkıyla yapmak için eğitim alma derdinde olanların uzak durması gereken, derdi sertifika olanların amacına uygun olabilecek biri.
    yalnız bir ara kurumunda prof.dr. hakan türkçapar da eğitim veriyordu. tabiki onu tenzih ediyorum. hakan türkçapar'ın eğitimi ve sertifikası zaten uluslararası kabul görmüş sayılı eğitimlerdendir. ikisi karıştırılmamalı, bir tutulmamalıdır.
  • lütfü hoca ile ankara'daki eğitimlerinden birinde tanışma fırsatına nail olmuştum. bilgili ve dolu bir insan. bdt alanında türkiye'nin ilk 5 isminden biri. meyve veren ağaç taşlanır diye boşuna dememişler