şükela:  tümü | bugün
 • doktorası online, bomboş bir cv'si olan pdr'ci biri. bilgelik enstitüsünü kurmuş, bir takım eğitimler veriyor. bu tarz yeterliliği olmayan kişilerin eğitimlerinden faydalanacağını düşünenler çok yanılıyorlar. adamın cv'sini doldurmak için anlattığı şeyler bir takım eğitimler aldığı, başka da bir şey yapmamış, yani eğitim vereceği insanlardan bile önde değil neredeyse. tamam bir şey öğrenmeyiz ama sertifika alırız diyenler daha çok yanılıyor. bu tarz kişilerden alacağınız eğitimlerin sertifikalarının da anlamı yok. sonuç itibari ile o belge yetkin olmayan birinden eğitim aldığınızı gösteriyor, başka bir şey ifade etmiyor.
 • psikolog meslek yasasının, meslek odasının ve herhangi bir denetlemenin olmamasından kaynaklı açıkları iyi değerlendirmiştir. işini hakkıyla yapmak için eğitim alma derdinde olanların uzak durması gereken, derdi sertifika olanların amacına uygun olabilecek biri.
  yalnız bir ara kurumunda prof.dr. hakan türkçapar da eğitim veriyordu. tabiki onu tenzih ediyorum. hakan türkçapar'ın eğitimi ve sertifikası zaten uluslararası kabul görmüş sayılı eğitimlerdendir. ikisi karıştırılmamalı, bir tutulmamalıdır.
 • lütfü hoca ile ankara'daki eğitimlerinden birinde tanışma fırsatına nail olmuştum. bilgili ve dolu bir insan. bdt alanında türkiye'nin ilk 5 isminden biri. meyve veren ağaç taşlanır diye boşuna dememişler
 • okulda o kadar şey yazdık çizdik ettik ama hepsi havaymış. arkadaş ben nasıl terapi yapıcam? heh işte bu soruya cevap arıyorsanız buyrun sizi de şöyle alalım. tamam biraz abarttım belki ama uygulamalı eğitim şart arkadaş. bunu da okulda öğrenemedik. ben gittim kaan beyin eğitimine. özellikle çocuklarla ilgileniyorsanız oyun terapisini tavsiye ederim linki de burada
 • psikoloji alanının her türlü oyuna açık olduğunun yaşayan kanıtıdır.

  9 terapiyi birden paket olarak vermektedir (yuh). 4 günde oyun terapisi, 3 günde bdt, 2 günde psikanaliz anlatmayı bırakın, öğretip sertifikalıyor bu insan.

  yani şunun gibi düşünün, 3 günde karate, 2 günde kung fu, 1 günde muay-thai, hadi bakalım başla diye sizi ringe atıyorlar. matrix'den bile hızlı (bkz: i know kung fu)
 • bilişsel davranışçı terapi konusunda lütfü kaan özdemir hoca diyorum başka birşey demiyorum. daha önce hakan türkçaparın eğitimine katıldım ama tüm eğitim boyunca sıkıntıdan uyudum zaten hakan hoca eğitim verecek diye gittim derslere asistanları geldi. bende 2. kez lütfü kaan hocadan aldım ve çok memnun kaldım. tamamen uygulamalı eğitimler ilgilisine tavsiye ederim
 • oyun terapisi eğitimi almak için çok araştırdım. kaan hocanın eğitimine katılan arkadaşlar şiddetle onu tavsiye ettiler. açıkçası ilk başta eğitim süresi az diye tereddüt etmiştim fakat sonra eğitime gidince çok memnun kaldım. tamamen uygulamalı bir eğitim olduğu için bence uzun süreli teorik eğitimlerden daha faydalı kesinlikle tavsiye ederim. https://www.bilgelik.com.tr/…ci-sertifika-programi/
 • lütfü kaan özdemir hocanın 5 yıl önce ücretsiz bir seminerine katılmıştım hayatım değişti. 2 yıllık üniversitede okuyordum. kısaca seminerde hayallerinizin peşinden gidin mutlu olacağınız işi yapın demişti ve o gün kafama koydum çalışıp 4 yıllık üniversiteye geçiş yaptım ve çok mutluyum. iyi ki tanıdım kaan hocayı hayatımı değiştirdi.
 • yukarıda bir olumsuz yorum gördüm. yazdıklarım da bu yorumu yapan arkadaşa bir cevap niteliğinde olacak aslında ama ona geçmeden şunu söyliyeyim. burdaki eleştirileri görünce nasıl bilinçli bir karalamanın olduğu hemen göze çarpıyor. kaan hocayı bitirmek için ellerinden geleni arkalarına koymamışlar ama bence muhtemelen yazdıklarımı okuyordur kaan hoca da. bak şuraya yazıyorum bunların hepsi senin reklamını yapıyor farkında olmadan yaz hocam sen de bi köşeye göreceksin. gelelim üstteki olumsuz yoruma. bir kere burda 9 terapiyi bir pakette veriyor diye bir şey yok. bir paket alıyorsunuz bu paketteki eğitim hangi tarihte ise o eğitime katılma hakkını elde ediyorsunuz. yoksa 9 gün ard arda bir eğitime girdim uff oldum ben de bir süpermen gibi bir şey söz konusu değil. bunu aslında bence yorumu yazanın kendisi de biliyor ama işte bol keseden atalım demiş galiba. 4 günde oyun terapisi 3 günde bilmem ne gibi bir de dalga havasında bir şeyler yazılmış ama kendini rezil etmiş arkadaş. bilmeyenlere açıklayayım yine de. bdt’nin kurucusu aron t beck bunun süresini 40 saat olarak açıklıyor. peki hoca ne yapmış bu eğitimi 60 saatte vermiş. şimdi bu süreye az diyenler acaba aron t beck’ten daha mı iyi biliyor yoksa kendi düzenlerine çark sokulduğu için buraya entry girdirmek için yarışa mı girmişler..? o kadar belli oluyor ki karalama çabası inanın sadece gülüyor insan. ama kaan hocam tekrar altını çizdim bak. o kadar safki kendilerini karaladıklarının farkında değil bu yorumları yazdıranlar. bunlar seni küçültmez büyütür. bırak yapsınlar yorumlarını.