şükela:  tümü | bugün
  • ebionizm/ erken dönem yahudi-hıristiyan inancasında tevhid ve teslis mücadelesi

kitabının yazarı

kitap hakında : hıristiyan dininin kuruluşu ve bu kuruluş esnasında oluşan alt yapının algılanması açısından çok başarılı bir kitap.
    dinler tarihi ve özelde hıristiyanlık tarihi ile ilgileniyorsanız geniş bir araştırmanın ürününü olabildiği kadar akıcı bir şekilde okuma imkanı sunuyor.

kendi tanıtım sözleri : orduluyum. 19 mayıs üniversitesi’nde ilahiyat okudum. dinler tarihi alanında yüksek lisans, siyaset üzerine doktora yaptım. aynı zamanda zaman ve yeni şafak gazetelerinde bazen yorum yazıyorum.

diğer kitapları :

aşk ve tanrı
    kaosun jeopolitiği ve dinler arası diyalog
    küreselleşme girdabında siyasal derinlik
    siyasal aklı karışıklar için one minute & "davos hadisesinin analizi"
  • yilmaz vural'a benzeyen adam.
  • fikirleri ile çok alakam yok, ancak kendi icinde gayet tutarlı, doğru ve ispatlanabilir bilgiler veren kişidir.

ciddi manada bilgili olması ve fakat septisizmi çıkarları için müthiş şekilde kullanabilmesi de ayrıca takdire şayan.
  • bir çok insanın aksine kendisini tv programlarından değil de, kaosun jeopolitiği ve dinler arası diyalog kitabıyla tanıdığım, dinler tarihçisi ve siyaset felsefecisi.

dinler arası diyalogun bir vatikan projesi olduğunu savunan yazarın dinlerarası diyalog ve misyonerlik faaliyetleri üzerinden, 'gülenizm' eleştirisi okunan bu kitabı, sanatçısından futbolcusuna, işadamından milletvekiline, insanların pensilvanya'ya gitmek için sıraya girdiği 2005 yılında yazdığı göz önüne alınırsa, türkiye'de iktidar camiasından olup da fethullah gülen'in görüşlerini eleştirmiş olan ilk isim bile olabilir.
  • arizali bir adam olmasina ragmen, bilgi ile dolup tasan bir akademisyen.

yahudiler ve siyonizm alaninda lafi dolandirmaz, neyin ne oldugunu dogrudan dogruya soyler.

ozellik ile dogu anadolu bolgesinin durumu ile ilgili siyonizm nasil ve hangi yontemler ile hareket ettigini cok guzel anlatir.
  • dinler tarihi uzmanıdır kabala inancını bu adama soracaksın ülke tv'de çok program yaptılar turgay güler'le birlikte.
  • tv de görünce oha fatih ürek yorumcu olmuş lan, bu da akp trenine bindi herhalde dediğim adam. fikrini zikrini bilmem zaten atv de gördüm, şaşırdım ve devam ettim.
  • su televizyon ekranlarinda samimiyeti olan ender akademisyenlerden biri.

arizali,sisteme uyumsuz ,bildigini soyleyen insan.

eksik olma.
  • gelenekperest, en klasiğinden.
  • cikti yine arizali hoca.

konus dinliyoruz.