• hakan şükür'ün inter'de oynadığı, fatih terim'in fiorentina'yı çalıştırdığı dönemde günde ortalama üç kez evlerimize misafir olur, la gazzetta dello sport, corriere della sport ve tuttosport gibi spor gazeteleri ile la repubblica, la stampa, corriere della sera gibi ulusal basında temsilcilerimiz hakkında çıkan en kıyıda köşede kalmış haberleri kamuoyu ile paylaşırdı. bu sayede, söke'deki bir esnafın italyan futboluna olan ilgisi toscanalı bir marangoza parmak ısırtan raddeye gelmişti. sabahları spor bültenlerinde tuttosport ve la gazzetta dello sport'dan haberlerin fanatik ve fotomaç evvelinde okunduğu günlerdi neticede, mazi..
    bir de, daha evvel belirtilmemiş ama tam ismi lütfullah göktaş ntv roma'dır.
  • fuat avni olduğuna inandığım kişidir. başbakanın etrafında bulunanlardan en entellektüeli kendisidir, şiir çevirileri vardır, kalemi kuvvetlidir, tanıyanlar kendisinin konuşma üslubunun fuat avni'nin yazım üslubuna benzediğini farkedeceklerdir, erdoğan'ın çok yakınında olmasına karşın hiç bir ses kaydının servis edilmemiş olması da tesadüf değildir, bunun dışında benim kendisini tanıdığım dönemde anti-faşistti, hatta bir arkadaşımıza baba ve piç 'i hediye ettiğine şahitim, sohbetlerimden de adım gibi biliyorum ki erdoğan'ın en faşist döneminin algı yönetimini tesis edecek adam değildir.normal bir lütfullah abi en kötü gezi döneminde erdoğan'ı frenlemeyi dener,beceremezse de istifa ederdi. içki içmediği halde bizlere ısmarlamaktan dahi imtina etmeyecek kadar liberal bir insandı, yalnızca kürt meselesine mesafeli yaklaştığını hatırlıyorum ki bu durum da sanırım cemaatin görüşleriyle parallellik gösteriyor. kendisinin arapça'ya ve dinler tarihine çok hakim olduğunu bunun izlerinin de fuat avni'nin tweetlerinde bulunabileceğini de belirtelim. kendisi en az varank ve ya akdağ kadar yetkili ve erdoğan'ın yakınında olmasına karşın internette hakkında çok az bilgi bulunmakta yani bu adam biraz hayalet.ilginç bir bilgi olarak kendisinin roma'da bulunduğu dönemde üzerinde orak-çekiç bulunan bir çakmağı taşıdığını da söyleyelim.son olarak ntv'nin lütfullah göktaş'tan önceki ve sonraki roma muhabiri yok, çünkü zaten öyle bir iş yok, bildiğimiz gibi avrupa başkentlerinde bir muhabir olur, bütün kanallara bağlanır.herhangi bir roma muhabirinin gökten iner gibi başbakanlık basın danışmanlığına getirilmesi demümkün değildir.reha erus'un günahı neydi :)

edit: bir de şu varmış: http://www.odatv.com/…nin-ne-ilgisi-var--0502111200
  • sürekli roma'dan bildiren muhabir. rakibi reha erus'tur.
  • cemaate yakınlığıyla bilinen biri değildir. cemaatin ya da cemaatten herhangi birinin isteğiyle bulunduğu göreve gelmemiştir. hali hazırda kabinede bulunan bir bakanın önerisiyle basın danışmanı olmuştur. hakkındaki eski ve bi'tutam bilgiler haliyle dezenformasyona yol açabilir.
  • dark side'ı seçmiştir.
  • yeni vatikan büyükelçisidir kendisi.
  • rte'nin yeni basin danismani olmus.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25179312/
  • dinler tarihi konusunda yüksek lisans sahibidir, uzmanlığını vatikan konulu haberlerinde sık sık göstermektedir. papa'nın ölümünün ardından, yeni papa seçilene kadar gösterdiği performansla, bu alana hakimiyetini kanıtlamış bir kişidir.
  • filistinli ünlü şair mahmud derviş şiirlerini türkçemize çevirmiş. bilmezdik şiirle ilgilendiğini, sevindik.
  • mehmet paçacınin yerine vatikan büyük elçisi olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap