şükela:  tümü | bugün
 • son albumleri shades of light 2003 yilinda yayinlanmis en iyi 10 album arasinda gosterilen caz toplulugu
 • jazz dünyasının en yeni vokal sanatçılarından biri ve aynı adlı grubu:
  marque lowenthal (piyano) robin draganic (kontrbas) heinrich koebberling (davul)

  ilk kez 2000 yılında, a-trane adlı bir caz kulübünde sahneye çıktı. kısa süre sonra kendi grubunu kurdu ve bu grupla dört albüm kaydetti. almanya, avusturya, isviçre, fransa, çek cumhuriyeti, polonya ve amerika gibi ülkelerde dört yüzden fazla konser verdi. lyambiko ve love… and then albümleriyle ödüller aldı. son albümü iner sense geçen şubat ayında piyasaya çıktı.

  altı yıl boyunca aynı ekiple caz standartlarını seslendirdikten sonra özgün bestelere yönelmek istedi. son albümünde marque lowenthal ve robin graganic’in yanı sıra lyambiko’nun da parçaları bulunmakta. davulda heinrich koebberling’in yer aldığı bu albümde finn wiesner’in iki muhteşem bestesi de mevcut.

  grubun regattabar konserinin ardından boston globe şunları yazdı : “lyambiko, uzun zamandır karşılaşmadığımız, büyük gelecek vaat eden bir caz vokal. billie holiday’in canlılığını, julie london’ın seksiliğini ve nina simone’un tenini taşıyor.” süddeutsche zeitung’un yorumu da şöyle: “caz vokalin ilahlarından biri olmaya çok yakın.”

  http://www.weblebi.com/…x?id=y0uw_no9wfd7h6o-uoidtw
  http://klasikgitar.wordpress.com/page/2/
  http://www.lyambiko.de/cms/index.php
 • (bkz: nina simone) tribute albümü dikkate değer caz vokalisti.
 • saffronia albümünde yer alan don't let me be misunderstood yorumu şükela olan nina simone hayranı.

  bir de yine aynı albümde yer alan feeling good yorumunu* dinlerken bir anda kendinizi kasada, albümlerini elinizde buluveriyorsunuz.
 • inside outside şarkısını sevdiğim grup. give it up şarkıları da güzeldir.