şükela:  tümü | bugün
 • beetlejuice'dakiy etkileyici, karanlık, yalnız karakter..
 • (bkz: winona ryder)
 • paradise lostun one second albumundeki korku filmi soundtracki tadindaki $arki.

  through the searching lights that weave and dart
  comes the stranger that cares not for your heart
  the pain of living life this way
  must take its toll on you some day your jaded eyes can see
  embarrassment or harm
  the frail skin that bleeds emotionally on guard

  all lowest forms of life
  are pounding you inside
  you're hollow cold display
  your tired masquerade

  let the image that you present entice
  unlike the mirror that shows the strains of vice
  this act of contact your decay
  while willing souls will more than pay

  your jaded eyes can see
  embarrassment or harm
  the frail skin that bleeds
  emotionally on guard

  all lowest forms of life
  are pounding you inside
  you're hollow cold display
  your tired masquerade
 • kücük asya'nın batısında bir antik bölge adı, ba$kenti sardistir. kuzeyinde mysia, dogusunda frigya, güneyinde karya bulunur. mermnad hanedanı boyunca (i.ö. 700-550) ve bu hanedanın son kralı croesus zamanında kızılırmaka (antik adı halys'dir) kadar anadolu'da cılgın atmı$ bir krallıktır. mimarlık, uygarlık, ve sanat bakımından, anadolu + iran + hellen kültürlerinden oldukca fazla etkilenilmi$ ama özgün karakterlerini de ortaya koyabilmi$lerdir. dilleri hint-avrupa ailesine aittir. ilk kez altin + gümü$ kari$imi olan elektron sikke basmalarıyla tanınırlar cemiyette.
 • batı anadolu’da izmir bölgesinde olan bu eski krallığın sınırı şöyledir: batı ege denizi, kuzeyde sardene (dumanlı dağlar); mysia doğusunda phrygia; ve güneyde meandros (büyük menderes) nehri karia’dan onu ayırıyordu. başkent sardes idi. önemli şehirleri arasında thyatira (akhisar), philadelphia (alaşehir) vardı. lydia adını, memleketin ilk kralı olan atys’in oğlu lydus’dan almıştır. lydia, kybele’nin ili, omphale’nin yurdu sayılır.
 • kathryn williams sarkisi.

  some times the rain rains
  sometimes the sunshine shines
  over and over again washing us warm and dry
  over the hill i watched you walk up to me
  wind in the grass brushed you up like from the sea
  ahh ahh ahh ahh (that’s the wind)

  darker than blue into grey
  we watched the sun go down
  lights in the houses went on
  like sun shining from the ground
  over the hill i watched you walk up to me
  wind in the grass brushed you up like from the sea.
 • bir de lydia kraliçesi lydia vardır, herodot yazmıştır bu kraliçeyi. güngör dilmen' in ben anadolu oyununda da işlenmiştir. efendim bu kadının kocası kral kandaules biraz sütü bozuk bir heriftir ( kral olmuş ama adam olamamış cinsinden ) karısının güzelliğiyle de çok övünmektedir. bir gün en yakın adamı dasküslosoğlu güges' e der ki, " güges sen benim karımın ne kadar güzel olduğuna inanmıyorsun galiba. onu bir de çıplak gör. " güges buna karşı çıksa da neticede kralın istediğini yapmak zorunda kalır ve kandalues, ahlaksızlık parayla değil ya ( parayla olsa da sorun değil, parayı bunlar icat etmiş zaten ), güges' i yatak odasında gizli bir yere saklar ve karısını çıplak görmesini sağlar. ve fakat lydia bunu anlar, o gece ses etmese de, daha sonra güges' le açık açık konuşarak, ona, " ya bu suçu işleyen kendini öldür, ya da sana bu suçu işleten kandaules' i. " der. bunun üzerine güges, kandaules' i öldürmeyi kabul eder, efesli bankerlerin de desteğini alarak paralı askerkerle kandaules' i devirir, lydia tahti ve kraliçe lydia, güges' in olur.

  işin politik boyutunu bir yana bırakıp lydia' ya odaklanırsak, bu kadını eşsizliği fikrimce şuna dayanır efendim: uğradığı cinsel tacizden duyduğu utanç, kırılan onurunun acısı, şüphesiz ki her kadında olacağı gibi çok büyüktür. fakat lydia, çoğu kadının yapacağını, sessiz kalarak durumu örtbas etmeyi, unutmaya çalışmayı, hiçbir şey olmamış gibi davranmayı seçmek yerine, utancıyla yüzleşmeyi ve onurunu kıranlardan intikam almayı seçer.

  lydia' yı buradan alkışlıyorum örnek olsun cümle kızımıza diyorum. kocalarını öldürmeseler de, uğradıkları tacizin utancını kendilerine mal etmesinler, utancın gerçek sahiplerine versinler.

  edit: güngör dilmen' in lydia adıyla işlediği kraliçe, bazı kaynaklarda rdophe adıyla da geçmektedir.
 • ümraniye m1 meydan alışveriş merkezinde ki apple satış noktası
 • civan canova'nın yeni çıkan tiyatro / oyun dizisi kitabı.
hesabın var mı? giriş yap