şükela:  tümü | bugün
  • sekizinci afm uluslararasi bagimsiz film festivali'nde gösterilecek olan david lynch belgeseli; belgesel inland empire’ı çekerken, iki yıl boyunca kaydedilen 700 saatin üzerinde görüntünün kurgulanmasından oluşuyor.
  • ''onu, masasında oturup web sitesini yenilerken, bir sahneyi oluşturmak için elleri yerde, dizleri üzerine çöküp çalışırken, transandantal meditasyon ile uzun yıllardır devam eden ilişkisinden bahsederken ve laura dern’e bir sahnede nasıl rol yapması gerektiğini kendisi rol yaparak anlatırken izliyoruz; ve bazen de, bir sahnede 16 yaşında tek bacaklı bir kıza ve bir ‘örümcek maymun’a ihtiyacı olacağını söylerken olduğu gibi, şaşırıyoruz. lynch, yönetmene öylesine yaklaştırıyor ki izleyiciyi, belgeselin aslında oyunbazlığıyla tanıdığımız david lynch’in ta kendisi tarafından çekildiğini iddia edenler de var. her halükarda, lynch belgeseli, yönetmenin nevi şahsına münhasır bir deha olarak namını kesinlikle pekiştiriyor.'' *
    belgeselin yönetmeni için (bkz: blackandwhite)

    not: imdb'de filmi tam ismiyle bulmak zor oluyor. lynch başlığına kaydetmişler nedense.
    http://www.imdb.com/title/tt1032207/
  • lynch in 3 dakika boyunca dişlerini yakından inceleme şansı bulduk ve gördük ki köpek dişleri ile kesici dişleri arasında baya bir orantısızlık var.