şükela:  tümü | bugün
  • efendim
    2 ölçü jack daniels
    1 ölçü triple sec yada cointreau
    1 ölçü sweet and sour, mix
    1 gözkararı limon suyu
    buz
    limon suyu dışındakiler shaker da güzelce karıştırılır, mutlaka uzun bir bardağa konulup, üzerine limon suyu ilave edilip servis edilir.
    evet böyledir, afiyet olsun
  • hakkında çeşitli övgüler duyduktan sonra denemek için sabırsızlandığım, uzun zamandır içki içmek istemeyen bünyeyi tekrar harekete geçiren içki. vuslat en yakında zamanda olur umarım.
  • "bugüne kadar senden nasıl haberim olmadı" diye höykürmek istiyorum bu içkiye! çok lezzetli, şahane ötesi!
  • yiğidin harman olduğu yer virginia'dan kopup gelen, denizden çıkıp duşunu yapıp akşam için giyindikten sonra müziğin sesinin hafiften yükselmeye başladığı akşamüstleri alındığı takdirde adamı kuşum aydın saçlı rusko'ya çevirdiği rivayet edilen kokteyl. soğuk, çabuk ve çokça içiniz.
  • long island iced tea, mai tai , singapore sling gibi kokteyllerin sınıfındadır bu arkadaşımız.. çok kolay ve keyifle içilebilen ama bir o kadar da adamı sallayan bir yapıya sahiptir.. içerken dikkatli olunması gerekir kanımca.. "aaa çok freshhh, süpermiş, ben bundan 3-5 tane içerim yaaa!!!" denen bünyeleri aynı hızda maymun eder, söylemedi demeyin..
  • birini sarhoş etmek istediğinizde tequila shot dışındaki ikinci tercihiniz olabilir. tatlı tatlı feci kafa yapıcıdır.
  • izmir bostanlı'da the good adlı mekanda denenebilecek içecek... hoş, başka bir yerde içmediğimden de karşılaştırma yapamıyorum.
  • kadıköy hush'da gayet başarılı yapılan içecek. bir ara diğer birçok mekan gibi burada da jim beam burbon ile yapılırdı; şu sıralar ise orijinal tarifteki gibi jack daniel's ile yapılıyor.
  • herkes öğrenmesin de ayağa düşmesin dediğim kokteyl. insan sevdiğini kıskanırmış *