• sayesinde php'ye adam akıllı giriş yapmayı başardığım e-learning sitesi.

her konuyu bir gerizekalıya anlatır gibi anlatmaları bazen sıkıcı olabiliyor ama öğretiyor mu öğretiyor.

mesela notepad'de kodu yazdıktan sonra "firefox'ta preview yapmak için refresh butonuna tıklamak yerine f5'e basabilirsiniz" diyor. ulan refresh etmek için f5'e basmak gerektiğini bilmeyen adamın ne işi var senin videonda değil mi?
  • bir egitim birimidir. çokluortam uygulamarı konusunda gerek online ders, gerekse eğitim cd'leri dvd'leri vardır bu şirketin.

http://www.lynda.com/

(bkz: photoshop)
    (bkz: premiere)
    (bkz: after effects)
    (bkz: painter)
  • cildirmis web sitesi. "ebay essential training" diye bi video serisinde bildigimiz web sitesi ebayi 7bucuk saat anlatiyolar. nasi efektif kullanilir falan filan.
  • linkedin tarafından 1.5 milyar dolara satın alınan eğitim sitesi. linkedin slideshare'ı satın aldıktan sonra tamamen ücretsiz modele geçirmişti, lynda için de aynı yolu izlerse oldukça şukela olur.
  • screenwriting kursu 10 numara beş yıldız olan online eğitim sitesi.

keşke para verebilsem, çulsuzluk insanı korsana yönlendiriyor işte.
  • öğrenmek istediğim ne kadar adobe programı varsa bu site (ve tabii ki the pirate bay, onun yeri ayrı) sayesinde öğrendim. hakikaten de çok başarılı eğitim videoları var.

videolarin tek sorunu ise bence biraz fazla "gerizekaliya anlatir gibi" anlatmalari. insan sikiliyor bir yerden sonra.
  • paralı olması da sinir bozucudur
  • eğitim videoları torrent sitelerinde rahatça bulunabilir. javascript, php, joomla dersleri de mevcuttur.
  • google adwords ile ilgili çok sağlam bir eğitim seti sunan site. izlendi, onaylandı.
  • online öğrenme portalı. gerçi portal tam doğru kelime mi emin değilim ancak online öğrenme kısmı doğrudur.

daha önce de bahsedilmiş, "for dummies" tadında detay detay herşeyi anlatan videoları mevcuttur ancak bu özellikle konu hakkında hiç bir şey bilmeden, sıfırdan başlayanlar için çok büyük artıdır. zaten orta ve üzeri düzeyde bilgiye sahipsen artık kendini geliştirme safhasındasındır lynda'da ne işin var diye de düşünmüş olabilirler.

adobe ve autodesk programları ile pek çok programlama diline ait faydalı dersler bulunmasına rağmen bazı programlar -misal houdini- hakkında yetersiz kalışının sebebi merak konusudur. gerçi houdini için sidefx daha iyi bir kaynak ancak yine de lynda.com'da sadece 1(bir) tutorial olması hayal kırıklığı oldu.
hesabın var mı? giriş yap