şükela:  tümü | bugün
 • "lyoness'in kurucusu hubert freidl o kadar güzel bir sistem oluşturmuş ki bu işten çok kısa zamanda çok güzel paralar kazanılabilir. türkiye'ye yeni girdiği için şu an bu sistemde türkiye'den 1000 kişi var. ayrıca vatan bilgisayar'la %15, pizza hut ile %25 ve kfc ile de %25 indirim anlaşmasına varılmış durumda. avrupa genelinde ise 17.000 firmayla anlaşmaları zaten var. ayrıca sadece mekan olarak da düşünmeyin. internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde de anlaşmalı firmalar var. yakında shell'le de anlaşma sağlanacak."

  kaynak

  3. şahıslara duyuru: lyoness ile bir ilgim yok. kullanmadım. tavsiye etmiyorum.
 • sabahtan beri çok sevdiğim bir ablamın katılmam için başımın etini yediği bir sistem. alışveriş yaparken indirim almak ve birşeyler ve elbette para kazanmak üzerineymiş. detayını el mahkum dinleyeceğim gibi görünüyor şimdilik.
 • dünyanın en mükemmel sistemi olsa bile gelen telefon sayısı bile enerjimi emmeye yettiği için toplantısına daha fazla telefon almamak için katılıp kurtulacağım.
 • tırt bir saadet zinciri oluşumu. abisi için;
  (bkz: questnet)
 • cashback senaryosu altına çok iyi gizlenmiş bir piramit sistemi.

  açılış mantıkları tüketicilerin biraraya gelerek satıcılardan toplu indirim alması. kendi yarattıkları bir sistem ile anlaşmalı oldukları marka ve mağazalardan yapacağınız alışverişlerden gelen indirimler ve puanlar
  ile biriken alacağınızın hediye çeki olarak size iade edilmesi. buraya kadar çok güzel. şimdi adım adım gidip bu para kazanma sistemini inceleyelim.

  ilk öncelikle pozisyon dedikleri birşey var neden niye nasıl bana sormayın adamlar öyle demek istemiş. sisteme yatırdığınız her 110 lira veya yaptığınız alışverişleden kazandığınız indirimler toplamı 110 liraya ulaştığında bir pozisyon oluyor. yani birimimiz 110 tl.

  daha sonra bu poziyonlar sizin maxrix inize yerleştiriliyor. neden matrix niye matrix bunu gene bana sormayın. neden hesabınıza eklenmiyor. tahminimce zaten kafası karışmış insanları etkilemek için new age bir kelime oyunu.

  2 şekilde para kazanabilirsiniz. daha doğrusu sistemden geriye ödeme alabilirsiniz. ya sizin yaptığınız harcamalarınızdaki indirim toplamı ki bu sadece üye işyerlerinden olabilir, bu 110 liralık pozisyonlar toplamı 9 adet olunca kazandığınız indirimler hesabınıza alışveriş puanı olarak ekleniyor. bu arada not şu anda henüz üye bir işyeri yok.

  diğer yöntem para harcamadan üyelerden gelecek pozisyonlar ile alışveriş puanı kazanacağınız yol. hesabı şöyle yapılıyor. para daha doğrusu sistemden geriye birşeyler alabilmeniz için alttan ve üstten 35 er pozisyon birikmesi gerekiyor. piramit sistemi gibi altta sağa ve sola ayrılan kollar yerine üstte sağa ve sola ayrılan kollar yapmışlar. haydi bu 35+35 70 pozisyon nasıl birikir onu hesaplayalım.

  sizin abone yaptığınız kişilerin yaptığı alışverişleri üzerinden yaklaşık 0.05 oranında hesabınıza ekleniyor. yani altınızda veya üstünüzde 1 pozisyon oluşması için 22.000 tl ( eski para ile 22 milyar) alışveriş yapılması lazım. ne demiştik 990 tl lik primi alabilmeniz için 70 pozisyon dolmalı yani. abone yaptıklarınızın üye işyerlerinden 1.540.000 tl (eski para ile 1 trilyon 540 milyar lira) alışveriş yapması gerekiyor. özetle asla böyle bir durum gerçekleşmiyor.

  şunu da eklemek lazım. tüm bu hesaplar %10 luk indirime göre yani en iyi durum senaryosunda yapılmıştır. bu orandan çok daha düşük indirimler de mevcut. kısaca o toplanması gereken 1 trilyon 540 milyor eski tl gerçekçi durumlarda 2-2.5 trilyona kadar çıkabilir.

  bu hesap sistemi hiçbir şekilde web sayfalarında anlatılmıyor, açıklanmıyor. seminere gelin deniyor. ve orada ağzı iyi laf yapan bir adam çıkıp konuyu eveleye geveleye işin özünü hep atlayarak anlatıp duruyor.

  anlaşmalı firmalar anlşamalı mağzalar denip duruyor. ve ekleniyor henüz bu anlaşmalar yapılmış değil bakın bizde yalan yok. ama yapacağız. üye sayımız 30bin olunca ortaklık kapanacak geç kalmayın. anlaşmaları o zaman yapacağız. şimdi üye sayısını kim nasıl konrol ediyor ? bu da muallakta. o üye sayısı hiçbir zaman 30 bine ulaşmayabilir. ya da ulaşşa bile yapılan anlaşmalar işeyaramaz ufacık o paraların asla harcanamayacağı sikko mağazalar ve markalar ile olabilir.

  bir konu daha. petrol ofisinde %4 indirimden bahsediliyor. akaryakıtta %4 indirim devasa bir oran. inanılmaz bir rakam. taksicileri, uzunyol otobüslerini falan düşünün. söz verdikleri açıkladıkları bu indirimi son aylarda akaryakıtta her türlü promosyonun bırakın indirimi kağıt mendil çatal bıçak bile dağıtmanın yasaklandığı durumda nasıl sağlayacaklarını çok merak ediyorum.
 • arkadaşımın önerisiyle az önce mecidiyeköy kültür merkezinde toplantılarına katıldığım ve ilk aradan sonra da kaçarcasına uzaklaştığım, ne için çalıştıklarını simgesinden, isminden ve 9-11 ritüeline benzer yapısından tahmin ettiğim networkümsü.
  arkadaştan ismini duyunca işkillendim, logosunu görünce kanaat getirdim, 110-990 gibi rakamlar üzerine kurulduğunu duyunca emin oldum.

  şuna benzer bişey; ben alış veriş yaptıkça hesabımda para birikecekmiş, 110 lira olacakmış sonra, ama ben bu 110 lirayı alamayacakmışım. 990 olması gerekiyormuş, simge dersen pramid, neden 9 ile 11, neden bu simge, neden ismi lyonlu bişey. sordum herife vay efendim bi şehirmiş de, batmış suyun dibine de bilmem ne.. geçin bu ayakları, kime çalışıyorsun sen, amacın ne?

  edit: şunu izleyin bence http://www.youtube.com/watch?v=ol5o3kmgcls
  http://www.facebook.com/…d=104246176293017&comments
 • bir yakınım tarafından "dünyayı kasıp kavurabilecek bir sistem bu! tek korkum insanlığı alışveriş manyağına çevirecek olması." diye tanımlanan zımbırtı. anladığım kadarıyla questnet'e kıyasla daha somut bir şey sunuyorlar. tabii, bu aynı bokun laciverdi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. kesinlikle uzak durulmalı.
 • 110 tl olmasının sebebi avrupada 50 euro olmasıdır. herhangi bir komplo yoktur arasında.
 • geçenlerde bir arkadaşımın beni toplantılarına katılmam için darladığı yeni nesil saadet zinciri. bilmediğim için araştırayım dedim. meğersem beni sikmeye çalışıyormuş ibne, gördüğüm yerde bu sefer ben onu sikecem...

  ayriyetten dini bütün gibi görünen bir arkadaş olduğu için caiz mi değil mi diye sorduğumda ben araştırdım caiz caiz diye cevap verdi. halbuki bu işlere girişmeden evvel google'a "lyoness caiz mi" diye girse çıkan ilk 2 linkte şunları elde ediyoruz:

  http://www.fetvameclisi.com/…zanc-sistemi-6410.html
  http://www.sakaryamuftulugu.gov.tr/…r_cevaplari.php

  ayriyetten daha detaylı bilgi elde edinmek için:

  http://www.youtube.com/…u0afz0vk8ze&feature=related
  http://www.furkanvakfi.net/…azanmak-caiz-midir.html

  ulan hayatta nelerle karşılaşıyoruz. kodumun dünyasında hep götümüzü tuta tuta mı yaşayacaz ulan...

  ps: alparslan kuytulun leynıs demesi de olaya ayrı bir boyut katmıyor değil...
 • tüm dünyayı saracak bir alışveriş oluşumu.aslında anlatılanlara istinaden çok basit bir sistem.anlatanların işin heyecanına kapılıp çok detaylı yada tam tersine kendilerine güvenmemelerinden dolayı biraz yalana başvurarak anlattıkları(tabii bu tarz işleri çok kişi yaptığı için kimin ne yapacağını kontrol edemiyor adamlar hoş böyle tipler de uzun süre kalıcı olmazlar)
  güzel bir sistem.

  yanlış anlamaya gerek yok aslında çok basit bir fikir.sadece şu anda firma güç toplamak adına kişilerin ciddiyetini görmek istiyor.ben buna zaman ayırmaya değer diye düşünüyorum.kolay bir iş değil bunun organizasyonunu kurmak.bu işleri doğru yapan size güven verenlerle yaparsanız başarabilirsiniz diye düşünüyorum.