şükela:  tümü | bugün
  • etken maddesi pregabalin olan, türkiyede şimdilik periferik nöropatik ağrı tedavisinde ve epilepside ek tedavi olarak sosyal güvenlik kurumları tarafından geri ödemesi yapılan, pfizer tarafından üretilen ilaç.
  • nöropatik ağrılı tüm durumlarda kullanılan ama doktorların reçetelendirirken 2 kere düşünmesini rica ettiğim mucizevi ilaç. darma duman eder bünyeyi, şuur muur kalmaz, sıkıntı hali verir, oradan oraya atarsınız kendinizi. ama ağrıyı hiçbişeyin kesemediği kadar keser. azar azar başlayıp azar azar bırakmak şeklinde kısa bir kullanım süreci olmalıdır. zira bırakırken de ızdırap verir.
  • bu ilacin ayni zamanda "yaygin anksiyete bozuklugu icin endikasyonu vardir
  • uyku problemime artı olarak sırt ve göğüs kafesi ağrıları çekiyordum.psikiyatristim kullandığım ilaca ek olarak vermişti.gerçekten de ağrıarım kesildi ve güzel uyuyorum ancak ağır bir grip geçirdiğim bir esnada zaten birsürü ilaç içtiğim ve tüm gün uyukladığım için 2-3 gün içmeyim dedim. büyük bir hata oldu. aslında ozaman lyricadan oldugunu düşünemedim nedense. drek uyku kesiliyo 3-4 saat max. bende bir de bacaklarımda sorun yaratıyo her içemediğim zaman. erkenden uyanıorm sabah 6 gbi faalan. uykuya dalamıyorum ve bacaklarımı istemsiz olarak birbirine vuruyorum. yalnız sanılanın aksine bende kilo kaybına değil tatlı yemeye ve kilo alımına sebep oldu. ama şuan normal kilomdayım.2 senedir kullanıyorum.150 den 75 e düştü.yakında bunu da azaltıp brakcam. kullanıldığı sürece iyi bir ilaç ama bırakma dönemi sancılı olcak sanırım.
  • mac app store'da bulunan bir program. butun itunes kutuphanenizi tariyor, sarki sozlerini ekliyor. arada turkce sarkilarin sozlerini bile buluyor, o derece. eger duzenli bi kutuphaneniz varsa 10 dk icinde yaklasik 6000 sarkiya sozu yazip kenara cekiliyor.
  • insanda el goz koordinasyonunu birakmayan, aylar sonra etki eden, butun kan degerlerinizi bozan henuz neden kaynaklandigi tam olarak anlasilamamis fibromiyalji'nin tedavisi icin verilen fakat tam doz kullanildiginda tarifsiz acilarinizi alan ilac.
  • asi gençlerin uyuşturucu niyetine leblebi gibi yuttuğu ilaç. buradan topunuzun amına koyayım demek istiyorum. teşekkürler.
  • pregabalin içeren ilaç. patent süresi bittiği için milyon tane muadili bulunur, ancak ülkemdeki eşdeğer ilaç politikası nedeniyle nişastadan ibaret olan bu muadiller hiçbir işe yaramaz. ayrıca zamanında ekonomik darboğazda olan pfizerviagra ve lipitor ile birikte zarardan kurtardığı söylenmektedir.
  • lirika diye okunur...
  • 1 haftadır kendisiyle buluşuyoruz. ilk kullanımda tatlı baş dönmesi görmede sorun kısacası 'içtik açıldık' havası yaratan ağrılarım konusunda pek etkisi olmasa da tatlı tatlı uyutan ertesi akşam içmek için dört gözle beklediğim ama son 6 gündür hiç bir etki hissetmediğim bi ilaç umarım sizlere deva olur ...