şükela:  tümü | bugün
  • kesin gireceğim sınav. bunlar hep geleceğe yatırım.
  • kesin girmeyeceğim sınav. bunlar hep sistem değişikliği.
  • akp 13 senede 12 kere eğitim sistemi değiştirdi, 2017'de lys mi olur sks mi olur pss mi olur allah kerim.

tanım: yapılıp yapılmayacağı belli olmayan sınavdır
  • 2016'ya göre kesinlikle puanların düşeceği sınav olacaktır. ösym isterse bu seneden 2 kat kolay sorsun, yine de puanlar düşecektir. ayrıca benim de ikinci kez gireceğim sınav olacaktır. sonuçlar açıklanınca editlerim.

edit: çoğu puan aralığında öngörüm gerçekleşti lâkin tatmin edici sonuçlar gelmedi.
  • ilk defa açık uçlu soru içerme ihtimaline sahip olan sınav. çok merak ediyorum kimlerin hakkı nasıl yenilecek...
  • (bkz: #59055141)
  • lys 1 oturumunun tek kitapçıkta olma ihtimalinin olduğu sınav. eğer olursa değişikliklere kurban giden 99 neslinin yaşamına bir tane daha "ilk" ekleyecek sınavdır.

edit: açık uçlu falan diyorlar lan?
  • lys'de matematik geometri birleşme ihtimali var diye kara kara düşünürken birden açık uçlu soru uygulamasıyla şaşırtan sınav..ne diyeyim ki yani açık ya da değil mezuna kaldık yapacağız bir şekilde..
  • sınavlarda yapılan değişiklikler ve kılavuz için tıklayanız.

yapılan değişiklikler ile ilgili bir değerlendirme yazısı için tıklayınız.
  • 99'lu kardeslerimizin hayatini sukmek uzere programlanmis sinavdir.

diyebilirsiniz ki tekrar girenler de var. eger onlarin ilk sinaviysa hayirli olsun' vazelin sart. yok degilse alismislardir girerken yirtmaz, aci olmaz. (bkz: follofoş olmak)

bu arada saka bi' yana girecek herkese basarilar diliyorum. lakin temel bilim veyahut felsefe okumak isteyen arkadaslarimiza da ayri bir not dusmek lazim. baskalarinin ne dedigini bosverin. eger bilimle felsefeyle ugrasmak istiyorsaniz fikrinizi degistirmeyin. salak sacma bi' muhendislik bolumu secerek hata yapmayin. yine de siz bilirsiniz efendiler.