şükela:  tümü | bugün
  • kesin gireceğim sınav. bunlar hep geleceğe yatırım.
  • kesin girmeyeceğim sınav. bunlar hep sistem değişikliği.
  • akp 13 senede 12 kere eğitim sistemi değiştirdi, 2017'de lys mi olur sks mi olur pss mi olur allah kerim.

tanım: yapılıp yapılmayacağı belli olmayan sınavdır
  • 2016'ya göre kesinlikle puanların düşeceği sınav olacaktır. ösym isterse bu seneden 2 kat kolay sorsun, yine de puanlar düşecektir. ayrıca benim de ikinci kez gireceğim sınav olacaktır. sonuçlar açıklanınca editlerim.
  • ilk defa açık uçlu soru içerme ihtimaline sahip olan sınav. çok merak ediyorum kimlerin hakkı nasıl yenilecek...
  • (bkz: #59055141)
  • lys 1 oturumunun tek kitapçıkta olma ihtimalinin olduğu sınav. eğer olursa değişikliklere kurban giden 99 neslinin yaşamına bir tane daha "ilk" ekleyecek sınavdır.

edit: açık uçlu falan diyorlar lan?
  • lys'de matematik geometri birleşme ihtimali var diye kara kara düşünürken birden açık uçlu soru uygulamasıyla şaşırtan sınav..ne diyeyim ki yani açık ya da değil mezuna kaldık yapacağız bir şekilde..
  • okulu bıraktım.aileme,arkadaşlarıma resti çektim.sırf kendim istediğimden,bölümüm bana uygun değil dedim.

lütfen normal bir sınav olsun.
    açık uç,99 neslinin hayatı hep kaydı gibi şeyler beni ilgilendirmez.

tanım:2010 yılı itibariyle değişen üniversite öğrenci seçme sisteminin son sürümünün 8.sınavıdır.
  • sınavlarda yapılan değişiklikler ve kılavuz için tıklayanız.

yapılan değişiklikler ile ilgili bir değerlendirme yazısı için tıklayınız.