şükela:  tümü | bugün
  • güzide ülkemizde meydana gelmiş hadise. gencecik dimagları çeşitli burs adı altında paralar ile kendi özel üniversitelerinin reklamını yapmak amacıyla çeken yurdum üniversite sahiplerinin son başarısı. lys de birinci olan arkadaşımız ne demiş bakalım

"tercih yapmak sınava hazırlanmaktan daha zor oluyor diyebilirim. mühendislikleri düşünüyordum bende, matematik biyolojiyi düşündüm. ikisini de severek yapıyorum. ben daha çok yeni şeyler öğrendiğim bir çalışma hayatı istiyorum. bir hastalığın tedavisini her hastada uygulamaktansa hastalıklara çözüm üretmek istiyorum. burada araştırmaya yönelik eğitim olduğunu gördüm. bu yüzden tıp seçtim.”

buradan anlayacağımız şu;

1-)ben birinci oldum ama ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yoktu.aynı anda hem mühendislik hem de tıp istiyordum. ailem istediği için burayı seçtimci bir arkadaş daha...

2-) medipol üniversitesi bana inanılmaz bir teklifte bulundu. büyük ihtimalle lisede de özel bir okulda aynı sistemle okuyan arkadaşımız medipol üniversitesinin dayanılmaz teklifine hayır diyememiş.

3-)araştırmaya yönelik bir eğitim alacağını düşünerek bir tıp fakültesine girmek gerçekten türkiye şartlarında kafayı yemiş olmakla eşdeğerdir. sen araştırma dersin devlet sen mezun olmadan daha diplomana el koyar hop gel bakayım çemişgezek'de pratisyenlik yapman lazım yoksa diplomanı vermem der. ayrıca tıp fakültelerimizde araştırma adına neredeyse hiçbir şey yapılmamaktadır. hele ki özel üniversitelerde.... bakın para kazanmak isteyen birisi üniversite açabilir ama daha fazla para kazanmak isteyen özel tıp fakültesi açar diyebilirim. sonuç olarak reklam kokan hareketlere kanmayınız.

(bkz: özel üniversitede tıp okumak)
    (bkz: paralı tıp eğitimi)
    (bkz: özel tıp fakültesinden mezun olan doktora gitmek)

4-) son olarak sanırım bu medipol üniversitesinin lobisi baya geniş anladığım kadarıyla milliyette yer alan şu haberin başlığı "şampiyonların adresi medipol".
  • ağır medipol başakşehir fk taraftarı olarak açıklanabilecek hadise. tabi yersen.
  • bunu yapan arkadaş.

mezun olunca alacağı parayı şimdiden alıyordur.

devlet üniversitesinde 5000000 kişinin aynı anda eğitim gördüğü amfiler yerine max 50 kişilik insan gibi sınıflarda eğitim görüyordur.

bir daha karşılaşmayacağı bilgileri soran sınavlarda götünü yırtarak ortalama almak yerine yata yata sınıf geçmektedir.

altına arabasını çeker. hatta kooperatife girip ev sahibi olur mezun olana kadar.

ekşide bir yazar da devlet üniversitesi züper özel okula mallar gidiyor diye başlık açar. sanki özel üniversite mezunu doktorlar koca karı ilecı veriyormuş havası yaratır.
  • haber mi reklam mı onu çözmeye çalışıyorum.
  • öğrenciliğinde çok iyi bir burs ile okuyacak ve mezun olduktan sonra çok güzel bir maaşla çalışacak çocuktur. akıllıca bir tercih yapmıştır,muhtemelen öğrenciliğinde alacağı burs, pratisyen doktor maaşına eşit miktarda bir burs olacaktır. kısacası daha öğrenciyken bile çuvalla para kazanacak bir doktor adayıdır.
  • reklami gorup pek de itibar etmemistim acikcasi. sasirtti.
  • bana göre iyi bir tercih yapmış arkadaştır, sağlık konusunda medipol sağlık grubunun başarısı zaten yadsınamaz. arkadaş hem burs alır güzel güzel yurtlarda kalır hem de iyi bir eğitim alır diye düşünüyorum
  • doğru bir tercih yapmaktır.
    özel üniversite algısı var,tamam.

ama bir şeyi unutuyorsunuz.
    mesela ankara hukuk o ihtişamlı binası,toplum içinde yarattığı algı düşünülünce bir tm öğrencisi tarafından ilk sıradadır.

peki hiç bilir mi o öğrenci 700 kişi ile derslerin işlendiğini,okulun sağladığı imkan yetersizliğini,okul her gün yaşanan siyasi olayları,herhangi bir akademisyen ile tanışılmadan dahi mezun olunduğunu ?
    bilmez.
    çünkü iyi bir özel üniversitenin burslu tutup tutmadığına dahi bakmamıştır.

baksa sınıf popülasyonunun azlığını,okulun imkanlarını,çoğu tip vasat olduğu için gpasini yüksek tutma olanağını düşünmez.

işte bu sebepten tekrar söylüyorum iyi bir karar vermiştir bu arkadaşımız.
  • lobicilik faaliyetine kurban gitmiştir