şükela:  tümü | bugün
 • chp genel merkezi danışmanlarından mücahit avcı; islam davası uğruna tüm zenginliğinden vazgeçen ve peygamberimiz hz. muhammed’in (sav) en yakınındaki isimlerden mus’ab bin umeyr’e hakaret etti. yaptığı paylaşım sosyal medyada tepki toplayınca, avcı attığı tweet'i sildi.

  mücahit avcı; sosyal paylaşım sitesi twitter'daki resmi hesabından yaptığı paylaşımda; "mus'ab bin umeyr bu dönemde yaşasa şüphesiz ak parti gençlik kolları ya da ihale takipçisi olurdu" iddiasında bulundu.

  avukat mücahit birinci; mücahit avcı'nın "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçunu işlediğini açıkladı.

  birinci; "mus'ab bin umeyr'in sahabedir. bu millet sahabeye sahip çıkar. eyüp sultan hazretleri'nin kabrinden bu değer anlaşılır. dolayısıyla şahsın yaptığı dini değerlere hakaret suçudur, kanaatime göre, tck 216 madde kapsamında değerlendirilmesi gerekir" dedi.

  link

  edit: olum salak salak msj atmayın, ateistim.
 • buradan bir şey çıkmaz,

  peygambere hakaret etmemiş sonuçta,

  bazıları ülkenin kurucusuna hakaret ederken, bir şey olmuyor da ...

  yoldan geçen, 1000 kişiye sor 2 kişi bilmez mus'ab bin umeyr kimdir diye. buradan halkı nasıl kin ve düşmanlığa teşvik edeceği, düşünülür ?
 • link'e basmadan ne tür bir medyadan çıktığı rahatça anlaşılan haber.

  bakınız ne demiş:

  "avukat mücahit birinci; mücahit avcı'nın "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçunu işlediğini açıkladı."

  avukat açıklamış, evet. suçunu işlediğini açıklamış, çoktan karara bağlamış yani.*

  cezasına da hükmetseymiş de mahkemeleri yormasaymış boşuna.
 • adam ironi yapmış, anlayan olmamış. adam akp gençlik kolları videosuna gönderme yapıyor, hani diyor ya videoda sen musab bin umeyrsin.
  edit: m. avcı'nın konu ile ilgili açıklaması:
  - akp gençlik kolları’nda olmak ya da ihale takipçisi olmak utanılacak bir şey ise siz neden yapıyorsunuz? yok değilse neden hakaret olarak algılıyorsunuz? hiçbir dini değere laf etmem, yazdıklarımda da hakaret yok. dine hakaret eden birini arıyorsanız kendisi prag’da büyükelçi.
 • chp için iktidarı almanın önündeki en büyük engel böyle zirzop zirzop konuşan dallamalar. bunu engellemenin yolu bu tip açıklamalar yapan kim olursa olsun partiden ilişiğinin anında kesilmesi
  dindar olmayabilirsin ben de değilim ama bu milletin dini degerlerine saygı duyacaksın. 18 yıllık akp iktidarı chp'ye de muhalefete de bunu öğretti bu konuda sıkıntı yok. birkaç densiz böyle çıkışlar yapıyorsa da haddini bildirirler
 • (bkz: ak parti gençlik kollarının sen kimsin videosu)

  (bkz: ak trollerin neden bu kadar beyinsiz olması)

  (bkz: ironiyi anlamayan nesle aşina değilim)

  edit: salağa anlatır gibi atılması gerektiği halde ironi yapılmış, bu yüzden de "salağa" anlatılamamış tweet'tir. gerçi amaçları anlasalar bile anlamamış gibi yapıp manipüle etmek ya... neyse...
 • şirk koşan 'müslümanlar' görmeye sebebiyet veren olay.

  (bkz: #114567154)

  tepki çekmesi sahabeye hakaretten ziyade akp gençlik kolları tespitinin doğru olmasıdır. çünkü sahabeye hakaret falan zaten yok. 'ihaleci akp gençlik kolları' tespiti canlarını sıkmış.

  ayrıca sahabeler 'kutsal' değildir. direk hakaret etmek ancak 'günah' olabilir o da tartışmalı konulardandır. islamın büyük mezheplerinde zaten sahabeler konusunda ağza alınmayacak iftira hakaret ve ihtilaflar vardır.

  dini sahiplenenler dini bilmiyor ve şirk koşuyor iyi mi?
 • sabah akşam milyonlarca seçmenine hakaret ve küfür edilen bir siyasi partinin bir üyesinin attığı tweet hakkında bir tartışma.
187 entry daha