şükela:  tümü | bugün soru sor
 • lütfen. göz sağlığımız için.

  (bkz: paragraf kullanma özürlü sözlük yazarları)

  tanım: iş girişinde telefonlarını bırakmadıkları için işlerinden olan, yasal haklarını aramaya kalktıklarında ise tehdit edilen hukuk bürosu çalışanları.
 • muhtemelen tâhsilat bürosu. hakkınızı yedirmeyin. hak yiyen hukuk bürosu, kamu önünde hesap vermeli.
 • umarım siz de bu milleti arayıp borcunu ödemediği takdirde şöyle yapacağız böyle yapacağız haciz memuru kapıda v.s. diyerek tehdit eden tayfadan değilsinizdir. eğer öyleyseniz size müstehaktır. daha beter olmanızı temenni eder, iyi günler dilerim.
 • (bkz: muhsin özyar)

  başlığın kaybolmasını engellemek adına eklemelerimi yeni bir entry olarak gireceğim , şimdiden kusura bakmayın. sözlükte olayın paylaşıldığını duyduktan sonra dün , hala işyerinde çalışanlar vasıtasıyla haber göndererek tehditlerini sürdürdü kendisi. akşam geç saatlere kadar farklı farklı numaralardan arandı arkadasim ve yazının silinmesi için tehdit edildi. eğer silinmezse kötü şeyler olacağını söylediler. gelişmeler oldukça eklemeler yapacağım.
 • etrafımda bir iki insanın bu durumdan muzdarip olduğunu biliyorum. bunlar hukukçu falan değil bildiğin diplomalı mafya gibiler tuhaf. devlet bu tip hukukçu kisvesi altında mafyacilik oynayan amipler için bir şey yapmali.
 • entry silinmiş. tekrar tekrar, yılmadan paylaşacağım .

  gerekli yerlere şikayette bulunduğumuzu bildirerek başlamak isterim. bizzat yaşayan arkadaşımın ağzından olayı sizlere aktaracağım.

  ankara'da bulunan, 8aydır çalışmakta olduğum m&birlik hukuk bürosundan 26.07.2018 de ben ve beraberimdeki dört kişi çok saçma bir sebep yüzünden işten çıkarıldık. işin ilginç tarafı biz bunu 27 temmuz sabahı iş yerine çalışmaya gittiğimizde esyalarımızı almak için dahi içeri alınmadığımızda öğrendik. 26 temmuz günü bizden telefonlarımızı işe başlamadan teslim edip iş çıkışı alabileceğimiz söylendi ve bunu kabul etmediğimiz için tutanak tutuldu( işe başlarken karşılıklı yaptığımız sözleşmede böyle bir madde bulunmuyor) , çıkışımızın verilme sebebi olarak bu gösterildi. belirtmek isterim ki ben ve arkadaşım son iki aydır sigortasız çalıştırılmış olmamızın yanı sıra çalıştırıldığı süre boyunca sigortasi yatırılmamis arkadaşlarımız var . işten çıkarılırken ihbar tazminatımız verilmedi. hakkımızı talep ettiğimizde ise , şikayette bulunduğumuz takdirde bize bu piyasada iş buldurmayacaklarını söyleyerek tehdit ettiler. şimdilik olayın sıcaklığıyla aklımdakiler bu kadar. hatırladıklarım olursa eklerim.

  şimdi arkadaşımın başına gelen bu olayı şikayette bulunduğumuz halde neden sözlükte paylaştığımı soracaksınız , olabildiğince fazla insanın duymasını ve ismini vermeme gerek olmadan da anlayacağınız malum partiye yakınlığını baskı olarak kullanarak , adalet savunucusu olması gereken bir insanın (avukat) yanında çalıştırdığı kişilere yaptığı adaletsizliklerin duyulmasıdır.
  28.07.2018 11:58 ~ 12:19