şükela:  tümü | bugün
 • onun adaylığı o gece televizyonlara çıkmayıp, gazetecilere adam kazandı derken bitti. 23 haziran'da da imamoğlu gerçeğiyle son nokta konuldu.
 • muhalefetin akıllanmadığını ve hiçbir zaman da akıllanmayacağını gösteren süper olay.

  sen şansını kullanıp aday olmuşsun ve kaybetmişsin. üstelik o gece sana oy atan bütün seçmenleri yüzüstü bırakırcasına ortalıktan kaybolmuş, bir açıklama bile yapmamışsın. şimdi sana ikinci şansı kim veriyor? o zaman dedik, seçim "rte-ince kavgasına döndü, akşener unutturuldu". bunda ince'nin çok büyük payı vardı.

  hem kendini, hem seçmenlerini rezil eden bir adamdan medet umacaksa muhalif kanat, size hayırlı olsun diyorum. bu kafayla değil 2023, 2223 seçimlerini bile kaybedersiniz.

  akp çok iyi olduğu için değil, sizin saçmalıklarınız sayesinde hâlâ ayakta kalmayı başarıyor.
 • bunlarin farkinda miyiz?

  onculler
  1. ince 2023 icin degil 2020 icin secim olursa aday olurum demis. (baslik yanlis)
  2. 2020 de secim olursa imamoglu, istanbul belediye baskani olarak cumhurbaskani adayi olamaz; aday olabilmek icin istifa etmesi gerekir.
  3. belediye baskani istifa ederse yeni belediye baskanini belediye meclisi secer.
  4. istanbul belediye meclisinde cogunluk akp'de.

  sonuc
  2020 deki (olasi) secime imamoglunun aday olmasi, istanbulu akp ye vermek demek. uzerine bir de cumhurbaskanligi secimini kaybedersen (ki mumkun);

  1. istanbulu kaybedersin;
  2. cumhurbaskanligini kaybedersin;
  3. akp hem moral hem guc bulur.

  yani 2024 oncesi herhangi bir secimde imamoglu cumhurbaskanligi adayi olursa otomatik olarak istanbul gider. imamoglu cumhurbaskani olsada gider. akp de buna oynamak hedefinde.

  buna gore tartisalim.
 • iktidarın değirmenine su taşırım manası da çıkar.
 • seçim gecesi halk gece 3'te sandıklardan ayrılmazken 'adam kazandı' mesajınla bu iş bitti muharrem bey!

  artık eski sevgili gibi bakar sana halk, onlar için kahramandın fakat şuan balon'dan pek bir farkın kalmadı, insanların dilinde sadece seçim şarkın kaldı.

  eğer olur da gerçekleşirse oyumuz ekrem abi'den yana olur, sizden yana değil!
 • iktidarın ekmeğine yağ sürmektir..

  cumhurbaşkanlığı için imza toplanma aşamasına gelinirse yazın bir kenara, akp'liler ince aday olsun diye imza için sıraya girmezlerse ben adımı değiştiririm..

  ben ince'yi destekledim.. şu başlığı ilk acan da benim...
  (bkz: muharrem ince'nin cumhurbaşkanı adayı olması)

  ince hakkinda düşüncelerime inanmayanlar başlığına yazdığım entryleri okuyabilir.

  (bkz: muharrem ince/@klarkkent)

  ama rakibine 806 bin fark atmış ekrem başkan varken ince'nin aday olmasi muhalefetin oylarının bölünmesi enerjisinin düşmesi anlamına gelir..

  ben iktidar olsam su anda ince'nin de aday olması için elimi açıp dua ederdim..

  (bkz: ince'nin adaylığı icin akp'lilerin imza toplaması)
 • tam olarak başlıktaki gibi söylememiş olsa dahi(erken seçim bekliyor ve adaylık konusunda istekli), siyasi hafızası maksimum bir buçuk ay olan sözde akp muhalifi bireyleri geren gelişme. hadi diyelim 2023 adaylığını resmen açıkladı bu neyin tantanası?

  chp veya akp karşıtı muhtemel bi ittifak içerisinde büyük oranda mütabık kalınmış bi aday olur(ekrem imamoğlu veya x bi isim farketmez), sene de 2022'dir, seçime az kalmıştır; muharrem ince o zaman adaylığını açıklarsa eyvallah kızarsın, amacını sorgularsın. ama bugün neden ''ouvv! oylar bölünür amk'', ''vay imamoğlu'nu kıskanıyor'' diye hemen gaza geliyorsunuz, anlamıyorum. belki sizin şu an için başkanlık adayı olarak gördüğünüz isimlerin hepsi ince'yi destekleyecek 2023'de, nereden biliyorsunuz? ayrıca yarın imamoğlu ufak bi tökezlese ilk satacak tayfa da bu goygoycular olacak.

  atıyorum; imamoğlu'nun 3-4 dönem ibb başkanı, kk'nin başbakan, ince'nin de cumhurbaşkanı/devlet başkanı olduğu bi türkiye istemiyor musunuz mesela? neden fol yok yumurta yok iken kafanıza göre çapraz eşleştirme yapıyorsunuz?

  ayrıca çok çabuk adam harcıyor bu sözde muhalif kesim, tüketim neslinin salaklığına bağlıyorum bunu da; ''x bitti artık y gelsin''...
  çözüm sürecinin mimarları bugün mhp ile ittifak kurmuş, çözüm sürecindeki eski ortağı hdp'ye 'savaş' açmış, başbuğculuk oynuyor. 180 derece dönen politikacılar, değişen söylemler var ama akp seçmeni hala erdoğancı. siz ince'yi bi sms'le, bi seçim mağlubiyetiyle hemen çöpe attınız. bravo aptal solcu cenah, en çok siz anlıyorsunuz türkiye siyasetinden.
 • tam 4 sene rahatız seçim yok diyoruz 2 ay dayanmıyor kokuşmuş siyaset. bazı seçim emareleri:

  - her hafta çıkan anlamsız anketler. üstelik akp bitmiş imajı vermeye çalışan anketler.
  - rte’nin “eyt konusunu çözün” talimatı verdiği haberleri.
  - fol yok yumurta yokken ince’nin tv’lere çıkması ve üstüne adaylık açıklaması.
  - rte’nin belediye başkanları zirvesinde sıcak ve kucaklayan tavırları ile imamoğlu ve mansur başkanı komisyona alması.
  - yeni partilerin kurulma aşamasında olması.
  - bir numaralı demogog arınç’ın kürtlere yanlaması.
  - soylu’nun canlı yayınlara çıkması.
  - selo’un salınacağı algısı yaratılması.

  bakın bunlar bir çırpıda aklıma gelenler. detay gündem ve mesajlarda daha neler vardır. seçim yapmaktan ülkede para kalmadı yazık yeter artık. şeçim değil icraat yapın eyy seçilmişler!

  ince aday falan olamaz, parti aday göstermez en azından. bağımsız girebilir sadece. o yüzden bu konuyu bu açıdan da değerlendiriniz. mansur başkan da ekrem başkan da ciddi kazanma olasılığı olan adaylar. bunların önünü kesmenin tek yolu erken seçim. temel konu bu.

  yani ince’nin çıkışı şu açıdan da düşünülebilir: ince reise “bak seçim yaparsan ekrem istanbul’da kalacak yani ekrem beyin adaylık için istifa etmesiyle belediye meclisi çoğunluğu ile istanbul’u geri alacağını düşünüyorsan yanılıyorsun” mesajı da veriyor olabilir. 2020 dediğine göre ben bu olasılığı daha yüksek görüyorum.

  zira şu anda bir seçim ile reis kazansa bile süresini en fazla 1,5 yıl uzatır. 2024-25 te imamoğlu ve mansur yine karşısında olacak. 2020 de seçim ile kaçınılmaz sonu sadece bu kadar geciktirebilir ki kazanma şansı ince’ye karşı bile geçen seferki gibi garanti değil...

  tanım: seçime yönelik bir satranç hamlesi.
 • hayda. bu nedir şimdi?

  şimdi anlasildi neden çiktiği. çikarildiği diyelim.
 • yahu bu adamı seviyorum ama yapma be güzel abim. birleştirici olmak yerine ayrılıkçı olmaya devam etmeyin artık.