şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ön edirlt. başlık başa kalmış. aşağıdakiler ilk entry ye cevab idi.

  rabia işaretinin de kimseye faydası yok ama yıllardır ekmeğini yiyenler var.

  siyaset pratik zeka gerektirir. makara yapıyor evet. gayet başarılı bir yöntem. denenmemiş. yeni. etkili.

  mağduriyeti kullanmak akp nin işidir. muharrem ince doğru tepki vermiştir. sinsilik yoktur. insanların duygularını sömürmemiştir. bun anca akp yapar. işe yarıyor olabilir. ama dürüstlük çerçevesine dahil değildir. muharrem ince dürüst davranmıştır. kaybetse bile alnının akıyla kaybetmiş olacaktır.

  sert üslup iyidir. mıymıntı gibi muhalefetten sıkıldık. gür sese ihtiyaç vardı.

  karşı tarafın tabanının gözleri kalpleri ve kulakları mühürlü. tayyipi anamın üstünde yakalasam orospuluk anamdadır diyen bir güruh var karşısında.

  devamı gelecek...

  edit: devamı gelmeyecek uykum geldi. nöbeti devrediyorum.
 • şu seçim süreci uzun bir süre daha devam etse keşke. aktroller ek mesailere kalmaya başladığından beridir, sözlükte seksli meksli başlıklarda, cinsiyetçi başlıklarda ciddi bir düşüş oldu. onun yerine böyle abuk sabuk başlıklar açıyorlar ama yine de diğerinden iyidir.

  mesela en iyi yönlerinden birisi, muharrem ince'ye çakmak için açık aramak amacıyla, muharrem ince mitingleri izlemek zorunda kalıyorlar ve ufukları genişliyor arkadaşların.

  edit: aktroller ek mesaiye devam ediyorlar. gece yarısı uyumak yerine, insanlara küfürlü mesaj atmayı tercih eden sığırlar uğramış profilime. ne kadar doğru bir tespit yapmışım görmüş oluyorum böylece. e aynştayn olmak kolay değil gençler, çok çalışmak lazım. insanlara özel mesajla söveceğinize siz de biraz kendinizi geliştirin...
 • @2 koymuş.

  (bkz: inci style mode on)
 • yüzlerine vura vura ,onlara ne olduklarını göstere göstere geliyor. buca yıldır sizin yöntemleriniz ile halkın nereye geldiği beli . bırakın bu sefer ince siyasetin kerametini görelim
 • "alkışçı general"e olan tepkisini "apoletlerini sökeceğim" diye çıkışmak yerine "ordu siyasete alet olmamalı, ben seçildiğimde o komutanın bana darbe yapmayacağını nereden bilebilirim?" şeklinde kendi lehine mağduriyet yaratabilirdi.

  unutmayalım ki halkımız mazlumu sever.

  bu ülkede hiçbir parti bu kadar uzun süre %40-50 civarında seçmeni bir arada tutamadı. eğer bu seçmeni kazanmak istiyorsanız onları ancak onların dilinden konuşarak kazanabilirsiniz.

  not: incespor
 • muharrem ince'nin asıl rakibi kılıçdaroğlu olduğu için hiçbir şeyi mahvetmemiştir, cumhurbaşkanı olamayacak ama kılıçdaroglu'nu da rahat bırakmayacak. chp istanbul büyükşehir belediye başkan adayı muharrem ince gel bakalım demek zorunda kalacaktır kemal kılıçdaroğlu.
 • akp tabanından muharrem inceye gelebilecek maksimum oy %1'dir. bakın oda maksimum. zaten muhalefet bu sefer akp'den gelecek oylara bakmıyor. %50 olduğu söylenen kitlenin karşısına diğer % 50'yi bir araya getirmeye çalışıyorlar. işte o +1 oy ile başkan olacak kişiyi belirleyecek kişiyi arıyorlar.
 • sakin olun, belirtilen noktalarda ince'nin hiçbir şeyi mahvettiği yok. yani allaha peygambere kitaba küfür etmiş gibi muamele etmeyin şu adama.

  ince şunun farkında, avucunda zaten biz varız, bana sana konuşacak vakit yok, sonlara geldik, artık kararsızlar ve biraz da olsa rte sevenlere konuşuyor. alacağı 1 oya bakıyor. haliyle o tayfanın neleri sevdiğine göre oyununu oynuyor. tanıdık bir armonisi var o yüzden.

  *rakibe laf sokmak = rte'nin yıllardır yaptığı şey. ince videolar ile yapıyor, hem göze hem de mantığa daha iyi ietki ediyor. rte de akabinde videolarına başladı zaten.

  *gevrek bir gülüş, takılmak = rte'nin "küçümseme" modu.

  *apolet, ordu muhabbeti= akp tabanının umurunda değil ordu, balyoz ve ergenekon'da gördük. ordu elemanına laf geçirmek onların gözünde güç izlenimi veriyor. bir paşaya böyle konuşan ince bize göre hata ama onlara göre "vay be adam ne kadar da kendinden emin hırslı" izlenimi veriyor. kaldı ki argümanı soğandan değil, çok doğru.+2 puan.

  *bağırmak, agresif takılmak = onların halen yaptıkları şey. mıymıytlık onlara yarar.

  bence tam olarak halkın arasına karışamamış, iktidar seçmenini pek tanımayanlara ait bir argüman bu.
 • katılmadığım önerme.

  nitekim vaatlere ve toplumun sorunlarına daha çok zaman ayırmalı. küçük yerlerde senden duymak ister vatandaş vaadi. kendi gözüne kulağına inanır.

  yapıcı olalım ve doğruları da yazalım.

  1. enerjisi muhteşem
  2. köprü geçiş ücretleri konusu, arabanın kaportası - beynini yapma konusu, türk tütünü - amerikan tütünü konusu ve ihale kanununun 180 kere değişmiş olması insanları uyandırıyor.
  3. sağcı solcu, kadın erkek, kürt türk, alevi sünni, başörtülü başörtüsüz ayrımı yapmadığını sürekli dile getirmesi olumlu
  4. çiftçiye, öğrenciye, emekliye vaatleri iyi.
  5. video görseller başarılı. ( nitekim yöresel semboller azaldı projeksiyon gösterileri ile. benzin bidonu iyi bir görseldi, tütün ile çıktı önemli bir görseldi, bebek bezi önemli bir görseldi. vs. ) video görsellere devam nitekim halkın kafasına kazınacak görsellere de uğraşılmalı.
  daha da arttırılabilir örnekler. olumlu görüyorum şuan gidişatı.
 • bundan 2 ay önce, iktidar yanlıları %60'lardan bahsediyordu. muharrem ince'nin cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklandığında, yine aynı kesim, televizyonlarda bıyık altından gülüp, muharrem ince'nin çok hafif bir rakip olduğundan bahsediyorlardı. cumhurbaşkanı kendisini muhattap bile almıyordu.

  haziran ayının bu ilk günlerinde, yine aynı iktidar yanlıları 2. turu konuşuyor. 2. tura kalırsa kesin cumhurbaşkanı alır diyorlar. 2 ayda %60'lardan, 2. turu konuşturmak bile büyük bir başarıdır.

  muharrem ince, psikolojik olarak etkiledi iktidar cenahını, açığını bulamıyorlar, bir şey söylediklerinde daha yüksek bir tondan cevabını alıyorlar, yıllardır hiç alışık olmadıkları tarzda bu çok sert karşı kampanyaya karşı herhangi bir hamle yapamıyorlar.

  uykudaki chp seçmenini uyandırdı ilk başta muharrem ince. 2 ay önce chp'ye oy verme olasılığı olmayan kürt seçmenin, '2.turda oyum ince'ye' demesini sağladı. türkiye'nin en önyargıyla bakılan partisine değişik bir imaj getirdi. bunları sadece 35 günde yaptı. düşünün derim..