şükela:  tümü | bugün
74 entry daha
 • bu iddiaya inanmayanlara şaşarım. uşşakizade ailesi bay kamal'a daima kol kanat germiş hatalarını örtmüştür. hatta bu aile şimdi bile engel olmasaydı latife hanımın evrakı açıklanacak bu kutsal mumyacılık da çoktan sonlanmış olacaktı.
  dolayısıyla bu aileden kaynaklanan bir iddiaya şüpheyle yaklaşılacak olursa ancak tam tersine yani şahsı ve tarihî kişiliğini koruma yüceltme maksadıyla yapılmış bir müdahale düşünülebilir. (zira bu çarşaf hadisesinin de yukarıda yansıyış şekli aynen böyle eniştelerini kayıracak şekilde verilmiş).

  karanlıktan korkan bir adam yüz binlerce rumu buharlaştırmış topal osman gibi bir caniden insan kasabından mı korkmayacaktı? hem de ölüm-kalım savaşı veren bir osman'dan? unutmayın ki mayıs 1919'da samsuna geldiğinde osman resmen aranıyordu gıyabında yargılanıyordu ama sizinki korkusundan onu yakalatmak şöyle dursun işbirliği yapmak zorunda kalmıştı.

  bu konuda biraz daha aydınlanmak isteyenler muhafız alayının nasıl teşekkül ettiğini ve çerkes edhem korkusunu da çalışmalı.

  bu kadar masum kanı niye döktü sanıyorsunuz? keyfinden mi?
 • üst edit: (bkz: sma hastasi ayaz bebegin 5 ayi kalmasi)

  ahaha oğlum ne kafalar var ya. maraş dondurmacısından külahını kapan sözlüğe koşuyor.

  böyle bir olay yaşandıysa bile o an öyle gerektiği için yaşanmıştır. kime ne kanıtlayacaksınız bunlarla. öyle bir nefret var ki, en ufak şeye bile tutunup canlı kalmaya çalışıyor. virüs gibi.

  hayatı savaşlarla geçmiş, bütün güç odaklarını karşısına alıp milli mücadeleyi başlatan adama karanlıktan korkuyordu diyecek kadar gerizekalı adamlar, utanmadan analiz yapmaya çalışıyorlar.

  bunlar bir de, korkusundan donanmayı haliç’e bağlayıp çürüten; gölgesinden korktuğu için bütün köşkü aynalarla donatıp içinden çıkamayan adama ulu hakan derler.

  nato mermer nato kafa yemin ediyorum.

  edit: yazar aşağıya bir şeyler daha yazmış. virüs işte, ne yaparsın. muhabbeti uzatmak yerine açık açık: “mustafa kemal, şeriat yanlısı vatan hainlerini sallandırdı; kuyruk acımız ondan” şeklinde itiraf edin de bitsin bu çamur atma sarmalı.
 • en yakınlarının hatıralarında anlattıkları, yaşanmış olması muhtemel olaydır.

  aslında üzerine düşünülmesi gereken daha bir çok şey var (kurtuluş savaşı kahramanı komutanların vatana ihanetle yargılanması, dersim katliamında öldürülen bebekler gibi vs.) lakin kadınlara karşı aşağılık küfürler edecek kadar şahsiyetsiz olan kemalistler yine iş başında entryi kötülemekle meşgul.

  ulan internet diye bir şey var artık, mızrak çuvala sığmaz oldu, farkında değil misiniz?

  not : siz bir de halide edip adıvar'ın atatürk'le ilgili yazdıklarını okuyun, nasıl biri olduğunu anlarsınız.
 • yok artık lebron james!!! şimdi de bunu mu yumurtladınız, güneş balçıkla sıvanmaz hala anlayamadınız mı?
 • uşşağımda olmayan saçmalık.
 • adam paşa maaşını alıp amerikan, ingiliz askeri olmak paşalar gibi yaşamak yerine, gidip vatanı kurtarma hareketi başlatmış. ordunun zor zamanlarında ingiliz zırhlılarına binip kaçmamış bir çok savaşa katılıp gazi olmuş ama kendisinden 100 sene sonra gelen beyinsiz bir grup götlerinden başka hiçbir kaynağı olmayan bilgileri ortaya koyup aha kaçtı aha gitti aha korktu diyerek kendilerini eğlendirsinler. heee kardeşim yedik !
 • bu iddialara inanan dangalak sürüsü ismet inönünün asker kaçağı olduğuna da inanmıştır. hatta bunların bir batın ilerisi ciltlerce kitabımsı zırvalar yazmıştır. ulan adam general. hayatında çavuştan öte asker ve karakoldan öte askerlik görmemiş adam sanıyor ki komutanlar öyle er gibi volta atar. sorsan vahdettin ingiliz gemisine kraliçeye tokat atmak için bindi der ama osmanlı paşasına korkak yaftası yapıştırmaya çalışır. aklı sıra "karı gibi çarşaf giymiş" deyip aşağılayacak. size söyleyim üstadınız evlenme ehliyetine sahip bile değildi! kendi karar verip evlenemeyecek adamı klavuz etmeye devam edin mecnunlar!
 • sözlükte küfrü sevmem ki bugüne kadar etmedim.
  bu iddiayı atana sesleniyorum.
  ulan dalyarak 7 düvele meydan okumuş , askeri eğitimin kralını alıp hiç bir savaştan korkmayıp, "tarih ve milletim huzurunda tüm mesuliyet bana aittir" diye dünyanın en ağır lafını söylemiş bir adam çarşaf giyerek kaçacak ha.
  buna kargalar bile gülmez.

  senin ve senin gibi orospu çocuklarının yatacak yeri yok.
 • nasıl yontacağız sizi, dünyadan haberiniz yok ki.
  hem zırcahilsiniz hem kanaat belirtiyorsunuz.

  savaş yaptı nasıl yaptı? orada da kaçmadı mı? suriye'de dünya tarihinin en vahim kaçışını organize ederek tüm orduyu perişan halde ingilizlerin insafına bırakmadı mı?

  koşa koşa cepheyi terkedip ingilizlerle tam aynı gün istanbula gelmedi mi? (gemileri görünce "geldikleri gibi giderler" demiş büyük zeka! yok biz gemilere kanat takar uçarak giderler diye bekliyorduk) ingilizlerle tam aynı pera palas oteline yerleşmedi mi? beni istihdam edin sömürge valiniz olayım diye müracaatta bulunmadı mı? ingilizler "buna güvenilmez daha düzgün subaylar da düşecek" diye talebini reddetmedi mi? bunlar 60-70 sene evvel yayınlanmadı mı?

  bunlar yalan mı oldu şimdi?
  peki güya maaşından biriktirdiği (ingilizlerden almadığı!) binlerce lira parayı tam da o günlerde götürüp bir tüccara kaptırmadı mı? dolandırılmadı mı?

  peki parasını yiyen adamdan gidip parasını isteyebildi mi? korkak değilmiş ya cengavermiş ya. paşaya bakın generale bakın arkadaşlar şaka değil?
  20 sene boyunca içince param param diye ağlaşmıyor muydu? bunların hangisi yalan.
  kendi yaveri gidip adamdan parasını aldı, sizinki paşa yahu asker subay be koca göbekli bir tüccardan... belki de gitse adam korkudan verecekti parayı.

  geçin ya, açmayın bu defterleri işte.

  bu çarşafla kaçma hadisesinin teferruatında sizi daha da morartacak şeyler de var ama girmiyoruz,
  siz de aranmayın işte.

  edit. ille de kaşınıyorlar, laftan anlamazlar ki. şimdi de uşşakizadeler tarikatçı oldu! millet sabetaycı diye sövüyor bunlar da dinci zannediyor. siz biliyor musunuz latife'nin evlenmeden önce açık olduğunu ama kocası tarafından çarşafa sokulduğunu? (bilmezsiniz elbette fotoğraflara bakın; şimdiye kadar öküz gibi izlediğiniz o fotoğraflara kronolojik olarak gerçekleri görme amacıyla bakın)
  diğer bir gerizekalı bbc türkçeyi ingiliz bbc'si zannediyor
  diğer bir gerizekalı da atasının hicaz cephesinde savaştığını zannediyor, vay nâdân linç güruhu vay siz eğitilemezsiniz
  diğer bir gerizekalı da poposundan uydurmuş ingiliz belgeleri 100 sene sonra açıklanıyormuş. çüş sana kendi kemalistanın sandın herhalde halen genelkurmay arşivlerini saklıyorsunuz o kadar ayıklamanıza rağmen. ingilizler 30 sene gizli tutardı artık bunu 20 seneye çektiler öyle 100 sene gizli kalmak gibi bir şey kabul edilemez normal insan standartlarında. işkembeden atıp tutmadan önce bakıp öğrenmek bu kadar mı zor?
 • geldi yine tipini s*ktiğimin
69 entry daha