şükela:  tümü | bugün
 • şu tablette bahsi geçen müthiş rezalet.

  debedit: yok size sosyal mesaj falan.

  okumadiysaniz bundan onceki #49444374 no'lu entry'ye bir goz atin derim ama.
 • rezaletin döneminin olmadığını kanıtlar.

  anladığım kadarı ile türkçe'ye çevireyim;

  "şu amına kodumun bakır işini ya düzgün yapın ya da bırakın bilen yapsın. lan elli defa anlattım, tamam abi dediniz, hallederiz dediniz. paketi açınca kan beynime sıçradı. dikkat edin koçum, ticaret yapıyorsunuz."

  hız: 8
  servis:2
  lezzet: 4
 • işte gercek antik ekşi sözlük bu tablet. hem de mobil versiyon. al tableti istediğin urartuluya okut.
 • cidden büyük rezalettir. hatalı cinste (tenör) bakır gönderilen adamın derdini taşlara kazımasıdır. 3765 yıldır insanların pek de değişmediğinin göstergesidir.

  ayrıca hammurabi kanunları'nın çıkışından 10 yıl kadar önce olmuş bir olaydır. gerçi babil hukuku sebebiyle o hatayı yapan adama kesin kısas yapmışlardır. içim rahat yani o konuda.
 • hitit merkezi istihbarat teşkilatının tripoli çıkışlı ve bakır yüklü tutmosis 2 ticari gemisini, mısırlıların silah sanayini sekteye uğratmak üzere imparatorluklar arası sularda tirbüşon ile 49 yerinden delerek batırması ile vuku bulan olaydır. bu aslında benzeri bir dizi olayın devamıdır ve gerek bölgesel gerekse küresel piyasalarda bakır fiyatlarına tavan yaptırmıştır. mısırlılar suriye üzerine yürüme planlarını yetersiz hazineleri ve kenanlıların yüksek dış borç faizleri nedeni ile muhtemelen bir yıl daha ertelemek zorunda kalmışlardır. eldeki para boşa gitmesin diye sağa sola küçük piramitler ve sfenksler yapmaya başlamışlardır. ancak mısır istihbarat teşkilatı el muhaberat, hattuşa'nın dış duvarlarına "osiris buradaydı" yazmak sureti ile örtülü bir mesaj vermiştir. ancak mısır yazısı hiyeroglif olduğu için ve o yazıyı okuyabilen tek kişi de mısıra elçi yapıldığı için hattuşa da hiç kimse bir şey anlamamış olup, mısır istihbaratı kendi tribünlerine şov yaptığı ile kalmıştır.
 • ingilizce çevirisine buradan ulaşılabilir.

  elemanıñ tekiniñ aynı üslupla comcast'e yazdığı sürüm ise daha da süper.
 • tarihe, ilk atarli tablet olarak gecmistir:

  "...ıs there anyone among the merchants who trade with telmun who has treated me in this way? you alone treat my messenger with contempt! on account of that one (trifling) mina of silver which ı owe(?) you, you feel free to speak in such a way..."

  tanim : bundan bin yillar once kayda gecmis rezalettir. ilerde yasanacak bir teslimat rezaletinde bu isin fitratinda var seklinde orneklemede kullanilabilir.
 • babilli bakırcılar 30 gün içinde teslim edemedikleri için bakırın parasını vermek istemeyen müşterinin yazdığı şikayet mektubudur