şükela:  tümü | bugün
  • mersin milletvekili aytuğ atıcı'nın beyanıdır;

--- haber alıntı ---

bakan ağbal'a, “madem para yok, 5 milyar lira zarar eden thy'ye niçin abd'den 11 milyar dolarlık uçak alıyorsunuz” diye de sordu.*

atıcı, “kaynaklar boşa harcanıyor. parlamentolar arası işbirliği toplantısı için st. petersburg'a gideceğiz. hep tarifeli uçakla giderdik.

şimdi meclis başkanı özel jet kiralamış, milletvekillerini eşleriyle davet ediyor. para yoksa* niçin jet kiralıyorsunuz” dedi. kaynak

--- haber alıntı ---
  • jete sığmazlar uçaktır o.
    edit: yazar arkadaşlar uyardı bütün özel kiralanan uçaklar jet sınıfına girermiş.

bu edit üzerine edit; bugün acun ılıcalı survivora götürdüğü insanlara falan uçak kiralıyorsa, milli takım futbol takımları uçak kiraliyorsa bir uçakta en azı 200 kişi alıyorsa, bence uygun bir kiralama olmuş
  • imanın altıncı şartını bunlar uydurdu;

doymak bilmemek.
  • itibardan tasarruf olmaahahahahahahahahahahahaha ay gülmekten yazamadım.
  • (bkz: boing mi çekeyim yanlarına)
    (bkz: arap mantalitesi)

zengin arap şeyhlerinden birisinin oğlu ingiltere'de okumaktadır. çocuğun altında altın kaplama son model bir otomobil vardır. birgün çocuk dayanamayıp babasını arar:

-baba, tüm arkadaşlarım ve hocalarım trenle okula gelip gidiyor. onlar böyle yaparken ben arabayı kullanamıyorum.

babası tamam diyerek kapar telefonu.

aradan bir kaç gün geçer, şeyh oğlunu arar:

-hesabına 25 milyon sterlin yatırdım. git istediğin treni al, bir daha da utandırma beni.

sonuç:
    osmanlı'yı çökerten faktörler türkiye cumhuriyeti üzerinde de son hızla çalışmaya devam ediyor.
  • bide oraya buraya havalimani yapiyolar. sanki ülke üretim patlamasi yapiyorda insanlar ulasim cilginliginda. et icin bile sirplarla anlasma yapmissin. sorsan koskoca dünya devleti türkiye. osmanlinin son dönemine benzemeye basladik. belki o zaman tarim hayvancilikda disari baglimli degildik simdi ona da sira geldi.
  • jet var, jetcik var. misal dassault falcon 7x de özel jet, beechcraft da, 747bbj de, 787bbj de. daha çok sayılır, ama itibardan tasarruf olmazdı değil mi?
  • ya size ne oğlum allah allah yaw benim milletvekilimin eşi gidip izlemesin mi kuzey ışıklarını yılansı fareler size neeeeee
  • niye bu kadar tepki verildiğini anlayamadım. neticede tasarruf tedbirleri kapsamında uçağın satın alınması yerine kiralanması yoluna gidilmiş.