• tabi oğlum manyak mısın? belediye başkanı dediğin milyarlar harcayarak dinozor park yapar. paralı uşaklığını yaptığın zihniyetin hizmet anlayışı bu olduğu için gerçek hizmeti farketmemen normal. utanmadan gökçek'in t-rex'lerinin daha fazla katkısı var belediyeye diyebiliyor.
  • 20 seneden fazla aynı yönetici ile yönetilen bir şehirde, oturduğu ilçede neden alt yapı sorunlarını olduğunu senesi dolmamış bir belediye başkanına mal eden mal beyanı.

(bkz: beyin.dll bulunamadı)
  • öğrencilere dağıttığı sabah çorbası ve elazığ depremine olan yardımı yeter be.
  • onca icraatı elinle tutamıyorsan başka bir yerini dene.
  • 25 yıldır uyuyan kişilerin 9 ayda bütün alt yapı sorununun çözülmesini beklemesi durumu. güzellik uykusundan uyanmış troller.
  • yıllarca ankara’ya gidip gelen ben mansur yavaştan sonra insanların gülümsediğini gördüm bu şehirde. artık ankara’da yaşama zamanı geldi diyerek ankara’ya taşındım.

öğrenci değilim ama öğrenciye su indirimi, ulaşım şartlarının karşılanması bence gayet elle tutulur icraat. ellerinin ne denli kavrama kapasitesi varsa bilemiyorum ama.

başkent olan şehirde milli bayramlar bir şekilde kutlanılmazken coşkuyla kutlandı. bunu nereyle tutacağın tamamen sana kalmış.

işleyiş ile ilgili bir sorun varsa gökçek dönemindeki kadrolar hala görevde ve onlar işi ihmal ediyorsa bence git başka bir konuyu sorgula.
  • ankara'nın yerlisi ve her belediye meclisini canlı olarak izleyen biri olarak yaklaşık 9 ayda yaptığı icraatları yazayım da burayı okuyan vatandaş da başlığı açan şeref yoksunu insanın oyununa düşmesin.

1. öğrenciler için toplu taşıma aylık abonman indirimli kart dönemi başlatıldı.

2. ihaleler şeffaflaştı, her ihale artık internet üzerinden canlı olarak yayınlanıyor.

3. melih gökçek zamanında asfalt parası adı altında çok yüksek meblada paralar topluyodu ev sahiplerinden( daire başı ortalama 1000 lira civarı ). mansur yavaş gelir gelmez bu uygulamayı kaldırdı ve belediyeye bu yüzden borcu olanların borcunu sildi.

4. öğrencilere indirimli su verilmeye başlandı.

5. öğrenciler için çorba dağıtımına başlandı. ayrıca öğrencilere belli noktalarda çamaşır yıkama hizmeti sunuldu.

6. eskişehir yolu girişine 3 aylık kısa bir sürede büyük bir alt geçit yapıldı. artık ankara'ya eskişehir yönünden girdiğinizde merkeze kadar hiç durmadan gelebiliyorsunuz.

7. çiftçilere yem desteği yapıldı. ayrıca çiftçilerin elinde kalan mahsulleri belediye tarafından alındı ve belediye hizmetlerinde kullanıldı.

8. gölbaşı bölgesinde lavanta üretimine başlandı. burada yetiştirilen lavantalar ankara'da melih gökçek döneminde her sene ihale yapılarak alınan ithal çiçeklerim yerine ekilecek. böylelikle hem tasarruf edilecek hem de lavantanın çok fazla su istememesi nedeniyle ankara iklimine uygun ekim yapılmış olacak.

9. belediye bütçesinde 6 aylık dönemde 400 milyona yakın tasarruf sağlandı.

10. milli bayramlar ankara'da tekrar kutlanmaya başladı.

11. bu sene 84.'sü yapılan, atatürk'ün ankara'ya gelişini kutlayan, büyük atatürk koşusu ilk defa bu sene layığıyla ve büyük bir katılımla gerçekleşti.

12. mavi masa daha etkin çalışır hale geldi. bir sorun bildirdiğinizde mutlaka cevap dönüyolar. ( iki kere internet üzerinden twit attım. ikisinde de hemen ilgilendiler. )

13. kızılay yenileme çalışmalarında çankaya belediyesine destek verildi.

14. 300 adet yeni otobüs alımı için yurt dışından ucuz kredi bulundu.(türkiye'deki bankaların ankara, izmir, istanbul belediyelerine kredi vermesi engellendiği için yurt dışına başvuruldu.)

15. bisiklet yolları projesi için çalışmaları başlandı. araştırmalar tamamlandı. havaların ısınmasıyla beraber uygulamaya geçeceğini düşünüyorum.

bunlar şu an aklıma gelenler. diğer icraatları aklıma geldikçe eklenecektir.

ben anne, baba, doğma, büyüme ankara'lıyım. ankara'yı da evim gibi severim. iyi de eğitim almış biriyim. ankara'nın gelişmesini çok isteyen biriyim. ve işte mansur yavaş'a baktığımda kendimi görüyorum. umarım uzun seneler ankara'nın başında kalır ve ankara hakkettiği başkent görüntüsüne kavuşur. zira bir kişi yüzünden 25 senede ne hale geldi canım memleketim.

sizden ricam bu entryi favlayalım. vatandaş da yapılanları görsün. bu başlığı açan insanların tuzağına düşmesin.

not: mansur yavaş'ı uzaktan yakından tanımam.

edit: imla
  • valla paraları peşkeş çekmesin, haram yemesin bana yeter. ne arsız insanlarsınız yahu. her yeri parsel parsel satınca ses yok, iki taş dizmedi diye burda yaz. göstermelik olarak birşeyler dizse, milleti zengin etse daha mı iyiydi?
  • azinliksiniz artik algi operasyonu ile ulke yonetilmez. bir sonraki secimlerde kaçacak delik arayacaksiniz hepiniz yargilanmamak icin.
  • (bkz: bunu gökçek’e sorsana yaprak)

tabii sende gökçek’i veya onun üstündekileri eleştirecek arka taraf var mı acaba?! kağıttan kaplan ordusu!
hesabın var mı? giriş yap