şükela:  tümü | bugün
  • hakkındaki vikipedik bilgi şu şekildedir:

1985 yılında rajneeshee bioterror saldırısında cinayete teşebbüs ve saldırıdan suçlu bulunan bir hint-amerikan-isviçreli suçlu. 20 yıl federal hapis cezasına çarptırıldı ve 29 ay sonra şartlı tahliye ile salıverildi.

ayrıca yasadışı telekulak, kundakçılık, göçmen dolandırıcılığı gibi suçlardan da suçlu bulunmuştur.

1981 - 1985 yılları arasında amerika birleşik devletleri, oregon'daki wasco county'deki rajneeshpuram ashram'ını osho'nun sekreteri/baş yardımcısı olarak yönetmiştir.
  • (bkz: wild wild country) belgeselini izledikten sonra kendisini tanıdığım, osho ismi ile bilenen hintli gurunun zamanndaki sekreteri. belgesel başladığı zaman ilk intiba ile hakkında düşündüğümden zıt olarak şeytani bir insan çıkmasına mı -şimdilerdeki chp teyzesi saçlarının da etkisi vardır -, ben mağdurlardan olduğunu düşünürken bildiğin zalim çıkmasına mı, o yaşlarda o cesarette oluşuna mı şaşırayım bilemedim.
  • hırs, kibir ve gücün esiri olmuş, ruhsal olarak arınmaya çalışırken şeytanlaşmış bir kadındır.
  • yazılanların aksine topluluğa içten bağlı olduğunu düşündüğüm kişi.
    bhagwan'ın arka planda durup her işi sheela'nın yapması veya yapmış gibi gözükmesi ileride oluşacak bir suçlama için ön hazırlık olabilir diye de düşünmedim değil.
  • psikopat olmanın tanımıdır kendisi.