şükela:  tümü | bugün
  • yurt dışındaki okulların dönüştürüleceği vakıf
    kaynak
  • gülen örgütüne ait okulların devredileceği vakıf.
  • "bütün dünyada faaliyet gösterebilecek bir vakıf statüsünde çalışacak. dünyanın her yerinde bu vakfın, oranın sosyal, siyasi, hukuki şartlarına uyum gösterebilecek esneklikte yerel uzantıları da olabilecek bir yapı. adı maarif vakfı. yani maarif bizim kültürümüzde özellikle komşularımızda, arapça konuşan ülkelerde, yabancılık çekmeyecek bir isimlendirme olduğu için, yine çok kapsayıcı irfana gönderme yapması itibarıyla da bence çok anlamlı olacak bir isimlendirme."
    nabi avcı

başında bulunduğu kurumun adından dahi rahatsız bir kimsenin, vazife ve mükellefiyetlerinden uzaklaşıp, kaçak göçek yapılanmalarla misyonerlik yapma isteğinin ürünü.

aklı olan yapmaz. kim bilir belki de kendi aklı değildir.
  • maarifetli vakıf.
    cemaati beğenmeyip de cemaatin yolunda gidenlerin öykündüğü misyonerlik işleri için kılıf.
  • paralel yönetim aygıtı.

(bkz: yeşilay)
    (bkz: devlet dairelerinin yerini vakıfların alması)
  • vakif ismini bilgi-kultur anlamina gelen egitim-ogretim tumune verilen maarif adindan almistir.
  • cemaat, fetö, hizmet, paralel vs. her ne diyorsanız artık, bunların vatana millete bir hizmeti. tabi ki başarılı olabilirlerse. sırf bu elemanların okullarını kapattılar denmesin diye böyle bir organizasyona gidiliyor. sonuç hayırlı olur gibime geliyor ama...

merak ettiğim bir konu var ama; 90 yıldır doğudaki illerimize doğru düzgün öğretmen gönderemeyen devletimiz, afrika'da veya dünyanın başka istikrarsızlıklar içinde olan ülkelerine, açlık olan ülkelere, savaş olan ülkelere nasıl öğretmen gönderecek? malumunuzdur ki; doğuya giden öğretmenlerin çoğu bir şekilde yüksek lisans veya eş durumu falan diye birkaç yıl içinde bölgeyi terk etmeye çalışıyorlar. tecrübeli öğretmen bulmak pek kolay olmuyor oralarda.
  • yesil sermayenin yeni yurtdisi ayagi.olur ya darbe marbe olur.kosede dursun
  • ülkemizin über eğitim sisteminin tüm dünyaya yayılmasını sağlayacak vakıftır.
  • daha kendi ülkesinde doğru düzgün hizmet eğitim hizmeti veremeyen, sürekli sistem değiştiren adamların dünya çapında rezil olmasını izlememizi sağlayacak vakıf. cemaatin modeli düşünülünce faydalı bir proje olabilir lakin devlet desteğiyle olmasın, milli eğitimin bütçesinden 1 milyon neden veriliyor? havuzdaki iş adamlarınız ihale rüşvetlerini bu vakfa bağışlasın o şekilde finanse edilsin. zaten yurt dışına göndereceğiniz öğretmenlerin tek düşüncesi ülkede yatan maaşa ek olarak yatacak, dolar üzerinden verilecek maaşlar olacak. milli eğitim müsteşarları, daire başkanları gibi bilumum üst düzey memur bu vakıf bahanesiyle ülke ülke gezecek bir de onların masrafları olacak.