şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • rahatsız etmeye kaldığı yerden devam ediyor. öyle güzel ince ince taşşak geçiyor ki muhattaplarına acıyor insan (:
 • kendini ayrıcalıklı addeden, kafayı kürtlerin altındaki arabalarla bozmuş yavşaklara gereken cevabı yapıştırmış adam gibi adam.
 • genel olarak tarzı sözlükteki beğenilen ırkçı, devletçi, faşizan vs. entrylerle ince ince taşşak geçmek (ama taşşak geçerken de bir nevi yapısökümü yapmak) şeklinde olduğu için, önce muhattap aldığı entryleri okumak lazım. yoksa o ironileri anlamak mümkün olmaz ve tam karşıtı olduğu düşünceler kendi düşünceleriymiş gibi bir yanılgıya düşülebilir.

  o değil de olm adam zaten çok az yazıyo, iyi şu ortamdan soğutacaksınız valla..
 • "insanı entri girerken iki kere düşündüren yazar. bazen, darbe sonrası neslin ahvalini ve hayatlarımızın kısırlığını anlatmaya, insanların onun yazdıklarına bakıp da, hala sözlüğü zırvalarıyla dolduruyor olmaktan utanmamalarından başlamalıyız diye düşünüyorum." demiştim bir zamanlar, benzer birisi için. aha da copy paste yaptıran yazar.
 • kendisini ( yeniden ) bulmuş olmaktan memnunum... okuduğunuz her seferinde eline, zihnine sağlık diyeceğiniz bir yazardır

  (bkz: #43952596)
 • sözlük faşistlerine "yav he he" demek yerine oturup uzun uzun, dolu dolu ders veren sözlük kişisi. ırkçılıktan beyin damarları tıkanmış ahmaklara şefkatle, sabırla doğru yolu gösteren ulvi şahıs. tanımam, ama iyi çocuk diyebilirim.
 • sozlukteki uzun entry gorunce son paragrafa sicrama aliskanligimi degistiren okunası okutulası yazardir.
 • kendisine şu sanatımı hediye etmek istediğim güzide sözlük yazarı, okuması en keyifli insan.

  (mausle çizerken atım ichabod içeri girip evde darı kalmadığından bahsetti. konuyla en kısa zamanda ilgileneceğimi belirtip beni yalnız bırakmasını istedim ve işime döndüm. yaklaşık dört ya da on dört saniye sonra ichabod'un gitmeyip kapıdan beni izlediğini fark edince irkilip ona döndüm. sessizce bana bakıyordu. "evet, ichabod?" dedim kaşlarımı çatarak... önce yere baktı, sonra sessiz ancak dertli bir ses ile kişnedi sakince.... hani böyle, sanki; "iiğğhnnhii" gibi tiz bir kişneyiş. bu "iiğğhnnhii" ile ne demek istemiş olabileceğini düşünürken ichabod gitmişti bile. konuyla en kısa zamanda ilgilenmem gerektiğine karar kılıp işime geri döndüm. mausle şaka olmazdı zahir)

  buyrun efendim; http://sketchtoy.com/62076034