şükela:  tümü | bugün
 • herkes birbirine maaş bağışlasın maaşını feda etsin deyip duruyor. biraz da patronlar fedakarlık yapsın. her patronun kullandığı araç değeri 250.000 tl dir devlet mal varlığı tespiti yapsın gerekirse patronlardan alsınlar
 • patron cvp yazdı: para isteme benden buz gibi soğurum senden :) bu virüsün tek sevdiğim yani zengin fakir ayırt etmemesi ve çocuklara zarar vermemesi
 • hala yok öğretmenden kesilsin yok memurdan kesilsin deniyo patronlar taşın altına elini atsın diyen yok
 • arkasında devlet yoksa patronun eli zaten taşın altında, girip bir işe memur gibi çalışmak yerine tüm hayatı her an rakipleriyle mücadele etmek ve sizlere istihtam sağlamaya devam etmekten ibarettir. istese işi yarın kapatır sermayesini de bankada faize gömer, borsadan da işletir ama bu işçi milleti böyle işte. ah bu işçi milleti yokmu ahh :) en büyük düşmanınız hep patronlar ama iyiki patronlar varmış yoksa nasıl işçi olup herşeyden patronnuzu suçlarmışsınız çok merak ediyorum.
 • üstteki yazarın söylediğine bakmayın. hiç bir patron size istihdam sağlamak için işyeri açmıyor.
  sermayelerini kat be kat arttırmak için işyerlerini açıyorlar.
  evet zor durum, evet destek sağlanması gerekir acilen.
  ama buraya gelip istihdam sağlamak için açıyorlarmışta, faize koyarlarmışta vs. gibi ajitasyon yapmanın anlamı yok.
  samimi değil. doğru değil.
 • asıl beni eleştiren sermaye düşmanı üstteki yazara inanmayın, bi kere hayır tüm patronlar sermayelerini arttırmak için iş yeri açmazlar bu bir, ikincisi evet sermaye arttırmak isteyen patronlarda olabilir ama tüm sermayeler yeni yatırımlar ile yeni istihdamlar yaratabilmek içindir. bunu yaparken tabiki de sermayesinin bir kısmıyla bunca insana hayat verebilecek başarılı bir düzen kurduğu için kendilerini araba, tekne alarak şımartmak isterler, ama bunu asıl amaç olarak görmek çok cahilce, saçmadır çünkü iş adamlarının çoğu hayatlarının çoğunu yatında keyif yaparak değil, şirketinde yada çalışma ortamında işinin başında geçirir. çünkü onca insana istihdam yaratan bir krallığa sahip olmak zaten onlar için en büyük keyiftir.

  bu ve bunun gibi işçi patron döngüsü gerekliğini anlayamayıp, patronu "olmasa da olur" yada "zaten kötü adamlar" olarak görmenize sebep olarak sizi hayattan soğutacak tiplere prim vermeyin. yoksa kendisi gibi hem patronlara sövüp hemde piyasada iş yok diye ağlar durursunuz.

  patron istemeyen yallah çine gitsin orda devlete çalışsın, burda yazı yazmasın. ama neden bu tipler ya kapitalizmin başkanti ingiltereye yada amerikaya kapağı atmak isterler, ben çine, kuzey koreye gitmek istiyorum diyeni henüz görmedik.

  ulan ne cahil adamlarsınız ulan, daha kendinizi tanımıyorsunuz be.