şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: e n'olmuş)

edit: başlık başıma ulan.
  • benim babam. kendisinden her para isteyene tanısın tanımasın hiç düşünmeden cebindeki tüm parayı verdiği için annemle böyle bir çözüm bulmuşlar vakti zamanında. kalmadı böyle adamlardan artık azizim.
  • evin reisinin kim olduğunu maaş aldığında hatırlayan adamdır
  • parasıyla ne halt edeceğini bilmeyen, daha maddi özgürlüğünün sınırlarını belirleyememiş, sindirilmiş veya sinmiş bir bireydir. parasını yönetememektedir ki o ilişkiyi nasıl idare ediyor hiç bir fikrim yok. gerçekten mantıklı bir açıklaması yoksa buram buram acziyet kokan bir durumdur, yazıktır.
  • evet ne olmuş yani? 30 sene yaptığım iş budur bre...
  • ya ne yapacaktık yarraaaam dediğim durumdur. hafız vermeyip napıcan ? karı dırdırı mı çekicen ? yok çok harcıyon yok bilmem ne. vericen abi son kuruşa kadar kafan rahat olucak.
  • babam lan bu. yillardir bizde boyle suregeldi. ki ben de evlendigim zaman ayni kulture devam edicem. babamcagiz her ay anama maasini verir sonra gunluk yol parasi ve sigara parasi alir. ozenirim valla babama bu konuda. yakin bi' arkadasimin annesi sirf bu durumun tersini yasadigi icin, kocasindan gunluk market vs. harcligi aldigi icin kocasini bosadi adama tepki koymak icin. ama herif hala ayni amk.*
  • böyle yapmayan adam değildir zaten. ya hindir, ya magandadır.
  • bence sorumluluğu da üstünden atan adamdır. başlangıçta iyi bir şey gibi gözükebilir ama değildir. kocacım bana şunu al bunu al diyemezsin çünkü bütçe ortadadır. akıllı erkek yöntemidir.