şükela:  tümü | bugün
  • dun mulakat yaptigim muhendisin benden temenni ettigidir. daha fazla maas almak icin bazen calisanlarin istedigidir.

not: kabul etmedim tabi ki.
  • maaşı yüksekmiş gibi gösterip, teşvikle kosgeb'e maaş ödeten, aradaki farkı da elden geri teslim alan işverenlerden farkı yoktur.
  • suriyeli çalıştırılarak, muhatap olmaya gerek kalmayan yazar söylemidir.
  • benim işverenim. prim + yemek kartını elden alıyorum. almış olduğum primden yemek kartını keserek ödeme yapıyor, zarar ettiğini para kazanmadığını anlatıyor sürekli, tabi bu arada bana verdiği yemek kartını devlete masraf olarak gösterip vergiden düşüyor bir taşla iki kuş yani.
  • işçi ölmezde emekli olursa çok sövecektir.
  • umarım gün gelir devran döner ve kendi çocuklarıda aynı durumda kalır diye düşündüğüm patronlardır.
  • suç işleyen binlercesi vardır. mutlaka şikayet edilmelidir. işsizlik var diye görmezden gelinmemelidir.
  • hayatınızda hiç işçi çalıştırmamış olduğunuz o kadar belli ki
  • cuma namazını kaçırmayan işletmedir.
    şirket duvarında mülk allah 'ındır gibi sözler yazılıdır.
    görünen yerlere arapça allah yazısı asılır. bu işletmelerin vitrininde allah görünür, öyle bir allah ki ekonomik hayatlarına müdahale etmez. her haksızlık meşrudur.
  • (bkz: maaşı asgari ücret üzerinden gösteren götveren)

burada durum şu; asgari ücretten fazla maaş alan personelin vergi sgk maliyeti yüksek çıkmasın diye sgk ya maaşını asgari ücretten bildirir patronlar. bir de sgk teşviği vs işleri var orası biraz karışık.
    ama asıl orospu çocukları bu patronlar değil! daha orospu çocuğu olanlar var. onlar da maaşı asgari ücretten yatırır, maaş kartları patronun ya da muhasebenin elindedir,her ay yatan asgari ücretin bir miktarını atm den çekip sonrasında kartı işçiye teslim ederler. tekstil atölyeleri fabrikaları çok yapar bu pijliği.