şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de çalışıp maaşını dolar ve ya euro üzerinden alan kişi şuan hissettiği hafifliktir , mutluluktur .

zam almış gibi bir şey olsa gerek .
  • zarardan kar etmekle kar etmeyi karıştıran düz adam hafifliği.
  • dolar artışının türkiyede her şeyin fiyatının artmasına yol açacağını bilmeyen kısa süreli mutluluğu olacak kişidir.
  • ben dolar olarak alıyorum akşam yattığımda yazın gideceğim bahama adalarının rüyasını görüyorum.

yalan söylemiyorum; ekmek kuran çarpsınki bak iki gözüm önüme aksınki doğru.

ohhhh mis amk.
  • gerçekten de hafifliktir. bakmayın "ama her şeyin fiyatı artacak mutlulukları kısa sürecek" diyenlere. her şeyin fiyatı artarken adamın maaşı da artacak. bizim gibi tl alıp artan dolardan korkmayacak. en kötü ihtimalle zararı olmayacak. birikim yapabiliyorsa zaten yaşadı. kıskandığım hafiflik.
  • yerinde olmak istenen hafifliktir.
  • güzeldir. çünkü herkesin maaşı değer kaybediyorken kendisininki sabit kalıyordur o kadar. yoksa her şeye zam geliyor ama senin tl cinsinden aldığın maaşın alım gücü azalırken bu adamınki artmıyor.

ayrıca şirketler sırf tl değer kaybediyor diye dolar üzerinden alınan maaşlara kesik atarak 3'tl ye bile sabitleyebiliyorlar.

mesela benim dolar 3 tl ikenki maaşımla 3,5 tl arasındaki maaş farkı 1500 tl. asgari ücretten fazla. eşeğin kulağına su kaçırmayalım da susalım.
  • tl olarak aldığım maaşı döviz bürosuna gidip dolar'a çevirerek yaşadığım hafifliktir.

akıllı ol ameriga.

hüloğğğğ. kıl. rabia. hedef 2023.
  • cumhurbaşkanı'nın söylediğine göre "bugün herhangi bir vatandaşımızın otomobil alma imkanı geçmişe göre 3 kat daha fazladır. " burada insanımız zenginleşti demiyor. bi de ne kadar geçmiş ona da değinmiyor. alma imkanı 3 kat daha kolay diyor. finansman bulma kısmı da dahil yani. tabi bunu, dolar 3 katına çıktığına göre, bütün vatandaş maaşını dolar olarak alıyor gibi de düşünebiliriz.
    aslında devlet maaşları dolar olarak ödese herkesin bozduracak dövizi olurdu. o zaman istediğimiz gibi oynardık parite ile. çok da eğlenceli olurdu. ama ekmeği türk lirası ile aldığımız için maaşlar da türk lirası neyse ki. işte bunlar hep ekonomimizin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. yoksa kafaların yanması sözkonusu değil.
  • bir de ev kirasını vs giderlerini tl ile ödüyorsa extra hafiftir.