şükela:  tümü | bugün
  • yanlış olan nedir anlamadım herhangibir konudan hapse atılmamak için hiç konuşmamak gerekiyor herhalde
  • hırsıza hırsız demenin suç olmasından daha acıklı değildir.
  • biraz sert yazdım demin de. hakaret kavramının sunekligini ortaya koyuyor.

bu laf nasıl bir hakaret olabilir, hakaret suçu için nasıl bir emsal olabilir? avukat'in bu bir emsal olabilir lafına cildiriyorum.

"seni pis yaparim"dan ceza verilmemiş, boş konuşmanın zirvesi olan laftan hakaret var diye karara baglanilmis. hakaretten hüküm verildi diye seviniliyor.
  • yerinde bir karar.
  • davada mahkum edilen vatandas maasini vergileriyle odedigi doktordan hizmet alamayip bunu yuzune vurdugunda maasini vergileriyle odedigi hakimden maasini vergilerimle oduyorum dedigi icin ceza aliyor. o hakim de maasini vergilerimle oduyorum isini dogru durust yap lafini hak ediyor ama onu da dese kimbilir ne kadara cikacak cezasi.

halk icinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sihhat gibi lafini ikinci yarisini keserek kirpik anlamis ve devleti halk icin degil, halki devlet icin goren bir mahkeme kararidir. devlet, tum bagli organlariyla, tum calisanlariyla, doktoru, ogretmeni, cumhurbaskani, bakanlari, belediye baskanlari, valileri, memurlariyla halk icindir. ve evet hepsinin ama hepsinin maaslarini vergilerimizle oduyoruz. hepsinin makam arabalarini, belediyelerin bininci kaldirim ihalelerini, refujlerdeki lale ihalelerini, ucaklari, helikopterleri, saraylarin elektrik faturalarini. hepsini ama hepsini eksiksiz biz oduyoruz.
  • türkiye'ye yakışan olay. hakim elbette bu kararı verecek çünkü kendi maaşında bizim vergilerimizle ödeniyor. şu halk verginin nasıl bir şey olduğunu ne haklar doğurduğunu anladığı gün yükseleceğiz.
    özel hastanede de ses edersin, devlet hastanesinde de. bir tarafta nakit ödüyorsun diğer tarafa da maaşından, yaptığın harcamalardan vs. kesilen vergilerle ödeme yapıyorsun.
  • bu cümle kalıbı ülkemize yabancı değil. zira bu ithamı polise çok yaparlar. ayrıca doktorun yerinde olsam hasta yakının maaşına etki ettiği vergiyi hesaplar yüz katını verir siktir git hadi derdim. bu itham suç değil suç olsa polise dendiği içinde cezalar olurdu. bu olayda olsa olsa çarpıtma ve gerçekleri saklama vardır. bunlarda çok ciddi suçlardır.
  • hekimler yaklaşık 5-6 bin türk lirası kazanıyor. evet evet.

size canınızı bağışlayan bu insanların aylık kazancı 5-6 bin.

ortalama ayda 8tane 24 saat nobeti tutuyorlar. her nobet 300 hastaya bakiyorlar.

kaba bir hesapla baktiklari hasta basina 2 lira aliyorlar.

bir daha benim vergilerimle maas aliyorsunuz dediğinizde 2 lira ettiğinizi unutmayın. 2 liralık tatava yapın.

ben hekimlerin yerinde olsam masama bir kavanoz bozuk para koyarım.

"bömöm vörgölörömle " diyen olduğunda

"aç güzel kardeşim avcunu." der, 2 lirayı veririm. "al vergini, hadi şimdi siktir git." derim.

edit: @bonisnocetquimalisparcit mesaj atmış. "pratisyen hekimler 10.000tl maaş aliyor." demiş. bordro gönderebilirim kendilerine. 657'li kadrolu hekimler 5.000.
    sözleşmeli hekimler 6000tl alırlar.

edit 2: hekim olduğumu zanneden arkadaşlar olmuş. öyle anlaşıldıysam özür dilerim. hekim değilim. ancak sektörün içerisindeyim
  • demek ki neymiş. senden fazla vergi veren birine bu lafı etmeyecekmişsin.
  • suç olanın "seni çok pis yaparım" şeklinde tehdit etmek olduğunu düşünüyorum. haber metnini okumayanların lapin gibi başlığa atlaması ise paha biçilmez tabii.

edith piaf: yanlış anlamalar olmuş. adamın tehditten ceza aldığını iddia ettiğimi zannedenler olmuş. tam tersine, suç olanın doktoru tehdit etmesi olduğunu düşündüğümü ifade ettim. benim ortada suç namına gördüğüm şey bu. mahkeme böyle bir şey görmemiş. o başka konu.