• sanki bana bağ bağışlıyordur, dallamadır.
  • olması gerekeni yaptığı için takdir bekleyen patron.

(bkz: ya ne olacağıdı)
  • (bkz: bi zahmet)
  • yalaka çalışanları tarafından haklı bulunan , övülen patrondur.
  • ne yazik ki son yillarda buyuk bir ayricalikmis gibi insanlarin zihinlerine sokulmus, halbuki calisma hayatinda gayet normal bir durum. ama bu millete mustehak mi ? sonuna kadar.
  • size farklı bir bakış açısı katmak isterim dostlar. belki ilgili şahıs şöyle bir cümle kuruyordur;

- ben üzerime düşen sorumluluğu düzenli olarak yerine getiriyorum ancak siz anlaşmamıza uygun davranmıyorsunuz.

maalesef bazı arkadaşlar ahaber gibi cümlenin tamamına değil neresinden tutarsam tırı vırı yapabilirimine bakıyor.
  • patron olarak hiç bir zaman övünmediğim durum.erken de verdiğim durumlarda dahi.ama çevremde gördüğüm; bircogu milletçe genel olarak organizasyon ve planlamadaki eksikliklerden geciktir.gevşeklikleri de buna bağlı bir sebeptir. zamanıni bir türlü denk getiremezler.kimisi de bilerek yapar.zam zamanları şirket zor durumda imaji bırakır ki çalışanlar maaşlarını aldığına şükretsin,fazla zam istemesin.çok ibneler çokk .
  • babasının hayrına veriyor sanki pezevenk. bende ayrıldım işten kendi işletmemi kuruyorum.patronum olacak şahıs mal alacağım toptancıları, makina alacağım yerleri arayıp sakın mal vermeyin diyor. patronlar sizin üzerinizden para kazanıyorsa değerlisiniz. yoksa bir hiç.
  • sıradan bir durumu belirten patrondur.
  • sanki olması gereken o değilmiş gibi, sanki büyük bir marifetmiş gibi.
hesabın var mı? giriş yap