şükela:  tümü | bugün
 • hollandalıdan çok alman öğrencilerin bulunduğu rivayet edilir.
 • universiteit maastricht. hollanda'nın maastricht kentinde bulunan, belli başlı kampüsü bulunmayan ve şehrin farklı yerlerinde konumlanmış binalardan oluşan üniversite. konum demişken arts and culture fakültesinin giriş kapısının tam karşısında bir adet sex shop ve coffee shop hazır beklemektedir. bu güzide üniversite her yıl yüzlerce erasmus öğrencisine evsahipliği yapıp, hayatında daha önce aktif eğitim sistemi görmemiş bünyelerde aşırı sinir ve yıpranma yaratabilir. erasmus programıyla gidip iki yılda el emeği göz nuru yapılan ortalamayı bir dönemde harcayabilirsiniz.

  daha çok ekonomi fakültesi ile ün yapmıştır. bünyesinde çok sayıda alman öğrenci bulunur. bu arkadaşların bir kısmı, eğer aachen gibi maastricht'e yakın alman şehirlerinde oturuyorlarsa, genellikle kendi şehirlerinden gelmeyi tercih ederler. siz 15 dk yürümeye üşenip sokarım okuluna diyip uykuya devam ederken elin hans'ı her gün aachen-maastricht arası mekik dokur ve derslere sizden fazla katılır. bu alman arkadaşların bir de grup ödevi için cumartesi sabah 9 a kütüphanede randevu verenleri vardır ki, meşe odununu çok sevdikleri rivayet edilir.

  neyse efendim, almanlara saydırırken konuyu saptırmışız. üniversitenin kütüphanesi başlı başına ayrı bir binadan oluşmaktadır. özellikle sınav dönemi öncesinde hınca hınç dolup taşmaktadır. bizim bi arkadaş, aylar boyu maastricht'te yaşayıp bir tane dogru dürüst, güzel hollandalı hatun göremediğinden yakınırken, bir gün öylesine kütüphaneye girmiş ve kendini kaybetmiştir, o derece.
 • burs imkanları geniş, yeni ancak iyi (özellikle ekonomi bölümü) bir üniversite. avrupa'da yüksek lisans yapmayı düşünen öğrenciler için iyi bir tercih, zira çin'den ve türkiye'den giden burs başvurularına öncelik tanınıyor.
  bu üniversitede problem based learning (pbl) uygulanır ve çok da ciddiye alınır. dersleri öğrenciler anlatır, her ders için bir öğrenci ortalama 2 powerpoint sunum yapar. sunumların ardından konu tartışılır, gerçekten katılımınıza göre not alırsınız.
 • işletme ve ekonomi fakültesi avrupa'nın bu alanda en iyi eğitimlerinden birisini veren güzide hollanda üniversitesi.. aynı zamanda son yıllarda türk öğrencilere inanılmaz bir ilgi gösteren ve çok iyi burs olanakları sunan bir üniversitedir. sınav zamanlarında çalışmak için, çoğu alman olan yüzlerce öğrencinin neredeyse kapısında yatarak girmeye uğraştığı, son derece modern olan bir kütüphaneye de sahiptir.. bir de her ay sonunda yapılan partiler oldukça iyidir..
 • european law school'una gitmeyi ciddi ciddi düşünmeye başladığım üniversite. avrupa'daki (birleşik krallık hariç) ingilizce eğitim veren sayılı hukuk fakültelerinden birisini bünyesinde barındırmaktadır.
 • pdö eğitimini uygulayan, güzel üniversite. bakalım erasmus ile beni bekliyor mu beklemiyor mu?
 • az once bir email dustu gelen kutuma. turkiye'deki olaylar nedeniye universitedeki turk akademisyen ve ogrenciler icin bir yardim masasi olusturmuslar. endiseleriniz ya da sorulariniz varsa tum ekibimizle yardima haziriz diyorlar.

  oturup gaipe daldim.

  tanim: halden anlayan universitedir.
 • hollanda'da bulunan ve okul ücretleri avrupa'nın diğer okullarına göre uygun olan üniversite. türk öğrencilere master ve doktora programlar için çok fazla burs imkanı sunar.
 • acaba law school'da okuyan birisi var mıdır? yeşillendirirseniz sevinirim.
 • pre-master programına kabul aldığım okul bilgisi olan yeşillendirirse çok sevinirim