şükela:  tümü | bugün
  • ben hindistancevizli, antepfıstıklı ve fındıklısını gördüm. en çok antepfıstıklısını tavsiye ederim(zaten o fosfos yeşili paketi bile yeter almaya).
  • 1947 den bu yana cikolata satan eski (yurdum sartlarinda) bir cikolataci kurtulusta fabrikasi bulunur, vakti zamanin arapkizi cikleti bu markanin urunudur.
  • icinde; kakao, kakao yagi, findik, seker, yaprak gofret, dogala ozdes aroma (vanilin), emulgator (lesitin) barindiran cikolata...

pastanelerde bulunur kuruyemiscilerde rastlanmasi zor....fosforlu kagidi saklanmaya deger
  • antepfıstıklı olanına bayıldıgım ve bana kucuklugumu hatırlatan çikolata.
  • buket uzuner'in "kumral ada mavi tuna"'sında tanıştığım marka, karakter.
  • turuncu pakettesi balbademli, yeşili antepfıstıklı, mavisi sütlü, böle kırmızımtrakı bitter çikolata olup cok lezizdir her biri. hindistan cevizlisinden almamıs annem, bilemicem o ne renk.
  • hindistan cevizlisi gümüş, fındıklısı da altın rengi paketle sarılmıştır*...bana da hep eski bayramları hatırlatır bu nefis çikolatalar..ankara'da liva pastanesinde bulunabilirler..
  • izmir'de sekerci ali galipte bulunur. fındıklı, antep fıstıklı, bitter, sütlü, bal badem ve hindistan cevizli olmak üzere tüm çeşitleri mevcut olup kilosu 36 ytl.dir.
  • istanbul'da bağdat caddesi'nin suadiye tarafında gözden kaçmaya müsait bir dükkandan temin edilesi "cennet damlaları"*. fıstıklısı ilk göz ağrım olsa da şimdi şimdi hindistancevizlisi beni mest etmektedir.

meraklısı için suadiye'den bostancı istikametine yürürken gloria jean's'i (ilk açılan) geçtikten sonra hemen sağdaki sokağa sapın. binanın altında eczanenin yanında..
  • ankara'da ali uzun şekercisi'nde bulunan yaklaşık 40 cm. uzunluğunda, 10 cm. genişliğinde ve 1 cm. kalınlığında mükemmel dev çikolata.