• baba oluyormuş.. allah daha beterinden korusun bizleri..
  • alnı geniş, dürüstlüğü tartışılmaz, büyük insan! ihtiyar...
    bunlar fiziğiydi, şu iki kere alıp da ikisinden de kaldığı fiziği, fizikleri!
    oturup kalkmasıyla bile insanı güldürebilen, mutlu mesut ve kendi çapında yaşayabilen, soru sorulunca önce bir düşünen ve ardından soruya espri dolu başka bir soruyla cevap veren ulema zihniyetinden bir müteahhit, yaşlı ahit.
    geçenlerde haberi geldi, puroya başlamış, tütün alışkanlıklarını tuvaletlerin dışına taşımış. yeni açtığı mekanında kendince mafyalık oynarmış, cebine de bir manitadan aldığı karanfili takmış. fötr şapkasını yan takarmış, bir de unutmadan, bıyık bırakmış... sahi, eskiden sırma gibi saçları varmış?...
    yeğenine isim diye kendi adını seçti, o gün bugündür adsız bir kahraman... soyadını hala muhafaza ettiğinden mütevellit, çok canları yakacak, farkındayız!
    bu yaz düğün dernek kurulur, kazanlarda aşlar pilavlar, ateş üstünde kuzular danalar, kızarır da kızarır... atına binip kılıncını kuşanır, tüfek icat olmadan evvel mertliğini bozmadan nalları dernek evine taşır. öper alnından, sonra mürüvveti cihana nam salar...
    aradan yıllar geçer, bir apartmanın reklam verilmeye müsait cephesine yıllardır kullandığı cep telefonu operatörü reklamı basar: "bu bina reklam vermek için kiralıktı, kiraladık!" işte o zaman gururlu bir puro daha yakar, ve bakarak semaya ağlayarak: "çok param var ulan!" der.
    bu denli kayserili, bu denli zengin, bir zamanların gururlu ve fakir delikanlısı, adsız karakter, artiz gibi filonto gibi adam, namuslu müteahhit (hit kısmında vurgu var), iyi bir eş, baba, dede, tosun...
    genç ihtiyar...
  • bu adami hep basketbol oynarken hatirlarim.
    bir de doldurduklari sahane(!) kasetlerle.
    bi de okuldan kacmalariyla, haftasonlari bizeste bilardo oynamasiyla, yakisikliligiyla, bi de beni okuldaki manyaklardan korumasiyla, surekli biskrem ve eti cici bebe yemesiyle, yemekhanede attigi kaynaklarla, yurtta kalorifer borularina vurmasiyla, arada disipline gitmesiyle, bana cips almasiyla, bi ara renkli lensleriyle, tuvaletten yaptigi canli yayinlarla, civciv sarisi ve bayrak kirmizisi gömlekleriyle, bir gece yaptigimiz telefon konusmasiyla, gli trafik kazasi gecirdi diye beni kandirmasiyla, dershanede yurtta kalmasiyla, bana abilik yapmasiyla, telefonda yaptigi haince sakalarla...

nedir ki bu simdi? ben bu adami hep hatirlarim. hic unutmamistim ki!
  • bebeyini gezdiren genç baba olacağı günü iple çekendir. bugün kontrolde 20sinden önce doğmaz dediler. çok özledim ulan
  • bebeğine kavuştu sonunda. çok guzel bir şey. allah tüm isteyenlere nasip etsin bu duyguyu.
  • sariyerde tanistim ben bununla, bi 3210'u vardi; cevapsiz cagri birakmanin butun inceliklerine vakifti ve bunu bir sanat olarak icra ediyordu. (bkz: yatmadan once 100 cevapsiz cagri)
    futbol muhabbetlerimiz ayri bir eglenceydi zira bu arkadasin futbol kaabiliyetinin dr jekyll ve mr hyde araliginda bir salinimi vardi, hala da vardir; bir onceki pozisyonda topu sureyim derken ayaklari birbirine dolasirken hemen ardindan defanstan aldigi topu seri calimlarla rakip sahaya tasir ve ceza alani disindan asirtma bir gol atabilir. bu yuzden de tutmak isteyecegim son adamdir; ama tutarim ben bu adami.
    hasili efenim, hossohbettir, mutevazidir, caldirandir, sac bas yoldurandir her daim delikanlidir, boylede bi arkadasimizdir.opuyorum bu sevgi kelebegini!
  • recep tayyip erdoğan için bunu: görsel

alıntı: " ülkenin düştüğü durumdan ülkeyi kurtarabilecek olan tek kişi de yine odur. "

süleyman soylu için bunu: görsel

" fetöcüleri ve pkk lıları hoplatmaya devam eden bakan. kudurun.. az kaldınız az kökünüzü kazıyor soylu. "

yazmış tip... gitti yine tipini... engellediğim:

engelle
    başlıklarını engelle
  • kendisine göre benzin bedavadan ucuzmuş ülkemizde, 1.15te yunandan almış falan, sen gibi yurtdışında fink atıp euro cinsinden maaş alıp türkiyede harcıyorsan tabi ucuz olur değil mi sevgili aktroll?
hesabın var mı? giriş yap