• eşimin doğum günü için mac cosmeticsten 500 tl lik hediye kartı aldım. ancak eşim bu firmadaki cilt temizlik ürünlerini sevmediğini aynı ücretle farklı yerlerden sevdiği bir çok ürünü alabileceğini söyledi. hediye kartını iade etmek istedik. ancak iade almayacaklarını söylüyorlar. müşteri hizmetlerini aradım, mail attım. duvar adeta. aldığım fişlerde hediye kartının iade edilemeyeceği hiçbir yerde yazmıyor. alışveriş öncesinde de belirtilmiyor. dingonun ahırına döndü ülke. herkes kendince bir keyfi uygulama peşinde. konu hakkında neler yapabilirim. yeşillendirirseniz sevinirim.
  • iste bu yuzden hediye almayacaksin arkadas. sudur diyecek, gidip onu alacaksin. adam 500 tl vermis kozmetik hediye ceki almis. omuzlar dik, gururla veriyor hediyeyi. aldigi karsilik, bu markanin temizlik urunlerini pek sevmedigimden baska markadan almak isterim. haydaaaaa! bir de uzerine gidip magazayla kavga ediyorsun.
    ben kilometrelerce oteden gerildim. yok arkadas belli bir noktadan sonra ufak tefek ya da cok bariz garanti seylerin disinda surpriz hediye mediye yok, ne isteniyorsa direkt olarak onu al olsun bitsin.

bana kalirsa magazanin bir sorumlulugu olmayabilir. bu gibi para yerine gecen hediye kartlar iade kapsami disinda olabilir. onceden yazili bir kuralsa, kural kuraldir der gecerim. uzgunum, uzucu de bir durum ama bana cok abes gelmedi.
  • tüketicinin bozulmayan değişmeyen her üründe belirli surede iade hakkı bulunuyor. kaldı ki hediye kartı vb finansal ürünlerde iade imkanı her zaman mümkündür.

firmanın işgüzarligi, yaban cakalligi yapıp bir kez karti aldınız bizde harcayacaksini diye direttigi belli oluyor. tüketici hakem heyetine başvuru sonucu para iadesi alınacaktır.

üşenmeyip başvurun, ibnelerin yanına kar kalmasın.
  • ben de alakasız iş arkadaşının aldığı alakasız hediyeyi bile "hediye" diye değiştirmeyecek prensiplere sahibim.

bu yüzden böyle hediye çeki alacak adamlar beni bulmaz işte zaten. ahh ahh

hayır kıskanmıyorum, gözüme bişey kaçtı :d
3 entry daha
hesabın var mı? giriş yap