• captured tracks altında görüldüğünde ve şarkıları dinlendiğinde "hmm oldukça ağırbaşlı, cool bir vokal, melodiler de öyle" şeklinde yorumlanabilecek bir müzisyen. ben de ilk olarak rock and roll nightclub şarkısıyla keşfetmiştim, bandcamp sitesinde. başta single olan rock and roll nightclub daha sonra albüme dönüştü. dinlediğimde sanki bir jim jarmusch filmi izliyormuşum gibi hissettim. hafiften elvis havası da var. işin aslı, oradaki şarkılar, yavaşlatılmış kayıtlar. vokal bu yüzden bu kadar tok, bu kadar ağır. güzel olduğu bir gerçek.
    mac demarco'nun normalde ise çok sürprizli bir karakteri var. sanki en beklenmeyecek anlarda en beklenmeyecek şeyleri yapan, fırlama, dünyayı ya da dünyanın döndüğünü çok umursamayan, takılan bir tip gibi duruyor. bir takım arkadaşlarıyla birlikte boy gösterdiği bazı videolar hem müzik anlamında hem de videonun görsel içeriği anlamında resmen insanın kafasını bambaşka yerlere sokuyor. bir şeyler içmiş gibi hissettiriyor. oldukça alakasız şeyler.
    her ne kadar my kind of woman gibi şarkılar da yapsa, bir taraftan kendisinin gerçekten çılgın olduğu gerçeğiyle çok ama çok alakasız işler de çıkarabilir. bu aralar ayrıca blouse grubundaki, ismini şu an bilmediğim kadın ile de birkaç şarkı üretmekle meşgul. ondan da nasıl bir şey çıkacağı oldukça belirsiz.
  • rock and roll night club ve 2 isminde iki albumu cıktı bu yıl arka arkaya.
    biraz ariel pink biraz kurt vile ama ikisi de değil.
  • biraz bir lou reed/velvet underground havasi bile var. fazlasiyla groovy gitar tinilari, guzel derin bir vokal. 2 albumundeki her sarkisi mukemmel.
  • milletin ayılıp bayıldığı benim hiç sevemediğim müzisyen.
  • ön dişleri arasında çift gidiş çift geliş yol geçecek kadar boşluk olan kanadalı müzisyen.umarsızca müzik icra etmektedir kendileri.bizim kamyoncu sigarası olarak nitelendirdigimiz viceroy temalı bir şarkısı da bulunmaktadır.

http://tinyurl.com/cpufg5w
  • (bkz: ayrık diş)
  • canlı performansları baya dinlenilesi olan gruptur.

bakınız
  • she's really all i need adında hastası olduğum, dehşet bir klibi olan şarkısı vardır. moralim bozuk olunca açıp izliyorum. ben böyle video klip daha görmedim. emeğe saygı + rep.

tam bi fırlama bu çocuk.

http://www.youtube.com/watch?v=1ujnwmggxei
  • salad days adlı albümü 1 nisan 2014'te yayınlanacak. mac demarco denilen zatı, makeout videotape zamanındaki manyaklıklarından, rock & roll night club'taki elvis vari ses oyunundan beri severim. her albümünde daha da güzel şeyler yapıyor. salad days ile kimi noktalarda 2 adlı albümünün de üstüne çıkmış. hastasıyım.
  • salad days adli ucuncu albumunu cikartmis olan kanadali genc muzisyen. album spotify'dan dinlenebilir, itunes store'dan alinabilir, hatta dns'niz varsa youtube'dan da dinlenebilir. oldukca guzel bir album olmus ve gercekten guzel bir album olan 2'nun ustune cikmis diyebilirim. dun album resmi olarak ciktigindan beri 6-7 kere filan dinledim tamamini. zaten cok kisa, 30-35 dk civari. dinleyin, dinletin.
hesabın var mı? giriş yap