şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kanyon avm içinde bulunan bir spor klubü
 • iş çıkış saatlerinde kalabalıktan dolap bulunmayan. sıcak suların bile akmadığı sözde lüks salon. duşların çoğu bozuk. dün saat 21:00 civarı tüm duşlardan buz gibi su akıyordu. instructor kılığında gezip kadın ve kızlarla ilgilenmekten başka derdi olmayan hoca kılığındakileri saymıyorum bile, her yerdeler sadece kadınlarla ilgilenirler. üstelik sizin çalıştığınız alete yanındaki kızı getirip müsade isterler.

  akşam 11'de kapanan salon için "10:30'da saunayı kapat gelmesinler" diyen fitness instructor gördüm. böyle saçma tipler var neyse çok doluyum aman diyim buraya vereceğiniz parayla wyndham'ın yeni açılan qualitasspa'sına gidin, en azından temiz ve sakin ve ferah. kalabalık değil.

  şu ara kayıt olmayı düşünen varsa kesinlikle tavsiye etmediğim spor klübüdür.
 • hınca hınç doldurmaya yemin etmişler gibi çılgınca yeni üye alınıp, eski, kokan ve keyifsiz saçma bir yere dönüştürülen salon. akşam saatlerinde adım atacak yer yok. aletler bildiğin eski ve 1-2 hafta boyunca tadilatta. duşlar yukarıda bahsedildiği gibi bozuk. hocalar ultra ilgisiz. yaptığımız spordan keyif almak yerine aletlerde sıra bekleyip strese giriyoruz resmen, gelenler de bu yüzden kabalaşıyor gittikçe. böyle giderse üyeliklerin bitişiyle sadık üyelerini kaybedecekler.
 • aylik üyelik sistemine gecmiş lakin sabit dolapta bu seçenegi 6 ve 12 aylık dışında seçeneği olmayan yer.

  diğer suçlamalari yersiz buldum her spor salonu akşam vakti öyle ne yazık ki

  hafta sonu kapaniş saatini de 11.00 cekmeliler acil

  edit: sözlük zeka ve algı kitligi yasayanlarla dolu sanirim... beni hoca sananlar ya da uyelik bilgisi isteyenler var tuhaf vesselam
 • eski üyelerine yeni üyelerinden bile fazla fiyat çekerek, nasıl olsa bir kere geldiniz, elimize mahkumsunuz ayağı çeken kanyon'daki aşırı ama aşırı kalabalık soyunma odalarında dolap bulmanın dahi imkansız olabildiği mac şubesi.

  üstelik, yeni üyelere +1 ay daha vererek 2500 lira fiyat çektiklerini mevcut üyelerine söylememek gibi bir gizli bir politikaları var. eski üyelerine ise üyeliğiniz bitmek üzere bittiği günden itibaren 12 ay - 2700 tl şeklinde ücretlendirileceksiniz diye mesaj atarlar. tehdit eder gibi.

  eski üyelerine geçirdikleri kazığın dışında bir iki kelam da buraya üye olmayı düşünenler için edeyim de hüsrana uğramayın, paranız boşa gitmesin.

  öncelikle saat: 17:30 - 21:00 arası salon çok ama çok dolu. ne koşu bandları, ne aletler, ne ağırlıklar yer bulmak imkansıza yakın ve her geçen gün daha fazla üye alma politikaları nedeniyle içerisi istanbul trafiği gibi artıyor içindeki nüfus da öyle. deodorant sıkmaktan aciz adamlar var. kaba saba tipler, ilgisiz sadece pt vermeye odaklı eğitmen kılığındaki instructor'lar. program takibi falan da yok. ilk geldiğiniz gün yalandan hareketleri gösterirler ve bir daha sizinle kimse ilgilenmez.

  soyunma odalarına gelirsek; 1 yıldır üyeyim iş yerime çok yakın olduğu için iptal ettimedim ama bu yıl ettireceğim. çünkü dolaplar da yetersiz, saat 18' ile 20:00 arası dolap bulamadığım için yarım saat içeride turladığımı bilirim. duşlar da dolu oluyor ve kalabalık olduğu zamanlarda özellikle kışın sıcak suyun azaldığı oluyor. soğuk suda duş yapmak zorunda kalabiliyorsunuz.

  nivea'nın sponsoru olduğu deodorantlar sürekli bitiktir. çalışanlara söylemediğiniz sürece değişmez. peştemal saat 19'dan sonra gelirseniz o da kalmaz peştemal yerine havlu kullanmanız gerekir.

  aletler kısmına da gelelim ki bence en önemli kısım erkekler için bu; evet koca salonda 2 adet bench press var ve her daim dolu. bir adet istasyon var. diğer çoğu önemli alet de birer adet şeklinde konumlanmış. özellikle z-bar ve oturma barı en büyük sıkıntı çünkü plajdaki şezlonglar gibi havluyla parselleniyor, boşaldığı anda kapmak için başında beklemek gerekiyor.

  özetle; paranıza değmeyecek iki yüzlü fiyat politikaları ile sadece üye yapana kadar varlar. eski üyelerin yeniler kadar değeri yok ve daha fazla fiyat çekerler. eski üyelerin yanında yeni üye olmak isteyenlerle konuşmazlar teklifleri duyulmasın diye.

  aynı mühitte metrocity essporto 1800-2000 civarı, özdilek'teki wyndham ise 2.600 fiyat çekiyor. özellikle wyndham oldukça iyi ve aletlerde sıra bekleme yok müşteri kitlesi buradan çok iyi.
 • şu sıralar pisliğinden gidemediğim, insanı spordan soğutan salon. iki buçuk senedir geliyorum hiç böyle kalabalık ve bu kadar pis görmemiştim. soyunma odası ve buhar odası kokudan geçilmiyor. beni en çok şaşırtan ise tuvaletlerinin hiç abartısız sokak tuvaletinden hallice olması. güya lüks salon diye tanıtıyorlar kendilerini bir de.

  koskoca salonda iki adet bench press olmasının saçmalığına katılıyorum, akşam saatlerinde oluşan sıralar yüzünden sinir krizleri eşliğinde eh yapmıyorum diye pek çok kez döndüğümü biliyorum. önermiyorum, üyeliğim bitince yenilemeyi de düşünmüyorum.
 • kalabalıktan patlayan stüdyolarımız, pantolonunuzu değiştirirken yanınızdaki kişi ile döt tokuşturma özelliği, galoşsuz girilen soyunma odalarımız, sokak ayakkabılarıyla kullanılabilen salonumuz, ortalamanın çok altında temizlik gibi avantajlar da sunmaktadır.

  matınızı koyabilecek yer bulursanız, komşunuzun osuruk kokusunu duyarak, aşırı yüksek ses ve berbat müzikle harmanlanan toplu aktivite derslerimiz gününüz gün etmenizi sağlayacak.

  basket çetesinden fırsat bulup da tek pota basket de oynayabilirsiniz. basket sahasında isim yazma gibi çok güzel bir sistem geliştirdik. özellikle bu tahtayı kontrol eden birisini bırakmıyoruz ki, çete elemanları her saate adını yazsın, oynayamazsa bile arkadaşı oynasın. biz sporcunun kendine güvenli ve zorluklara karşı gelebilenini severiz. bizde basket bile oynayabiliyorsanız yolunuz çok açık.

  spor yaparken antrenörlerimizin gözetimi bulunmuyor, çünkü sizin personal trainer kültürüne sahip olmanızı destekliyoruz. salonumuzda yanlış hareket yapıyorsanız da geçmiş olsun, hareketleri abuk subuk yapıp sakatlanırsınız falan siz en iyisi günlüküğü çok yüz liradan bir personal trainer alın. öyle tek başına spor felan, çok ucuz, hiç yakıştıramadık size.

  bütün bu hizmetleri aylık 350 tl' ye alabildiğiniz cennet parçası bir spor salonu.

  özetle, pisiz, kalabalığız ama metroya çok yakınız.
  avuçlarımız kaşınmaya başladı üye olmak istemez misiniz? arkadaşınızı da getirin hem kalabalık artsın hem de size de iki üç gün hediye edelim.
 • temiz, kaliteli ve elit halinden eser kalmayan spor salonu... üçüncü yılımı dolduruyorum ve iyi bir yer bulduğumda arkama bakmadan burdan kaçacağım...

  sürekli soğuk su akan duşlar, kötü kokan saunalar, yetersiz sayıda ve eski püskü havlular, cep telefonuyla oynamak konusunda uzmanlaşmış sözde spor hocaları, leş tuvaletler, sürekli bozulan aletler, bol miktarda görgüsüz üyeler, çıplak dolaşma konusunda sınır tanımayan abiler, para dışında bir takıntısı olmayan yönetim anlayışı, çalınmasın diye zincire bağlanmış deodorantlar, ter kokanlar, ilgisiz çalışanlar bulabileceğiniz bir spor salonu...
 • 4 yıldır (2014 nisan'dan beri) üye olduğum ve haftada 1-2 ziyaret ettiğim spor salonu

  hala temizdir, ortalama bir kalite vardır, gelen insan profili de ağırlıklı maslak/levent beyaz yakalısıdır, gayet orta üstü ve üst bir üye profili vardır, rahatsızlık veren tip, amele, kro pek yoktur

  sular sürekli soğuk falan akmaz, hatta sıcağı açarsan cayır cayır sıcak gelir, bence tek sorun su sadece kısa aralıklı akar, yani butona basarsın, su 15 saniye falan akar, durur, ve yine butona basman lazımdır, bu 4 sene önce de böyleydi hala böyle

  ekseriyetle her spor sonrası sauna'ya girerim eğer acelem yoksa, 4 yıldır 1 kere bile saunada kötü kokuya rastlamadım, en ama en kalabalık günlerde bile !

  havlunun yetersiz olduğuna 4 yılda 1 kere bile rastlamadım, hiç ama hiç havlusuz kaldığım olmadı, kalana da rastlamadım, hatta havlunun bitme noktasına yaklaştığına bile denk gelmedim, ayrıca havlular gayet temizdirler, eski püskü havlu da görmedim, ayrıca havlunun adedi kaç para ya ? adam neden eski püskü havluyu kullandırsın

  tuvalet leş falan değildir, devamlı paspas devam eder

  aletler bozulursa, hemen değiştirir ya da tamir ederler, net

  çıplak dolaşan %5-10 falandır, ilk üye olduğum sene ben de biraz takıldım havluyu sarana kadar falan, 3-5 saniyelik çıplaklık oluyordu, ama hiç bi zaman insanların ortalıkta anadan üryan gezindiğini görmedim, herkesin çıplaklığı 3-5 saniyedir en fazla, çoğu insan da havlu sarar falan, hiç çıplak kalmadan halleder işini

  ben tam zamanlı üyeyim; aldıkları paraya gayet iyi bir hizmet sunduklarını düşünüyorum şahsen

  yiğidi öldür hakkını yeme demişler
 • 2 yıldır üyesiyim, ama bu sene aşırı kalabalık özellikle akşam 5-9 arası bir aletin başında 4-5 kişinin sıra beklediğine şahit oluyorum.

  bazen buranın kalabalığına denk gelmeyeyim diye macfit'lere giriyorum. su sıra yaz kampanyası yapmıslar galiba gelen kitle de aşırı derecede kötüleşti.

  fitness instructor kılığında gezip, karı kıza asılmaktan başka işi olmayan en az 8-10 personel trainer var içerde. bu adamların 2 yıldır bir kere bile hemcinsine yardım ettiğini görmedim, şahsım da dahil. ama karı kızın yanına sohbet etmek için gidip, kosu bandının yanında dikelirler. öyle rezalet personel tranierları vardır.

  bir de yanına kadın alıp, sizi çalıştığınız aletten çekilmeye zorlarlar. gelirler peşi sıralarında para aldıkları o kadın veya erkekle 2-3 aleti aynı anda kapatıp çalışırlar.

  duşlar sıkıntılı. özellikle 5-8 arası kapıya doğru olan duşlar dışındakiler sıcak su sorunu her daim vardır. yok diyen yalansoyluyordur.

  havlular eski ve cogunlugu yırtık. inanmayan varsa fotoğrafını da yüklerim. peştemal akşam 5'ten sonra geldiyseniz genellikle tükenmiş olur. daha bunun gibi bir sürü şey.

  ama en önemlisi kalabalık, bu kadar üye varken hala üye almaya calısmak ve benım 2 yıl önce ödediğim paradan daha düşük paraya üye almaları keriz silkelemektir.

  son söz: akşam 5-9 arası gelmeyi planlıyorsanız, kesinlikle gelmeyin diyeceğim salondur. onun yerine 3-5 kuruş daha fazla verin yan binadaki wydyham qualitasspa'ya gidin. beyaz yaka ve maslak tayfası orada. açılalı pek fazla olmadığı ismi duyulmadıgı için kalabalık değil, hijyen cok iyi derecede.