şükela:  tümü | bugün
  • kanyon avm içinde bulunan bir spor klubü
  • iş çıkış saatlerinde kalabalıktan dolap bulunmayan. sıcak suların bile akmadığı sözde lüks salon. duşların çoğu bozuk. dün saat 21:00 civarı tüm duşlardan buz gibi su akıyordu. instructor kılığında gezip kadın ve kızlarla ilgilenmekten başka derdi olmayan hoca kılığındakileri saymıyorum bile, her yerdeler sadece kadınlarla ilgilenirler. üstelik sizin çalıştığınız alete yanındaki kızı getirip müsade isterler.

akşam 11'de kapanan salon için "10:30'da saunayı kapat gelmesinler" diyen fitness instructor gördüm. böyle saçma tipler var neyse çok doluyum aman diyim buraya vereceğiniz parayla wyndham'ın yeni açılan qualitasspa'sına gidin, en azından temiz ve sakin ve ferah. kalabalık değil.

şu ara kayıt olmayı düşünen varsa kesinlikle tavsiye etmediğim spor klübüdür.
  • hınca hınç doldurmaya yemin etmişler gibi çılgınca yeni üye alınıp, eski, kokan ve keyifsiz saçma bir yere dönüştürülen salon. akşam saatlerinde adım atacak yer yok. aletler bildiğin eski ve 1-2 hafta boyunca tadilatta. duşlar yukarıda bahsedildiği gibi bozuk. hocalar ultra ilgisiz. yaptığımız spordan keyif almak yerine aletlerde sıra bekleyip strese giriyoruz resmen, gelenler de bu yüzden kabalaşıyor gittikçe. böyle giderse üyeliklerin bitişiyle sadık üyelerini kaybedecekler.
  • aylik üyelik sistemine gecmiş lakin sabit dolapta bu seçenegi 6 ve 12 aylık dışında seçeneği olmayan yer.

diğer suçlamalari yersiz buldum her spor salonu akşam vakti öyle ne yazık ki

hafta sonu kapaniş saatini de 11.00 cekmeliler acil

edit: sözlük zeka ve algı kitligi yasayanlarla dolu sanirim... beni hoca sananlar ya da uyelik bilgisi isteyenler var tuhaf vesselam
  • eski üyelerine yeni üyelerinden bile fazla fiyat çekerek, nasıl olsa bir kere geldiniz, elimize mahkumsunuz ayağı çeken kanyon'daki mac şubesi.

üstelik, yeni üyelere +1 ay daha vererek 2500 lira fiyat çektiklerini mevcut üyelerine söylememek gibi bir gizli bir politikaları var. eski üyelerine ise üyeliğiniz bitmek üzere bittiği günden itibaren 12 ay - 2700 tl şeklinde ücretlendirileceksiniz diye mesaj atarlar. tehdit eder gibi.

eski üyelerine geçirdikleri kazığın dışında bir iki kelam da buraya üye olmayı düşünenler için edeyim de hüsrana uğramayın, paranız boşa gitmesin.

öncelikle saat: 17:30 - 21:00 arası salon çok ama çok dolu. ne koşu bandları, ne aletler, ne ağırlıklar yer bulmak imkansıza yakın ve her geçen gün daha fazla üye alma politikaları nedeniyle içerisi istanbul trafiği gibi artıyor içindeki nüfus da öyle. deodorant sıkmaktan aciz adamlar var. kaba saba tipler, ilgisiz sadece pt vermeye odaklı eğitmen kılığındaki instructor'lar. program takibi falan da yok. ilk geldiğiniz gün yalandan hareketleri gösterirler ve bir daha sizinle kimse ilgilenmez.

soyunma odalarına gelirsek; 1 yıldır üyeyim iş yerime çok yakın olduğu için iptal ettimedim ama bu yıl ettireceğim. çünkü dolaplar da yetersiz, saat 18' ile 20:00 arası dolap bulamadığım için yarım saat içeride turladığımı bilirim. duşlar da dolu oluyor ve kalabalık olduğu zamanlarda özellikle kışın sıcak suyun azaldığı oluyor. soğuk suda duş yapmak zorunda kalabiliyorsunuz.

nivea'nın sponsoru olduğu deodorantlar sürekli bitiktir. çalışanlara söylemediğiniz sürece değişmez. peştemal saat 19'dan sonra gelirseniz o da kalmaz peştemal yerine havlu kullanmanız gerekir.

aletler kısmına da gelelim ki bence en önemli kısım erkekler için bu; evet koca salonda 2 adet bench press var ve her daim dolu. bir adet istasyon var. diğer çoğu önemli alet de birer adet şeklinde konumlanmış. özellikle z-bar ve oturma barı en büyük sıkıntı çünkü plajdaki şezlonglar gibi havluyla parselleniyor, boşaldığı anda kapmak için başında beklemek gerekiyor.

özetle; paranıza değmeyecek iki yüzlü fiyat politikaları ile sadece üye yapana kadar varlar. eski üyelerin yeniler kadar değeri yok ve daha fazla fiyat çekerler. eski üyelerin yanında yeni üye olmak isteyenlerle konuşmazlar teklifleri duyulmasın diye.

aynı mühitte metrocity essporto 1800-2000 civarı, özdilek'teki wyndham ise 2.600 fiyat çekiyor. özellikle wyndham oldukça iyi ve aletlerde sıra bekleme yok müşteri kitlesi buradan çok iyi.
  • şu sıralar pisliğinden gidemediğim, insanı spordan soğutan salon. iki buçuk senedir geliyorum hiç böyle kalabalık ve bu kadar pis görmemiştim. soyunma odası ve buhar odası kokudan geçilmiyor. beni en çok şaşırtan ise tuvaletlerinin hiç abartısız sokak tuvaletinden hallice olması. güya lüks salon diye tanıtıyorlar kendilerini bir de.

koskoca salonda iki adet bench press olmasının saçmalığına katılıyorum, akşam saatlerinde oluşan sıralar yüzünden sinir krizleri eşliğinde eh yapmıyorum diye pek çok kez döndüğümü biliyorum. önermiyorum, üyeliğim bitince yenilemeyi de düşünmüyorum.