şükela:  tümü | bugün
 • steve jobsun su anda mwsfde duyurdugu combo drive li mini, bir pizza kutusu kadar buyuk maci. herhangi bir ekran ve herhangi bir usb klavyeye baglanabilecekmis.
  fiyatlari da asagidaki gibi duyurulmus durumda.
  1.25 ghz, combo, 40gb, 499$
  1.42 ghz, combo 60gb, 599$

  ayrica gorunusu ile ilgili bir fikir edinmek icin :
  http://www.mac4ever.org/…images_actu/12374_4214.jpg ve bir mirroru da http://webpages.charter.net.nyud.net:8090/…mini.jpg adresinde.

  ve sonunda apple store online olduguna gore official adresi de verebiliriz.
  http://www.apple.com/macmini/
 • uzun süredir apple fanatiklerini yok yalandı yok gerçekti diye kıvrandıran makinedir kendileri, görüldüğü üzere yalan değilmiş.
 • 1129 gram ağırlığa sahip makine.
 • ipod alanlari, "bakin bir de bu var, bunu da denesenize", seklinde, macintosh dunyasina davet etme cihazidir.

  ekran karti 64mb olsaymis tadindan yenmeyecekmis, ama, bir sonraki modelde yaparlar, olsun.
  ciktigi an almak ve artik mac os xe gecis yapmak lazim. *
 • apple'ın insanlığa: "sevgili pc kullanıcıları, artık sizin de mac kullanma zamanınız geldi. bunca yıldır bu mac'e o kadar para ödenir mi lan şeklinde nara attınız. sağda solda sözlükte bize bok attınız. işte bakın sizin bu şikayetlerinizi dikkate aldık. sizi de aramıza * almak istiyoruz ve bunun için bu oyuncak mac'i yaptık. buy now"
  diye bağırdığı güzel icat. ikinci bilgisayar, download**** makinesi gibi şeyler isteyenler için de idealdir. ipod shuffledan çok daha yerinde özellikleri bir ürün olduğu kesin ayrıca.
 • market'e cikis fiyati: 500$+free shiping

  http://www.apple.com/macmini

  (bkz: mac rulz)
 • bir suredir bekledigimiz bu cihazi yine tahmin ediyorum dunya uzerindeki herkes 500 amerikan dolarina alsa bilkom yine de 700 euro + kdv'den ucuza satmaz.
 • mac os x panther işletim sistemine sahiptir.
 • "m9686ll/a" ve "m9687ll/a" kodlu iki farklı modelle piyasada bulunan minik mac. lakin ibooklarda kullanılan 32mb lık ati radeon 9200 grafik kartına sahiptir.
  ayrıca kullanılan araç, gereç, os, programlar, cart curt için http://www.apple.com/macmini/specs.html
 • görülen o ki aslında ekranı ve klavyesi olmayan bir ibook bu mac mini. şahsen apple için çok önemli bir ürün olduğunu düşünüyorum. o kadar önemli ki apple'ın tarihinde bir dönüm noktası.

  şimdiye kadar apple'ın ürettiği bilgisayarların hedef kitlesi, ya resim, video ve ses işlemekle uğraşan profesyoneller yada evinde sadece bilgisayar değil aynı zaman da bir stil ve prestij göstergesi olan bir alet isteyen maddi sorunlarını çözmüş kimseler vardı. bunun farkında olan apple'da rahatlıkla ürünlerini yüksek kar marjlarıyla satabiliyordu, sattığı miktar çok olmasa da bundan çok da acil şikayetçi görünmüyordu hatta bu high-end imajını kuvvetlendirmek için elinden geleni ardına koymuyordu.

  ne var ki ipod sayesinde bir mac almayı kesinlikle düşünmeyecek milyonlarca kişi bir apple ürünü satın aldı ve bir apple yazılımı kullanmaya başladı. apple bu fırsatın farkına varmakta gecikmedi ve "bakın ipod'u kullanması ne kadar rahat değil mi, hem itunes da hiç kitlenmiyor hiç o ıyyk windows programları gibi değil, ne kadar kullanması kolay ve güvenilir bir program" tadında bir pazarlama stratejisi izledi. bir sonraki adımsa beklendiği gibi insanları mac ve mac os ikilisinin de aynı ipod ve itunes ikilisi gibi kolay, güvenilir ve şık olduğuna inandırmaktı. imac çok şık ve sevimli bir bilgisayar olmasına ve agresif switch kampanyasına rağmen fiyatı nedeniyle çok fazla kimseyi ikna edemedi.

  bu durumda apple'ın 'halka' hitap edebilecek ucuz bir bilgisayar çıkarması zaten bir süredir bekleniyordu. netekim çıkardı da: aha mac mini. mac mini'nin arkasındaki fikir gayet basit: hedef kitle, zaten bir pc'si olan, windowstan spyware'lerden, virüslerden, worm'lerden bıkmış insanlar. bu kimselerin zaten ekranları, klavyeleri, mouseları var, bunlara tekrar para ödemelerine gerek yok, eski bilgisayarlarının kasasını atıp bir mac mini koyacaklar yerine ve ondan sonra tak fişi bitir işi...

  şimdi bundan sonra çok heyecanlı: ipod'un yaptığını mac mini de yapabilirse mac'ler sokaktaki insan için gerçekten ciddi bir alternatif olmaya başlayacaklar ve apple'ın pazar payı windows karşısında ciddi ciddi artacak. yok eğer 5 sene falan önceki cube gibi başarısız olursa apple'ın, bilgisayarların bmw'si olmaya mahkum olduğunun kuvvetli bir kanıtı olacak sanırsam.
194 entry daha

hesabın var mı? giriş yap