1 entry daha
  • şenol güneş varsa normal durum. yıllarca bilge amca tribini yedirdi millete.
  • tff'ye bildirilen kağıttan bakarak öğrenen adam nasıl engel olabilir anlamış değilim. zaten kuralı ihlal edildikten sonra öğreniyor. iş işten geçmiş yani. olası bir aksi durumda futbolcuların konsantrasyonu bozulmasın istemiş olmalı. hadi diyelim bilerek yapmış, takımı kazansın istiyor o da sonuçta.

tanım: şahsım adına önemsiz bir olay.

edit: futbol da bir iştir arkadaşlar. fazla duygusal olmayın. bir maaş ikramiye için ya da prim için iş arkadaşlarının arkasından iş çeviren insanlar gelmiş burada bu durumu eleştiriyor. bunu yapıyorsunuz demiyorum. örnek olarak gösteriyorum. kimi böyle yapar kimi başka bir şey yapar. ha yapmayan da vardır. o da onun güzelliğidir. burda adam kimsenin üzerine basıp iş yapmamış. kendi tüm kurallara uymuş. uymayanı da mı takip edip yardımcı olsun.

herkes kendi işini düzgün yapsın.
  • maçtan önce akhisarspor’un listeye fazla yabancı oyuncu yazıp kural hatası yaptığını bilmesine rağmen rakibini uyarmayan bir teknik direktör. bir de sık sık etikten, ahlaktan, centilmenlikten bahseder. lanet olsun senin filozofluğuna. bundan sonra tüm söylemlerin benim için çöp. al 3 puanını tepe tepe kullan!

not: fanatiklikten gözü dönmüş hiç kimse mesaj kutumu kirletmesin. medeni tartışmalara her zaman açığım.

edit; gelen medeni mesajlar üzerine: güneş uyarsaydı centilmenlik yapmış olacaktı, insani görevini yapmış olacaktı. sonuç değişmeyebilirdi ama, her şey sonuç mu?

edit 2: ben sadece insani açıdan yaklaştım, ersun yanal da yapsaydı tepkim aynı olurdu emin olun.
    koyu bir bjk taraftarı yazar da bizim gibi düşünüyor, iyi şeyler de oluyor: (bkz: #85668421)

edit 3: profunhocasi nickli koyu trabzonsporlu çaylağın gönderisini de kendi izniyle noktası virgülüne dokunmadan buraya bırakıyorum: “fanatik bir trabzonspor taraftarı olarak şenol güneş benim için bitmiştir.sporcu; zeki,çevik aynı zamanda ahlaklı olmalıdır. olaya gelecek olursak akhisarspor hata yapmış beşiktaş hatayı farketmiş ama uyarmamis.boyle spor böyle spor ahlakı olmaz.hatadan dolayı bjk 3-0 hükmen galip olacak durumunu şenol hoca cebine koymus o garanti ve çıkmış utanmadan sıkılmadan maçı oynamış.senol bey ayıptır terbiyesizliktir 3-0 hükmen galip olduğunu bir maçı nasıl bilmezmis gibi oynarsın.hele bir de maçtan sonra ehi ehi rakip kural hatası yapmısdı demek utanmazligin daniskasidir.şenol bey hiç bir 3 puan dürüstlükten değerli değildir.cok açık net bjk 3 puan almasaydı kural hatasindan dolayı verin 3 puanimizi diyeceklerdi.dolayisiyla beşiktaş ve şenol bey önce ahlaklı spor için oynasinlar. 19.01.2019 12:58”

edit 4; gelen mesajlara istinaden: bjk 3 puanı sahada hak ederek aldı tabii ki. benim anlatmak istediğim amaca (galibiyet) giden yolda her şeyin mübah olmadığı. maçta puan kaybedilse muhtemelen itiraz edilip masa başında 3 puan alınacaktı. o yüzden maçtan önce sessizlik yemini edildi (ya da sessizlik oyunu).
  • neden ayıplandığını anlamadığım açıklama.

rakip takımda bir teknik direktör, en az üç antrenör ve idari menajer uyumuş. beşiktaş teknik ekibi uyumamış, rakibi bile saymışlar.

işini iyi yapacaksın. böyle ucuz mağduriyetler yaratmayacaksın demek ki.
  • ben bu kadar gerizekâlı insan görmedim.

profesyonel olarak yönetilen bir rakibin maaşlı elemanlarının yaptığı hatayı düzeltmek şenol güneş’in işinin bir parçası mı?

o hata denilen şeyi yapmasınlar diye maaş alan insanlar var. sen ihaleye girerken yaptığın hatayı düzeltmedi diye rakip firmaya etik değilsiniz diyebilir misin?

bence şenol güneş, 3-0 kazanacağını bildiği maçta bile sahadaki mücadeleden ödün vermeyerek iş ahlâkının ne kadar yüksek olduğunu göstermiştir. almasını bilene ders olsun.
  • galatasaray ve fenerbahçe td.leri kesinlikle gidip uyarırdı. çünkü onlar için fair play önemli. yemişim maçı rakibimize bir şey olmasın derlerdi. şahane insanlar çünkü. adamlar mal ise biz ne yapalım? biz mi ödüyoruz onların parasını? akhisar bizim kulübe mi bağlı? salak salak entryler yazıp zekanızı belli etmeyin ne olur.
  • maç öncesi kadrolar açıklanır gözlemciler , hakemler kontrol eder kardeşim hiçbiriniz mi görmediniz ve siz akhisar spor klubü bile bile nasıl böyle bir riski üstleniyorsunuz
  • stres ve kaybetme korkusunun insana yaptırmayacağı şey yok, içindeki bu etik mi acaba çatışması zaten biz fark ettik dedirtiyor.
  • anarşist kökenli milliyetçi çarşı grubundan etkilenip halkların kardeşliğine inandığı için tüm futbolcuları uyruklarından bağımsız bir şekilde birer vatan evladı gibi görüp sesini çıkartmamıştır.
  • sayın beşiktaş teknik direktörünün yaptığı açıklamadır.
    o konuda ben de kendisine kızgınım yalnız, rakip takımın listesini yaparken neden 13 yabancı yazdı acaba? kendisi yazmış gibi eleştirildiğine göre, öyle olmalı. bir de fenerbahçenin yaptığı transferlerden rahatsızım, acilen şenol hoca çıkıp fenerbahçenin yaptığı transferler için özür dilemeli. bir de afrikadaki aç çocuklar konusu var ki ona hiç girmiyorum. neticede afrikada o kadar aç insan varken şenol hoca bunları bile bile utanmadan yemek yiyor, su içiyor!
198 entry daha
hesabın var mı? giriş yap