şükela:  tümü | bugün
  • en güzeli, maç tribünden izlenecekse arkadaşlarla toplanıp taraftarların olduğu bir mekanda yavaş yavaş demlenmektir. maç evde izlenecekse ise formayı giyip biraları aldıktan sonra eski maç videoları, tezahüratlar eşliğinde maç saatine kadar keyif yapmaktır. ikisinin de yeri ayrıdır.

3 sene öncesine kadar her sene kombineli olarak her maç öncesi içtik arkadaşlarla. sessiz sakin başlayan sohbet, önce biraz siyaset, sonra takım hakkında sohbetler ve en sonunda alkolün de etkisiyle tezahüratlı bir ortama dönüşür. o masadan bir türlü kalkılmaz. dur benim şu bira bitsin kalkarız diyen ilk kişiye, sen onu içene kadar ben bi 33’lük daha içerim cevabıyla uzar gider. maça ancak yetişilebilecek saat geldiğinde kalkılır masadan. o dönemdeki maçların ilk yarısını genelde hatırlamam. nasıl içtiysem, bok içeyim(:

evde de ayrı şenlik olur. hanım kızıyor bazen ama e o zaman kombine alırım deyince kendi halime bırakıyor beni(: formamı özenle seçiyorum. biralar yeterli soğukluğa gelince önce hafif hafif müzik açıyorum. ilk biramı açıp balkonda bir sigara yakıyorum. sonra tezahüratlı videolar. ara ara gaza gelip eşlik ediyorum. maç saatine yakın yemek masasına geçip yemeğimi yerken maç öncesini izliyorum. ve sonunda maç başlıyor.

futbol ve taraftarlık bazen saçma geliyor ama keyifli yanları var yahu.

bu arada bugün maç öncesi dinlediklerime izmir marşını ekledim. bangır bangır dinliyorum. toplama taraftara inat!