şükela:  tümü | bugün
  • maç yapan genç, birinin kendini izlediğini bilirse heyecanlanır. en azından ben heyecanlanırdım. psikolojimi sikeyim aybalam, kontrol edemiyorum duygularımı.

sokakta maç yaparkene, uzun süre kesişmekten bilimum geometrik kurama temel olduğumuz bi' kız varıdı, o geldi. kaldırımda arkadaşlarıynan bizi izlemeye başladılar. normalde hakan balta gibi görev adamı olan ben, bir anda cantona gibi lider olmaya heveslendim. takım arkadaşlarına bağırmalar, pozisyonlara itirazlar, çalıma girmeler... kimseyi duymuyordu kulaklarım. uyarıları hiç siklemediğim gibi uyarma gafletinde bulunanları incittim sözlerimle, örseledim.

neyse,

maradona'nın kabul etmediği evladı gibi oynuyordum. hayatımın maçıydı ve o ana kadar her şey yolundaydı. sonra bişi oldu. gaza geldim. kendi kalemin önünden şut çekmeyi planladım kafamda ve uyguladım. uygulamaz olaydım hacı, ayağımı sikeyim nasıl ayak varsa top gitti çötannkkk deyu kızın yüzüne geldi. çığlıklar, ağlamalar, "hayvan", "ay burnun kanıyo ebru", "ay hatice teyze yetiş, ayy valla kanıyo" feryatları...

5 kilo verdim sıkıntıdan. saçlarım beyazladı oracıkta. rögar kapağının altına saklanmayı düşündüm ninja tosbalar gibi ancak ebatlarım izin vermedi buna. o saatten sonra mutlu bir çift olabilir miydik biz? bence olamazdık. ki olamadık da zaten. anası dövecekti, kaçtım şahsiyetsizce. bir özür bile dileyemedim kızdan baboviç.

diyeceğim o ki, sempatik bir hareket gibi duruyor bu ama işin özü öyle değil. her daim dikkatli olmak şart. en azından heyecanını kontrol etmeli insan. gaza gelmememeli bu noktada :(
  • o anda o insanın içine;

giren oyuncu: gennaro gattuso

çıkan oyuncu: maldonado

değişiklikleri yapıldıktan sonra aradan 5 dakika geçmeden nefes borusu ile anüs yolu zorunlu değişikliğine gidilir.
  • mutasyon geçirme sebebidir..ahlaki bir mutasyonda geçirilebilir.kız yokken pas gelmediğinde arkadaşınıza "pas atsana amuagoduuum" şeklinde hitap ederken kızın gelmesinden sonra bu hitap şekli "arkadaşlar şahsi oynamayalım lütfen ama" şeklinde değişmesi deneysel ortamlarda kanıtlanmıştır..
  • ilk başlarda kızı görmemiş gibi yapıp cool takılan; yani, benim her zamanki oyun anlayışım bu bebeğim, sen gelmeden önce de süperdim bak, mesajını veren/vermeye kasan nice erkek biliyorum.
  • bu durumda maç yapmaya devam edeceğinize kızın yanına gidin hemen.
    sahada yaptığınız en artistik hareketten daha etkili olacaktır bu.
    zira ben hiç "ay ercan'ın voleyi gördün müüüüü..." diye bir erkeğe tav olan kız görmedim.
    görmeyeceğim de.
  • biz çocukken mahallede sarı kafalı bir oğlan vardı, ne vakit sevdiği gelse maçlarımıza, bu çocuk heyecanlanır dağlara taşlara ortalar atar, şutlar çekerdi. yıllar sonra duyduk büyük takımlarımızdan birinde kadro kapmış ama sevdiği peşini bırakmamış bir türlü. ortalar mı? hala dağlara, taşlara.
  • new york..hillside town futbol stadyumu...akşam saatleri...

-herıld! 15 saniye kaldı!
    -tamam o zaman...stivın sağ yarddan uzun koşu yap ben 45 derecelik açıyla atıcam sana topu
    -stivın çok hızlı koşman lazım adamım!
    -stivın sayı olmazsa finallere gidemeyiz!
    -stivın o sayı olmazsa yarra yeriz olm!
    -stivın sayı olmazsa ebeni sikerim çocuk!
    -stivın marla nerede adamım?
    -hasta teyzesinin yanında kalmak zorundaydı dostum..halbuki ona şu an çok ihtiyacım vardı!

new york...hillside town marla'nın teyzesinin evi...akşam saatleri...

-ohhh marla ohhh
    -kökle koçum aslanım her şeyim!
    -marla sen bir harikasın
    -sen de öylesin maykıl
    -stivın nerde bu arada?
    -sabah akşam top oynuyor pezevenk! bir onunlayken böyle haldır haldır gelemedim...oh be üstümden yük kalktı
  • sadece winner'ların hoşlandıkları kızlar gelmez halı saha maçlarına, loser'ların da hoşlandıkları kızlar gelebilir.

soldan, yerden ortalanmış topa 18 içinde dokunamayarak, boş kaleye yuvarlayamayan, havadan gelen topa ayak üstüyle vurup aut'a dahi atamayıp, taca gönderen, çalım yapayım derken topa basıp yere düşen, kaleye geçtiği anlarda, çerçeveyi bulan tüm topların gol olduğu, kaleden çıkarılırken ağır hakeretler edilen, maçı izleyen orta yaşlı amcalar tarafından "şişşşt cimbomlu, hiç ekmek yemedin mi?" sorularına maruz kaldığı yetmezmiş gibi olabilecek en berduş haliyle sahada bir o yana bir bu yana koşturan, doğuştan talihsiz ve yeteneksiz insanların da hoşlandığı kız maça gelir.

işte o zaman, o 60 dakika, günlere, haftalara, aylara bedeldir. geçmek, bitmek, tükenmek bilmez. lanet olasıca 60 dakikadır.

ben mi? vurursam gol olur. (vurursam!)
  • tabiri caizse köpekler gibi sahanın her yerine koşmaya sebebiyet verecek olay. deliler gibi evet. bi bakmışsın kendi kalenden top çıkarıp, karşı kaleye yazmışsın. kendimden biliyorum yani.
  • boktan bir durum da olabilir.
    netekim kız aslında bir takım arkadaşınıza gelmiştir, başta üstünüze alınırsınız, fakat olayı anlayınca yamulursunuz;
    ya benim gibi hırs yapar kaleciye falan çalım atıp gol atarsınız, ya da benim gibi sahada mal mal gezer alnınızın ortasına şutu yersiniz. (bkz: ikisi bir arada)