şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: maça kızı)
  • macaristan'a iltica etme sebebidir.
  • budapeste'ye gittigimde benim afallamama sebeb olan varliklar. malum, rus, polonyali ve cek kizlarin namini duymayan yoktur. macarlar bu kizlarin yaninda fazla isim yapamamislardir nedendir bilinmez. ben de budapeste'ye gittigimde cok buyuk guzel kiz populasyonu gorecegimi ummuyordum acikcasi. ama tren istasyonundan inip, daha 10 dakika bile olmadan sehirde yuruyorken beni affallatmis yaratiklardir. ne slavlara benziyorlar, ne de baska bir ulusun kizlarina. apayri bir havalari vardir. yuz ifadelerinde bir asalaet, bir sertlik mevcuttur. bakislari resmen insani deler gecer. hayatimin en buyuk saskinliklarindan birini yasatmislardir. turkiye'de manken standartlarina girecek kizla doludur hertaraf.
  • szechenyi furdo'da (roma hamamı) bikinili ya da üstsüz onlarca macar kızını rahatca inceleme fırsatı bulduktan sonra ilk defa etnik köken/güzellik bağlantısına hak vermek zorunda kaldığım insanlar.
  • geçende ikisiyle tanışıp, kaynaştığım kızlardır. böyle bir mutlu, iki cıvıl cıvıl oldular ki türk olduğumu öğrenince: "biz türk erkeklerini çok seviyoruz, çok kibar ve sadıklar çünkü (?)" gibisinden bir ifadeyle daldılar muhabbete. o kadar entelektüellerdi ki tarihe de değinmeden geçemediler: macaristan'da bulunan türk hamamları, bürek ve baklava için bize teşekkür ede ede bitiremediler cümlelerini. ilk fırsatta türk çayı ve kahvesi içmek için türkiye'ye geleceklerini üstüne basa basa vurguladılar. tabi ben de türk misafirperverliğini göstermek için davet ettim hemen oracıkta... o değil de, olum bu ne iş lan? kim talan etti o tarafları?
  • yazın (hatta kışın da) sütyen giymeye gerek duymazlar. bende de öyle vücut öyle dik göğüs olsa ben de duymam. ha bi de hatun olmam gerek sanırım.
  • (bkz: erika bella)
  • hepsini bilemem ama bir gyöngyi pápai gerçeği var.
  • en dandik ilcelerindeki gece klublerinde bile istanbuldaki en iyi gece klublerindeki hatunlar arasinda ucurum vardir..
    sabaha karsi 1.15 dan sonra istediginiz kiza yanasin. nem demezler..

turk oldugunuzu belli etmeyecek derecede iyi bir ingilizceye sahipseniz genellikle..
    igeeenn iiiiigen diye uzerinize atlarlar..

(bkz: ingilizce bile bilmeyen tas gibi macar kizlar)*
  • çok çabuk sarhoş oluyorlar. (subjektif)