şükela:  tümü | bugün
  • ailesine yardım etmek için orada olduğunu söyleyen mülteci 10 yıl hapis cezası almış, mahkemeye prangalarla getirilmiştir. avrupa birliği üyesi olan macaristan'ın hukuk sisteminin adil yargılama ilkelerini alkışlamak gerek, tebrikler macaristan, tebrikler yüce ab demokrasisi.

http://aa.com.tr/…yeliye-10-yil-hapis-cezasi/696599

https://pbs.twimg.com/…dia/cyifkhxxgaaqpxs.jpg:orig
    https://pbs.twimg.com/media/cyifkhxweaavyox.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/cyifkhcwqaq5m32.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/cyifkhexaaeuv-w.jpg

edit: sevgili ırkçı, faşist, kendine demokrat mide bulantısı sözlükçüler; adam elinde megafon var, sınırı geçmeye çalışıyor ve taş attı diye 10 yıl hapis cezası almış diyorum. hakim 20'den fazla savunma şahidini dinlememiş, sadece bir polisin ifadesine dayanarak adamın hayatının 10 yılını silip atmış. adam tam bir orta çağ görüntüsü ile elleri ayakları prangalı maskeli polisler tarafından mahkemeye getirilmiş. ulan bunun neyini savunuyorsunuz?!! karşılaştırma yapmamıştım ama siz yapmışsınız, o halde türkiye'de de her eline megafon alıp, kalabalıkları yönlendirmeye çalışanı, sınırdan geçmeye çalışan yüzbinleri yakalayıp 10 yıl hapse mahkum edelim.
    bir anda nasıl da ırkçılığınız, aşağılık nefretleriniz ve yalancı yaftalama etiketleriniz ortaya çıkıyor. bu ülkede birlikte yaşanamayacak kadar faşist, aşağılık tek kesim insanları faşizmle bastırmaya çalışan sizlersiniz, bir bölümü kötü ve çağ dışı olsalar da bazı başka kesimler değil.
    mültecilerin tamamını toplayıp yaksalar keşke demiş bazı olağanüstü vahşiler. diyecek bir şey yok. ayrıca guardian haberinde bu yargılamanın iğrençliğinin nasıl itin götüne sokulduğuna da dikkat çekerim. tabi ki avrupa'nın bir bölümü de bunu ırkçılık olarak görecektir, sadece herhangi bir yaptırım uygulanmayacaktır. suçunun terörist eylemde bulunmak olduğunu söyleyenler, bu yargılama konusunun rezil bir biçimde terörist eylem kapsamına sokulduğu bir hukuk sistemini içinde barındıran avrupa birliği'nin başka ülkelere terör yasanı değiştir demesi ne kadar iki yüzlü oluyor o halde. terör eyleminin tanımını yapmak, terör eylemi görmek istiyorlarsa gelsin 3 gün türkiye'yi izlesinler.
  • demokrasi mi? insan hakları mı ? insan hakları evrensel bildirisi mi?

bunların hepsi sadece bir kağıt parçası mı? hepsi hikaye mi? hikaye olmadığına inanmak istiyorum zira inanabileceğim bir şey kalmayacak bu dünyada.
  • ne işi varmış macaristan'da diye sormak istediğim suriyeli!

e hani batı, hristiyanlar, onların değerleri kötüydü? ne işin var lan bu suriyelinin macaristan'da?! din kardeşleri, ırkdaşları dururken niye avrupa? adamlar istemiyoruz sizi diyorlar bu kansızlar da adamların sınırlarını zorla geçip oraya gitmeye çalışıyorlar! macarlar salak değil. vergileriyle en büyük hünerleri sevişmek olan arapları beslemek istemiyorlar.

dünyanın kerizi biziz olm. elin avrupalısı değil!

debe editi: mecburiyetten bazı ifadeler yumuşatıldı.

dolar alın, elinizdeki tüm birikimle dolar alın, ekonomiye bir darbe de siz vurun.
  • bizde tecavüz, cinayet ve hırsızlık suçlarına karışanların yanında esamesi bile okunmaz.

hırsızlık: 44, kapkaç: 14, kasten öldürme: 7, taksirle yaralama: 248, şüpheli ölüm: 17, tehdit: 59, fuhuş ve küçük yaşta ilişki: 12, evden hırsızlık : 30, oto ve otodan hırsızlık: 21, hürriyetinden yoksun bırakma: 30, çocuk istismarı: 8, cinsel taciz: 6.

kilis'te suç oranı yüzde 30

85 bine yakın suriyeli'nin kaldığı kahramanmaraş'ta, suriyeliler'in karıştığı ve kayıtlara geçen suç sayısının 985.

kasten yaralama: 183, taksirle yaralama:241, evden hırsızlık: 14, işyerinden hırsızlık: 17, açıktan hırsızlık: 28, görevli memura mukavemet: 3, cinsel suçlar: 9, gasp: 11, parada sahtecilik: 8, kaçak sigara: 167.
    öte yandan, 34 bin suriyeli'nin kaldığı kilis'te ise suriyeliler'den kaynaklanan 3 bin 400 asayiş olayı meydana geldi. suriyeliler'den kaynaklanan suç oranının kentte yüzde 30.

kaynak: google yaz gör.

sonra da demokrasi lolololo.....
  • türkiye'de hukuk, adalet ayaklar altında avrupa haklı türkiye'yi eleştimekte diyen hırtapozlara gelsin.

avrupa'nın iki yüzyüzlülüğünü yüzümüze çarpan karar.
  • elinde kuran gördüğüm suriyeli. türkiye'ye gelse rahatça gazeteci, kanaat önderi, makam mevki sahibi olacak suriyeli.
  • imkanı olsa avrupaya hemen kapağı atacak canlı türlerinin haksız bulduğu suriyeli. üstelik bu suriyeli savaştan dolayı göç etmiş.

yavşaksınız lan. sizin gibi olmayan insanları hitler gibi fırınlarda toplayıp yakabilecek kadar canavarsınız.
  • canına susamıştır. dünyanın en acımasız ve katı polis memurları macaristan'dadır.
  • bu aa ne is yapar siz hele onu soyleyiniz bana..

haberin guardian versiyonu

aa nin manseti : "macar polisine taş ve şişe attığı iddia edilen suriyeliye 10 yıl hapis cezası"

guardian : "macaristan sinirinda halki polise karsi kiskirtan ve olayi organize eden suriyeli"

diger bir ayrinti bu adam kibris cumhuriyeti (rum kesimi)'nde yasayan yasal bir gocmen. yani ilgisi sahis suriyeli multeci degil.

mahkemede de ifadesinde ben turkiyeden batiya kacanlarin guvenligine yardim etmek icin aralarina katildim seklinde ifade vermis.

sucu da terorist eylemde bulunmak.

haberi 1 yerden degil, artik 30 yerden okumak gerekiyor.
  • (bkz: viktor orban)

macaristan'ın başında avrupa'nın en otoriter liderinin bulunduğunu bilmeyenleri göstermiş suriyeli. ab'de kendine almanya'yı da örnek alabilirsin, sikik doğu avrupa ülkelerini de.

edit: bu da yetmezse diye.

macaristan'ı ab'den atalım önerisi