şükela:  tümü | bugün
 • demokrasi mi? insan hakları mı ? insan hakları evrensel bildirisi mi?

  bunların hepsi sadece bir kağıt parçası mı? hepsi hikaye mi? hikaye olmadığına inanmak istiyorum zira inanabileceğim bir şey kalmayacak bu dünyada.
 • ne işi varmış macaristan'da diye sormak istediğim suriyeli!

  e hani batı, hristiyanlar, onların değerleri kötüydü? ne işin var lan bu suriyelinin macaristan'da?! din kardeşleri, ırkdaşları dururken niye avrupa? adamlar istemiyoruz sizi diyorlar bu kansızlar da adamların sınırlarını zorla geçip oraya gitmeye çalışıyorlar! macarlar salak değil. vergileriyle en büyük hünerleri sevişmek olan arapları beslemek istemiyorlar.

  dünyanın kerizi biziz olm. elin avrupalısı değil!

  debe editi: mecburiyetten bazı ifadeler yumuşatıldı.

  dolar alın, elinizdeki tüm birikimle dolar alın, ekonomiye bir darbe de siz vurun.
 • türkiye'de hukuk, adalet ayaklar altında avrupa haklı türkiye'yi eleştimekte diyen hırtapozlara gelsin.

  avrupa'nın iki yüzyüzlülüğünü yüzümüze çarpan karar.
 • elinde kuran gördüğüm suriyeli. türkiye'ye gelse rahatça gazeteci, kanaat önderi, makam mevki sahibi olacak suriyeli.
 • imkanı olsa avrupaya hemen kapağı atacak canlı türlerinin haksız bulduğu suriyeli. üstelik bu suriyeli savaştan dolayı göç etmiş.

  yavşaksınız lan. sizin gibi olmayan insanları hitler gibi fırınlarda toplayıp yakabilecek kadar canavarsınız.
 • bu aa ne is yapar siz hele onu soyleyiniz bana..

  haberin guardian versiyonu

  aa nin manseti : "macar polisine taş ve şişe attığı iddia edilen suriyeliye 10 yıl hapis cezası"

  guardian : "macaristan sinirinda halki polise karsi kiskirtan ve olayi organize eden suriyeli"

  diger bir ayrinti bu adam kibris cumhuriyeti (rum kesimi)'nde yasayan yasal bir gocmen. yani ilgisi sahis suriyeli multeci degil.

  mahkemede de ifadesinde ben turkiyeden batiya kacanlarin guvenligine yardim etmek icin aralarina katildim seklinde ifade vermis.

  sucu da terorist eylemde bulunmak.

  haberi 1 yerden degil, artik 30 yerden okumak gerekiyor.
 • (bkz: viktor orban)

  macaristan'ın başında avrupa'nın en otoriter liderinin bulunduğunu bilmeyenleri göstermiş suriyeli. ab'de kendine almanya'yı da örnek alabilirsin, sikik doğu avrupa ülkelerini de.

  edit: bu da yetmezse diye.

  macaristan'ı ab'den atalım önerisi
 • ya ne olacağıdı diyerek yorumlayacağım olay. sen ülkendeki savaşlardan ve katliamlardan kaçarak bir başka ülkenin sınırına dayandıysan o ülkenin askerinin, polisinin ya da herhangi bir yetkilisinin senden istediklerini harfiyen yapmak zorunda kalırsın. eğer adamların senden istediklerine direnir, saldırmaya yeltenir ya da saldırırsan hele bir de senin durumunda olanları örgütlemeye falan kalkarsan emin ol ülkenden kaçarken topuklarının değdiği organından kan alırlar. orası türkiye değil, hiçbir ülke bizim gibi sığınmacılara kucak açmaz. tabii ki üzülmemek elde değil, hiçbir insan yerinden yurdundan edilip sığınmacı durumuna düşmemeli. gönül ister ki dünya barışı gibi soyut kavramları yaşama şansımız olsaydı ama maalesef insanlık tarihi neredeyse savaşlardan oluşuyor, toprağını savunabilen toplumlar bir nebze olsun hayata tutunabiliyorlar, toprağını benimseyemeyen, herhangi bir aidiyet hissetmeyen toplumlar (dikkat ediniz toplumlar diyorum ne kadar vatanını seven cengaver olursanız olun bireysel çabalar işe yaramayacaktır) ya el kapılarında dilenci olur ya da ülkesinde ölüm kalım savaşı verir. acı ama gerçek.
 • doğrusunu yapmışlar... taş atmanın amacı bir canlıyı öldürmektir...
 • dünya gibi bir bok çukurunda o refah kolay sağlanmıyor efendim. tökezlediğinizde başınıza çökecek milyarlar var. avrupa dışarıya bu kadar kapalı olmasaydı bugün gıpta ettiğimiz o refah seviyesi olmazdı. hadi ben herkesle iyi olayım ama refah seviyemiz de tavanda gezsin diye birşey yok. dünyanın kuralı istesenizde istemesenizde bu.

  macar hükümetinide helal olsundur. 10 değil 20 versindir.