şükela:  tümü | bugün
313 entry daha
  • yarın markete gidip bir baton salamlarini alacağım ülke..
  • özledim özledimm :/ budapeşteyi geçtim, miskolc gibi küçücüüük bir şehrini bile özledim :(
  • 10 senedir yasadiğim memleket. son veto olayi da türkleri çok sevdiklerinden değil, şu an devleti yöneten küçük diktatörün kendi halkina, her seçimde kullandiği göçmen almama konusuna biraz daha yağ sürerek şov yapmasindan ibarettir.

hey yavrum atilla'nin torunlarina bak diye coşmaniza gerek yok, iktidardaki partinin (bkz: fidesz) kendi pisledikleri koltuktan bir süre daha kalkmamak adina yapilmiş bir hamle sadece.
  • bizim millet kadar gaza gelen bir millet yoktur sanırım. twitter'da bakıyorum herkes seni bi kenara yazdık, iyi gün dostu, atilla'nın torunları falan diye esip gürlüyorlar. *

arkadaş! ülkelerin çıkarları vardır. araplar bile din kardeşi olan (yersen) arapları hiç düşünmeden vuruyor.savaşta kimse kimsenin gözünün yaşına bakmaz!
    türkiye'nin kendinden başka dostu yoktur. biraz tökezlesen sana destek veren ülkeler anında sırtını dönerler. ülke evlatlarına, doğduğu andan itibaren "türklük" bilincini yerleştirmek lazım. bırakın dünya bizi barbar diye tanısın.
  • bu ülke konusunda bildiklerim macar kankalarımdan edindiğim bilgiler ve internet makaleleriyle sınırlı ama ciddi ciddi turancı bir grup oluşmuş (%15-20 gibi) millet olarak orta asya kökenlerini araştırıyorlar. gelecekte avrupa'daki tek samimi kankamız olabilir.
  • macaristan'ın ağzı göçmen sorunundan yandı.türkiye'nin 5 milyon kişiyi salması halinde fransa'daki ve almanya'daki ılık götlü sol partiler ve aşırı sağcılar değil onlar uğraşacak bu 5 milyonluk dalgayla.onlar çok iyi biliyorlar ılık götlü iskandinav solu yahut alçak ülkeler sağının sik sik konuşup pisliği gene kendilerinin temizleyeceğini.
  • ab fonları yemeye bayılan, rusya ile aşk yaşayan bir lider tarafından yönetilen ülke. hanı şu 1956'da tankları sokup yüzlerce insanını katleden rusya ile. (bkz: macar ayaklanması)

batı popülizminin ete kemiğe bürünmüş hali olan viktor orban öyle milliyetci biridir işte. son olayla ilgili çarkı ilk değildir. ne zaman ab maması tehlikeye girse kendisi çark eder.

esas mesele bu olaydan turan ilan edenlerin trajikomikligi. bu adamın önceliği hristiyanliktir. biraz google kullanırsanız malum kişi gibi dini son derece kullanan avrupa hristiyandir hristiyan kalacaktır diye konusan biri olduğunu görürsünüz. yani turan falan kültürel eğlence.

benim için asıl dramatik olan ise dis politikadaki yalnızlığımız. hıyar diyene tuzla koşuyoruz. dune kadar hazır çorba ile yaşayan eski doğu bloku ülkelerinden bile medet umuyor oluşumuz.

nerede 2. dünya savaşında alman ingiliz elçilerinin kapısını aşındırdığı türkiye nerede biz. 1923'den 2002'ye hariciye tarihimiz bir destanken. 2002'den sonra nasıl dış politika yapılamaz dersi gibi. kardeşim esad'tan, emevi camiinde cuma namazına, uçağı vur emrini ben verdimden, dostum vladimire ebem kuşağı gibi.

paso değerli yalnızlık yaşayan ülkemi kandırmış "irkdaslar".
  • "eğer türkler hristiyan olsa nasıl bir devletleri olurdu?" sorusunun canlı kanlı hayata geçirilmiş örneği. cevap : daha gelişmiş ve modern bir avrupa toplumu olurdu.
  • türkiye'nin suriye'de sürdürdüğü barış pınarı harekatı için destek açıklaması yapan ülke. harekatın doğruluğu yanlışlığı, macarların tavrının doğrulu yanlışlığı bir tarafa;
    atatürk’ün macarlar hakkındaki sözünün değerini bir kez daha anladık. “bu iki halk tarih boyunca akrabalıklarının farkına varsaydı, doğu avrupa tarihi çok farklı olurdu. yüzyıllarca dini nedenlerden başlayan ve her iki tarafa zarar veren savaşların yerini dostluk almalıydı...”
  • atatürk'ün macarlar hakkında güzel bir sözü vardır.

"bu iki halk tarih boyunca akrabalıklarının farkına varsaydı, doğu avrupa tarihi çok farklı olurdu. yüzyıllarca dinî nedenlerden başlayan ve her iki tarafa zarar veren savaşların yerini dostluk almalıydı.”
11 entry daha