şükela:  tümü | bugün
  • ayvalık'ın merkezinde eskiden bıçkın rumların, şimdi de bıçkın + psikopat türklerin mekan bellediği mevki. gündüz tam bir turistik huzur sahibidir. gece olduğunda durumlar değişebilir. hele eskiden zeytinyağlı harlem imiş resmen...
  • (bkz: makaron)
  • (bkz: #33632556)
  • ayvalık'ın göbeğinde bulunan bu mahalle biraz sakat açıkçası. hiç unutmam gündüz gözüyle boyu dizime kadar gelen bir çocuk bana bıçak çekmişti. şimdi yiğitliğe bok sürdürmemek için çocuğun elindeki bıçağı alıp yapacağın hareket belli de, o çocuğun arkasında görünmez bir ordu var adeta. aman diyeyim eğer ayvalık'a giderseniz "aa macaron diye de bir yer varmış gidip görelim" demeyin. ben ayvalıklı halimle kestaneyi çizdiriyordum az kalsın siz uzak durun.
  • benim kosova'daki çocukların oynayıp kızıma da öğrettiklerini gördüğüm çocuk oyunu "son makaron" diye youtube'ta bulunabiliyor. ron ron macaron diye de var. oyunun aslı galiba bosna çocuk oyunuymuş. elden ele ritmik sözel saymasının bir kısa bir de uzun türevi varmış.
  • dünyanın en gereksiz tatlıları arasında ilk 3 de.
  • (bkz: macaron otel)
  • acıbadem kurabiyesi, tipik olarak öğütülmüş badem, hindistancevizi veya diğer fındıklardan yapılmış, şeker ve bazen lezzetlendiriciler, gıda boyası, glacé kirazları, reçel veya çikolata kaplaması veya bu veya diğer bileşenlerin bir kombinasyonu olan küçük bir kek veya kurabiyedir.